Kontakt z torre.pl (pon.-pt. 9-17)

Gwinea Sierra Leone Liberia Maski. Rytuały. DIamenty

Ludzie-Ptaki. Przodkowie zaklęci w szymapsach. Kultura Krio. Diamenty. Fouta Djalon. Szamani, Rytuały, Maski

Jemen Sokotra. Wyspa Skarbów

Drzewa butelkowe i z krwi smoczej. Bajeczne plaże, krystalicznie czysty Ocean Rejs z jemeńskimi rybakami z pląsającymi delfinami wokół. Idylla i szczęście :)))

Madagaskar Baobaby Lemury Tsigny

W programie min Tsigny de Bemaraha - największa atrakcja Madagaskaru, rzadka w programach ze względu na koszt i trudnośc dotarcia. Wycieczka w dobrym standardzie.

Peru Imperium Złotego Słońca

Wyspa Amantani, Góry Tęczowe, Machu Piccu, Cuzco, Ollantaytambo, kanion Colca, Sacsayhuaman, Pisac, Maras, Moray, Chinchero ...

Arabia Saudyjska Królestwo

Madain Saleh i piękna pustynia Jibal Hisma. Historyczna Dżudda i piękne, górskie krajobrazy. Królestwo w pełnej krasie

Bhutan Ostatnie wolne królestwo buddyjskie

Niezwykłe festiwale buddyjskie Thimpu Tsechu i Gamgtey Tsechu, Klasztor Takstang

Zambia Dzika Zambia. Migracja nietoperzy w Kasanka

10 mln nietoperzy w Kasanka. Wspaniały PN South Luangwa z największa ilością lwów, gepardów i lampartów w Afryce. Spływ Zambezi

Antarktyda Antarktyda

Rejs na Biały Kontynent - oferta w cenach statku

Islandia Dookoła Islandii. Cuda Natury

Surowy klimat, czynne wulkany, potężne lodowce, setki wodospadów, liczne gejzery i gorące źródła.

Ekwador Galapagos i Lagartococha - święta ziemia Indian Secoya

Lagartococha to święta ziemia Indian Secoya. Dziewicza, wspaniała dżungla na granicy z Peru. Do tego Galapagos

Sudan Południowy Afryka prawdziwa. Ludy Sudanu Południowego

Ludy Jie, Toposa, Laarim, Lotuko, Mundari

Papua Nowa Gwinea Ekspedycja rzeką Sepik i festiwal ludów papuaskich Goroka

Wioski Papuasów nad rzeką Sepik. Goroka show - festiwal gromadzący niemal 100 miejscowych ludów

Uganda Rwanda W cieniu Gór Księżycowych

Permity na obserwację goryli i szympansów w cenie!

Czad: Za horyzontem. Toubou, Ennedi, Ounianga. Ekspedycja saharyjska

Wspaniała wyprawa do najpiękniejszych miejsc w Afryce! Bajeczne krajobrazy Ennedi... labirynt Oyo, guelta Archei, d'Aloba - najwyższy naturalny łuk na świecie, jeziora Ounianga, jeepy 4x4

Meksyk Święto Zmarłych w Meksyku

Niezwykłe obchody Dnia Zmarłych, wpisane na listę UNESCO. Bardzo radosna fiesta z wesołymi „czaszeczkami” - calaveritas. Jedyna taka wycieczka w Polsce

RPA, Zimbabwe, Botswana Africa Explorer

Piesze tropienie nosorożców w Matopos, Victoria Falls,delta Okavango, PN Krugera, Blyde RIver Canyon, Midlands w Zimbabwe, rejs po rzece Chobe
PROSIMY O PRZECZYTANIE ORAZ AKCEPTACJĘ POLITYKI OCHRONY DANYCH TORRE POPRZEZ ZAZNACZENIE POWYŻSZEGO OKIENKA (CHECKBOXU)
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera. Prosimy sprawdzić konto email. Za chwilę otrzyma Pan/Pani link do potwierdzenia subskrypcji.

