Kontakt z torre.pl (pon.-pt. 9-17)

Gwinea Sierra Leone Liberia Maski. Rytuały. DIamenty

Ludzie-Ptaki. Przodkowie zaklęci w szymapsach. Kultura Krio. Diamenty. Fouta Djalon. Szamani, Rytuały, Maski

Jemen Sokotra. Wyspa Skarbów

Drzewa butelkowe i z krwi smoczej. Bajeczne plaże, krystalicznie czysty Ocean Rejs z jemeńskimi rybakami z pląsającymi delfinami wokół. Idylla i szczęście :)))

Madagaskar Baobaby Lemury Tsigny

W programie min Tsigny de Bemaraha - największa atrakcja Madagaskaru, rzadka w programach ze względu na koszt i trudnośc dotarcia. Wycieczka w dobrym standardzie.

Peru Imperium Złotego Słońca

Wyspa Amantani, Góry Tęczowe, Machu Piccu, Cuzco, Ollantaytambo, kanion Colca, Sacsayhuaman, Pisac, Maras, Moray, Chinchero ...

Arabia Saudyjska Królestwo

Madain Saleh i piękna pustynia Jibal Hisma. Historyczna Dżudda i piękne, górskie krajobrazy. Królestwo w pełnej krasie

Bhutan Ostatnie wolne królestwo buddyjskie

Niezwykłe festiwale buddyjskie Thimpu Tsechu i Gamgtey Tsechu, Klasztor Takstang

Zambia Dzika Zambia. Migracja nietoperzy w Kasanka

10 mln nietoperzy w Kasanka. Wspaniały PN South Luangwa z największa ilością lwów, gepardów i lampartów w Afryce. Spływ Zambezi

Antarktyda Antarktyda

Rejs na Biały Kontynent - oferta w cenach statku

Islandia Dookoła Islandii. Cuda Natury

Surowy klimat, czynne wulkany, potężne lodowce, setki wodospadów, liczne gejzery i gorące źródła.

Ekwador Galapagos i Lagartococha - święta ziemia Indian Secoya

Lagartococha to święta ziemia Indian Secoya. Dziewicza, wspaniała dżungla na granicy z Peru. Do tego Galapagos

Sudan Południowy Afryka prawdziwa. Ludy Sudanu Południowego

Ludy Jie, Toposa, Laarim, Lotuko, Mundari

Papua Nowa Gwinea Ekspedycja rzeką Sepik i festiwal ludów papuaskich Goroka

Wioski Papuasów nad rzeką Sepik. Goroka show - festiwal gromadzący niemal 100 miejscowych ludów

Uganda Rwanda W cieniu Gór Księżycowych

Permity na obserwację goryli i szympansów w cenie!

Czad: Za horyzontem. Toubou, Ennedi, Ounianga. Ekspedycja saharyjska

Wspaniała wyprawa do najpiękniejszych miejsc w Afryce! Bajeczne krajobrazy Ennedi... labirynt Oyo, guelta Archei, d'Aloba - najwyższy naturalny łuk na świecie, jeziora Ounianga, jeepy 4x4

Meksyk Święto Zmarłych w Meksyku

Niezwykłe obchody Dnia Zmarłych, wpisane na listę UNESCO. Bardzo radosna fiesta z wesołymi „czaszeczkami” - calaveritas. Jedyna taka wycieczka w Polsce

RPA, Zimbabwe, Botswana Africa Explorer

Piesze tropienie nosorożców w Matopos, Victoria Falls,delta Okavango, PN Krugera, Blyde RIver Canyon, Midlands w Zimbabwe, rejs po rzece Chobe
PROSIMY O PRZECZYTANIE ORAZ AKCEPTACJĘ POLITYKI OCHRONY DANYCH TORRE POPRZEZ ZAZNACZENIE POWYŻSZEGO OKIENKA (CHECKBOXU)
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera. Prosimy sprawdzić konto email. Za chwilę otrzyma Pan/Pani link do potwierdzenia subskrypcji.

Piloci

17 grudnia 2019

Anna Olej-Kobus

Ania Olej - Kobus to urodzona optymistka i zodiakalny lew. Uwielbia biwaki pod gwiazdami, włóczęgę bezdrożami i odkrywanie nowych miejsc. W pilotowaniu najbardziej lubi dzielenie się opowieściami o odwiedzanych miejscach... 