Gwatemala: La Ruta Maya 2

La Ruta Maya 2

Termin(y):

 • 6-19.05.2023
 • 18.11-2.12.2023

Trasa:

Guatemala City, Lago Izabal, Rio Dulce, Livinstrone, Flores, Tikal, Antigua, Panajachel, Lago Atitlan, San Juan de La Laguna, Chichicastenango, Antigua, Guatemala City

Kod wyjazdu:

GTM1230506
(0)

Gwatemala. Indiański kraj.
Piękny i różnorodny. 90% mieszkańców to Indianie, w większości potomkowie Majów. 
Życie Majów z Kordyliery poznamy wędrując po wioskach wokół jeziora Atitlan wiedzeni przez członków stowarzyszenia Rupalaj K’istalin.
Antigua
- najpiękniejsze miasto Ameryki Środkowej,
Tikal - najładniejsze miasto Majów, okolone dżunglą. Do tego indiańskie targi i  wierzenia.
A nad wszystkim czuwał będzie Bóg Maximom

BEZ TESTU. Gwatemala nie wymaga testu od osób zaszczepionych.

 

Bardzo bogaty program wycieczki do Gwatemali obejmujący:

Spotkania z Indianami Maya, którzy prowadzić nas będą szlakiem kakao i kawy i kukurydzy, pokazywać rękodzieło oraz uczyć przyrządzania tortilli. Uczestnictwo w tradycyjnej ceremonii Majów.

Blisko natury: las tropikalny, las mangrowy, wulkany, kaldery, jeziora, gorące źródła termalne, mnogość flory i fauny

Targi indiańskie – największy targ w Chichicastenango, w wioskach nad jeziorem Atitlan, w Antigua. Mnóstwo okazji do zakupu pięknych gwatemalskich tekstyliów i pamiątek.

Ruiny miast Majów: potężne, ukryte w dżungli miasto Tikal oraz niedostępne i rzadko odwiedzane stanowisko Uaxactún

Antigua – przepiękna, kolonialna starówka z licznymi kościołami i urokliwymi zabytkami

„Czarni Karibowie – Garifuna, potomkowie afrykańskich niewolników

Naturalne zbiorniki wodne: jezioro Peten Iza, jezioro Izabal, rejsy po rzece Dulce oraz jeziorze Atitlan, położonym w olbrzymiej kalderze

Czas na zadumę i fotografię. To nie jest „japońska”, szybka wycieczka. To wyjazd dla pragnących wschodu i zachodu słońca w wyjątkowych miejscach, kontaktu z rdzenną ludnością, chwili czasu na samodzielne powłóczenie się i okazję do unikalnych zdjęć.

Coś dla aktywnych: wejście na Cerro de la Cruz, trekking na wulkan Pacaya

Gwatemalska kuchnia – gwarantujemy posmakowanie tradycyjnych potraw i napojów, nie tylko w restauracjach ale przygotowanych przez Indian

Dla Państwa wygody na całą trasę wycieczki mamy wynajęty prywatny bus. Nie jeździmy kursowymi autobusami by uniknąć męczących przesiadek, czekania i nocnych podróży. Najdłuższą i najbardziej męczącą trasę Flores – Gwatemala przelecimy samolotem. Łodzie na jeziorze nie są dzielone, tylko do naszej wyłącznej dyspozycji.

Autorką programu jest Marta Podleśna - Nowak  poznaj Martę...

BEZ TESTU. Gwatemala nie wymaga testu od osób zaszczepionych.

Dzień 1 Przylot do Gwatemali

Wylot z Warszawy. Przelot do Guatemala City. Nocleg.
Nocleg: Hotel 3*

Dzień 2 Miasto Gwatemala - Rio Dulce

Poranny przejazd (ok 5h) w kierunku jeziora Izabal i rzeki Dulce, wpływającej do Morza Karaibskiego. Park Narodowy Rio Dulce pokrywa las tropikalny z bogatą florą (drzewo mahoniowe, tekowe) i fauną (tukany, wyjce). Rejs rzeką Dulce wśród lasów mangrowych. Wizyta w forcie San Felipe, będącym bazą hiszpańską do obrony przed piratami atakującymi wybrzeże w XVII i XVIII wieku.
Nocleg: Hacienda Tijax Ecolodge lub równoważny klasą

Dzień 3 Livingstone

Rejs do Livingstone, karaibskiej wersji Gwatemali. To miasteczko zamieszkałe przez lud Garifuna zwany „Czarnymi Karibami”, potomków niewolniczej niegdyś ludności, sprowadzonej z Afryki. Ich język, unikalna muzyka i tańce wpisane są na listę Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości Unesco. Garifuna zamieszkują karaibską część wybrzeża Belize, Gwatemali, Hondurasu i Nikaragui.
Nocleg: Hacienda Tijax Ecolodge lub równoważny klasą