 

(czytaj dalej)
17 grudnia 2019

Elżbieta Wiejaczka

Elżbieta Wiejaczka - z wykształcenia biolog, filozof i dziennikarka. Uwielbia bywać w Afryce, a od niedawna również w Gruzji. W wolnych chwilach pisze i czyta. Na co dzień nie jeździ na rowerze, ale w 2014 r. dała się namówić na rowerową podróż poślubną… przez Afrykę. Razem z mężem przemierzyli kontynent od Namibii do Kenii, pokonując 7560 km i opisali to w książce „Pięć kilometrów do bomby". Lubi pilotowanie, ponieważ dzięki niemu poznaje ludzi pracujących w różnych zawodach.

(czytaj dalej)
24 czerwca 2020

Ewa Bąchor

Ewa "Świat Owiewa" Bąchor -  to podróżniczka z miłości,a z wykształcenia ekonomista. W swoim życiu łączy inżynierię finansową, z miłością do Afryki i namiętnymi  flirtami z Azją. Odwiedziła ponad 60 krajów, niektóre z nich wielokrotnie. W podróżach ceni autentyczność ludzi i miejsc.

(czytaj dalej)
26 czerwca 2020

Marta Podleśna- Nowak

Marta Podleśna- Nowak – geograf, latynoamerykanistka, specjalistka od Ameryki Łacińskiej. Od 2000 roku przemierza kraje latynoskie nie tylko w charakterze pilota wycieczek ale także realizując swoje marzenia, jak to o samotnej wielomiesięcznej podróży przez cały kontynent szlakiem „Dzienników Motocyklowych”...

 

(czytaj dalej)
02 lipca 2020

Barbara Radwańska

Barbara Radwańska - podróżniczka, filmowiec, specjalistka od Ameryki Łacińskiej. Skończyła filmoznawstwo na U. Jagiellońskim i kurs reżyserii dokumentu w Międzynarodowej Szkole Filmu i Telewizji na Kubie, gdzie powstał jej pierwszy dokument o kubańskim muzyku pt. „Marzenie Rodolfo”.

(czytaj dalej)
02 lipca 2020

Paulina Lewandowska

Paulina Lewandowska - z wykształcenia marketingowiec i latynoamerykanistka. Zakochana w Ameryce Łacińskiej: w ludziach, w kulturze, w języku i w muzyce. W trakcie wojaży szczególnie interesuje ją temat różnic kulturowych między poszczególnymi krajami i regionami.

(czytaj dalej)
02 lipca 2020

Joanna Wardęga

Joanna Wardęga - zwykle opowiada o Azji swoim studentom w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ, gdzie prowadzi zajęcia o Chinach, krajach himalajskich i turystyce w Azji. Lubi łączyć teorię z praktyką, a pilotowanie wycieczek traktuje jako okazję do powracania w ulubione miejsca i do dzielenia się swoimi pasjami i wiedzą z różnymi grupami odbiorców. Zbiera doskonałe recenzje od uczestników pilotowanych przez nią wyjazdów.

(czytaj dalej)
02 lipca 2020

Damian Słowioczek

Damian Słowioczek - Najbardziej lubi prowadzić wyjazdy gwarantujące aktywne spędzanie czasu - wyprawy rowerowe, trekkingi górskie, overlandy z noclegami pod namiotami, z dala od cywilizacji. Jako kulturoznawca z wykształcenia, chłonie obce kultury, wierzenia i obyczaje.

(czytaj dalej)
03 sierpnia 2021

Dominik Masełbas

Dominik Masełbas pół życia mieszkał w Egipcie, dzięki czemu doskonale zna realia życia i obyczaje arabskie.  Z wykształcenia arabista i islamista...

(czytaj dalej)
02 lipca 2020

Ula Fuglewicz

Ula Fuglewicz- absolwentka AWFu, studentka filologii angielskiej, z zamiłowania podróżniczka, entuzjastka aktywnego i ciekawego życia. Gdy miała 17 lat zdobyła szczyt Kilimandżaro i ten moment był przełomowy w jej życiu. Od tego czasu wymagające wędrówki górskie na różnych kontynentach i zdobywanie kolejnych szczytów wpisały się na stałe w jej kalendarz podróżniczy.