Dzień 4 - Rio Dulce – Flores

Odpoczynek po podróży w gorących źródłach termalnych. Transfer do Flores, położonym nad jeziorem Peten Itza
Nocleg: Hotel Isla de Las Flores lub równoważny klasą

Dzień 5 Tikal

Całodzienne zwiedzanie ruin dawnej stolicy państwa Majów - Tikal (lista UNESCO). Ukryte w dżungli robią niesamowite wrażenie, rozłożone są na powierzchni ok. 60 km2. Odkryte zostały w XVII wieku przez hiszpańskich misjonarzy, ale wykopaliska nadal są prowadzone. Odkryto sześć wysokich piramid schodkowych typu talud – tablero, ale to nie wszystkie odsłonięte piramidy. Gołym okiem widać mniejsze i większe pagórki porośnięte drzewami, spod których wystają kamienie – ruiny majańskiego miasta. Nocleg we Flores lub w okolicach parku.
Nocleg: Hotel Isla de Las Flores lubTikal Inn lub równoważny klasą

Dzień 6 Przelot do miasta Gwatemala

Lot z Flores do stolicy, miasta Gwatemala. Dalszy transfer do pięknego, kolonialnego miasta Antigua. W XVI wieku zostało stolicą hiszpańskich posiadłości kolonialnych w Ameryce Środkowej, nosząc wówczas nazwę „Najbardziej Zaszczytne i Najwierniejsze Miasto Świętego Jakuba od Rycerzy Gwatemali”. Wieczorny spacer urokliwymi uliczkami, pośród licznych, kolorowo ubranych Indian, rdzennych mieszkańców regionu.
Nocleg: Hotel El Carmen lub równoważny klasą

Dzień 7 Antigua

Zwiedzanie miasta Antigua (lista UNESCO), położonego w górzystym regionie Gwatemali, pomiędzy trzema wulkanami:Agua, Acatenango i Pacaya. Pomimo zniszczeń spowodowanych przez trzęsienia ziemi zachował się kolonialny, krzyżowy układ ulic, wiele budowli w stylu baroku kolonialnego oraz kościołów. Miasto ma niepowtarzalny klimat, uwielbiane jest przez obcokrajowców, którzy przesiadują tu tygodniami.
Nocleg: Hotel El Carmen lub równoważny klasą

Dzień 8 Jezioro Atitlan

Przejazd do Panajachel. Rejs po jednym z najpiękniejszych zbiorników naturalnych na świecie – jeziorze Atitlan – wypełniającym olbrzymią kalderę, powstałą podczas wybuchu wulkanu 84 tys. lat temu. Dopłynięcie do wioski Santiago Atitlan, gdzie znajduje się kaplica czczonego tu miejscowego bóstwa - Maximón. Dalszy rejs i zwiedzanie wioski San Pedro la Laguna. Przepłynięcie do San Juan la Laguna na nocleg.
Nocleg: Eco Hotel Uxlabil

Dzień 9 Jezioro Atitlan – Indianie Tzutujil

Dwudniowa eksploracja San Juan la Laguna i okolic, zamieszkałych przez Indian Tzutujil – jedną z rdzennych grup etnicznych, potomków Majów. Dzięki lokalnemu przewodnikowi ze stowarzyszenia Rupalaj K’istalin będzie okazja do przyjrzenia się życiu mieszkańców z bliska. Wizyta w rodzinnej „fabryce” tekstyliów, gdzie tkaniny barwione są w sposób naturalny, w przydomowym ogródku - „aptece” i w galerii artystów – malarzy. Poznanie procesu pozyskiwania kakao, wizyta na plantacji kawy wraz z degustacją. Okazja do zakupienia oryginalnych tkanin, obrazów i organicznej kawy. Po południu czas wolny na samodzielne spacery, fotografię lub odpoczynek z widokiem na jezioro Atitlan. Możliwość wypożyczenia kajaków i zwiedzania okolicy z perspektywy jeziora.
Nocleg: Eco Hotel Uxlabil

Dzień 10 Wyjątkowy dzień z Indianami

Dzień rozpoczniemy wejściem na szczyt Cerro de la Cruz, gdzie przywitamy wschód słońca odbijający się w tafli jeziora. Zrobimy zakupy na miejscowym targu, poznamy warzywa, owoce i tradycyjne potrawy. Nauczymy robić się tradycyjną tortillę, placek z kukurydzy, czczonej przez Majów, będącej podstawą pożywienia Indian. Czas wolny na eksplorację tego wyjątkowego miejsca. Zachód słońca spędzimy nad jeziorem, robiąc pocztówkowe zdjęcia.
Nocleg: Eco Hotel Uxlabil