(czytaj dalej)
27 września 2017

Anna Jaklewicz

Dla Torre prowadzi wyprawy do Mongolii... , Indonezji i Chin

Z wykształcenia archeolog, z zamiłowania podróżniczka i antropolog. Miłość do Azji zaowocowała wyprawami do Indonezji, Wietnamu, Laosu, Kambodży, Indii i książkami o Chinach („Niebo w Kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta”) i Indonezji („Po drugiej stronie raju”). 

(czytaj dalej)
17 grudnia 2019

Tomek Michniewicz

Dla Torre prowadzi wyprawy do jego ulubionego Imire w Zimbabwe...

Dziennikarz, reportażysta, fotograf, organizator wypraw i ekspedycji. Autor czterech bestsellerowych, nagradzanych reportaży książkowych. Autor programu “Inny świat” w telewizji TTV, audycji “W drogę” w Radiu Zet (a wcześniej “Reszty świata” w Jedynce i “Trójka Przekracza Granice” w Trójce). Laureat czterech statuetek na festiwalu sztuki mediów i podróży Mediatravel, nominowany do Kolosów i nagrody National Geographic “Traveler”.

(czytaj dalej)
17 grudnia 2019

Łukasz Supergan

Dla Torre prowadzi wyprawy na Grenlandię... i na obszary polarne

Znakomity mówca. Dbały, rozważny i opiekuńczy. Z wykształcenia ekolog, który porzucił zawód, by realizować pasję wędrówek i poznawania świata.  Przeszedł Łuk Karpat (dwukrotnie) i grań Pirenejów, irańskie góry Zagros, pustynie Izraela, zaglądał do kanionów i pustkowi zachodnich Stanów Zjednoczonych, spędził 2 lata w drodze, poznając 20 krajów Azji. 

(czytaj dalej)
03 sierpnia 2020

Dominik Kruk

Dominik Kruk to pasjonat Czarnego Lądu, który odwiedza od 2006 roku. Zawsze przygotowany do wyjazdu, poukładany i rzeczowy, zakochany jest w pustyni i powraca na nią ilekroć ma okazję.

(czytaj dalej)
01 września 2020

Anna Maciejowska

Anna Maciejowska - krakuska z urodzenia, od kilku lat mieszka w Warszawie. Absolwentka geografii oraz Studiów Blisko- i Dalekowschodniach UJ o dalekich podróżach marzyła od dziecka. Z zapartym tchem czytała o przygodach Tomka Wilmowskiego i oglądała co tydzień „Pieprz i Wanilię”. Kiedy miała 21 lat pojechała drogą lądową do Indii i wróciła po 3 miesiącach zauroczona totalnie indyjskimi krajobrazami, kuchnią i kulturą. 

(czytaj dalej)
01 września 2020

Magdalena Urbańska

Magdalena Urbańska –  absolwentka anglistyki i europeistyki, miłośniczka lotów balonem, długoletnia nauczycielka małych i dużych adeptów języka angielskiego. W 2003 roku pojechała drogą lądową do Syrii, rok później do Iranu i wpadła w podróżowanie po uszy. Od tamtej pory odwiedziła jeszcze Indie, Nepal, Pakistan, Indochiny i niektóre kraje Ameryki Południowej.

Rasowa family manager - łączy pracę w firmie z wychowaniem dwóch córeczek i prowadzeniem domu pod Krakowem.

(czytaj dalej)
17 grudnia 2019

Sławomir Bieniek

Prowadził dla Torre wyprawy do Namibii..., Ugandy-Rwandy..., na Grenlandię.... Człowiek-dusza, niezwykle towarzyski i ciepły.  Organizator i lider partnerskich wypraw górskich na Kilimandżaro, wulkany Kamczatki oraz na alaskańskiego Denali. Uczestniczył w jachtowych rejsach polarnych: "ORVALDI ANTARCTICA" dookoła Ameryki Południowej i brzegów Antarktydy oraz na Grenlandię Zachodnią. Sławek był naszym najbliższym przyjacielem. Razem spędzone chwile i rozmowy będziemy zawsze pamiętać. Wyruszył na swoją ostatnią wyprawę w czerwcu 2019 roku.

Cześć Jego Pamięci.

 

 

(czytaj dalej)