Dzień 11 Chichicastenango

Rejs do Panajachel. Dalszy przejazd do Chichicastenango. To malownicze miasteczko pełne jest tradycyjnie ubranych mieszkańców sprzedających wyroby rękodzielnicze, artykuły spożywcze, które można tu nabyć w dobrych cenach. Wizyta w Chichicastenango na niecodziennym cmentarzu. Niektórzy twierdzą, że jest on najbardziej kolorowym na świecie. Czas na zrobienie zakupów rękodzielniczych na słynnym targu. Po południu przejazd do Antigua, gdzie nocleg.
Nocleg: Hotel El Carmen lub równoważny klasą

Dzień 12 Antigua, wulkan Pacaya

Czas wolny w Antigua, najpiękniejszym mieście Ameryki Środkowej, pełnym zabytków, straganów, sklepików z rękodziełem i stylowych kawiarni. Czas na ostatnie zakupy. Dla chętnych wyprawa (dodatkowo płatna ok. 40 usd) na aktywny wulkan Pacaya, gdzie można zobaczyć ciepłe pola świeżej lawy.
Nocleg: Hotel El Carmen lub równoważny klasą

Dzień 13 Transfer do miasta Gwatemala

Pożegnanie z wyjątkową Antiguą. Transfer do stolicy i wylot do Europy.

Dzień 14

Przylot do Polski

Zgłoszenie

Cena: 1600usd

Terminarz płaności:

 • zaliczka 600usd
 • pozostała kwota do 40 dnia przed rozpoczęciem imprezy

Koszt obejmuje:

 • pilot polski
 • lokalni przewodnicy w wybranych miejscach
 • przejazdy wg programu: w Gwatemali (prywatny bus)
 • przelot Flores - Guatemala City
 • łodzie motorowe na jeziorze Atitlan i Rio Dulce (prywatne)
 • noclegi w pokojach 2os. w miłych hotelach turystycznych o lokalnym charakterze; w niektórych hotelach śniadania w cenie
 • wycieczki i atrakcje według programu
 • ubezpieczenie UNIQA MULTITRAVEL KL 100 tys eur + NNW 4 tys eur
 • obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Koszt nie obejmuje:

 • 300usd przekazywana dodatkowo bezpośrednio lokalnym touroperatorom
 • przelot Warszawa – Gwatemala City – Warszawa
 • wyżywienie (w niektórych hotelach śniadania w cenie noclegu), koszt posiłku ok 5-15 usd w zależności od kategorii restauracji, ok 300 usd na wyżywienie
 • bilety wstępu (ok. 55 usd)
 • napiwki ok. 30 usd

Informacje o Imprezie dla Klienta i Podróżnego

Niniejszy dokument realizuje obowiązki Organizatora wynikające z art. 40 Ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych

Nazwa handlowa Organizatora: Torre Sp. z o.o.
Adres Organizatora: ul.Szlak 77/222, 31-153 Kraków
Numery telefonów Organizatora: +48 12 444 78 80 ; +48 22 350 72 85
Adres poczty elektronicznej Organizatora: biuro@torre.pl l
Dane kontaktowe osoby reprezentującej Organizatora: Artur Urbański biuro@torre.pl, tel +48-698900885

Numer Imprezy: GTM1230506

Nazwa Imprezy: GWATEMALA. La Ruta Maya 2

W trakcie imprezy turystycznej należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, potencjalnym obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

Informacje ogólne

Czas trwania Imprezy: 2023/05/06 - 2022/05/19

Miejsca pobytu: Guatemala City, Rio Dulce, Flores, Tikal, Antigua, Lago Atitlan, San Juan de La Laguna, Antigua

Trasa: Guatemala City, Lago Izabal, Rio Dulce, Flores, Tikal, Uaxactun, Antigua, Panajachel, Lago Atitlan, San Juan de La Laguna, Chichicastenango, Antigua, Guatemala City

Liczba noclegów zapewnianych w trakcie Imprezy: 12

Środki transportu: wynajęty bus, lot Flores – Guatemala City,

Informacje dotyczące przejazdów: odległości podane w programie

Obiekty zakwaterowania: 12 noclegów w hotelach w pokojach 2os; hotele wymienione w programie lub równoważne klasą

Posiłki w cenie: w niektórych hotelach śniadania w cenie; pozostałe posiłki poza ceną

Szczegółowy program zwiedzania:

Dzień 1 Przylot do Gwatemali
Wylot z Warszawy. Przelot do Guatemala City. Nocleg.
Nocleg: Hotel 3*

Dzień 2 Miasto Gwatemala - Rio Dulce
Poranny przejazd (ok 5h) w kierunku jeziora Izabal i rzeki Dulce, wpływającej do Morza Karaibskiego. Park Narodowy Rio Dulce pokrywa las tropikalny z bogatą florą (drzewo mahoniowe, tekowe) i fauną (tukany, wyjce). Rejs rzeką Dulce wśród lasów mangrowych. Wizyta w forcie San Felipe, będącym bazą hiszpańską do obrony przed piratami atakującymi wybrzeże w XVII i XVIII wieku.
Nocleg: Hacienda Tijax Ecolodge lub równoważny klasą

Dzień 3 Livingstone
Rejs do Livingstone, karaibskiej wersji Gwatemali. To miasteczko zamieszkałe przez lud Garifuna zwany „Czarnymi Karibami”, potomków niewolniczej niegdyś ludności, sprowadzonej z Afryki. Ich język, unikalna muzyka i tańce wpisane są na listę Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości Unesco. Garifuna zamieszkują karaibską część wybrzeża Belize, Gwatemali, Hondurasu i Nikaragui.
Nocleg: Hacienda Tijax Ecolodge lub równoważny klasą

Dzień 4 - Rio Dulce – Flores
Odpoczynek po podróży w gorących źródłach termalnych. Transfer do Flores, położonym nad jeziorem Peten Itza
Nocleg: Hotel Isla de Las Flores lub równoważny klasą

Dzień 5 Tikal
Całodzienne zwiedzanie ruin dawnej stolicy państwa Majów - Tikal (lista UNESCO). Ukryte w dżungli robią niesamowite wrażenie, rozłożone są na powierzchni ok. 60 km2. Odkryte zostały w XVII wieku przez hiszpańskich misjonarzy, ale wykopaliska nadal są prowadzone. Odkryto sześć wysokich piramid schodkowych typu talud – tablero, ale to nie wszystkie odsłonięte piramidy. Gołym okiem widać mniejsze i większe pagórki porośnięte drzewami, spod których wystają kamienie – ruiny majańskiego miasta. Nocleg we Flores lub w okolicach parku.
Nocleg: Hotel Isla de Las Flores lubTikal Inn lub równoważny klasą

Dzień 6 Przelot do miasta Gwatemala
Lot z Flores do stolicy, miasta Gwatemala. Dalszy transfer do pięknego, kolonialnego miasta Antigua. W XVI wieku zostało stolicą hiszpańskich posiadłości kolonialnych w Ameryce Środkowej, nosząc wówczas nazwę „Najbardziej Zaszczytne i Najwierniejsze Miasto Świętego Jakuba od Rycerzy Gwatemali”. Wieczorny spacer urokliwymi uliczkami, pośród licznych, kolorowo ubranych Indian, rdzennych mieszkańców regionu.
Nocleg: Hotel El Carmen lub równoważny klasą

Dzień 7 Antigua
Zwiedzanie miasta Antigua (lista UNESCO), położonego w górzystym regionie Gwatemali, pomiędzy trzema wulkanami:Agua, Acatenango i Pacaya. Pomimo zniszczeń spowodowanych przez trzęsienia ziemi zachował się kolonialny, krzyżowy układ ulic, wiele budowli w stylu baroku kolonialnego oraz kościołów. Miasto ma niepowtarzalny klimat, uwielbiane jest przez obcokrajowców, którzy przesiadują tu tygodniami.
Nocleg: Hotel El Carmen lub równoważny klasą

Dzień 8 Jezioro Atitlan
Przejazd do Panajachel. Rejs po jednym z najpiękniejszych zbiorników naturalnych na świecie – jeziorze Atitlan – wypełniającym olbrzymią kalderę, powstałą podczas wybuchu wulkanu 84 tys. lat temu. Dopłynięcie do wioski Santiago Atitlan, gdzie znajduje się kaplica czczonego tu miejscowego bóstwa - Maximón. Dalszy rejs i zwiedzanie wioski San Pedro la Laguna. Przepłynięcie do San Juan la Laguna na nocleg.
Nocleg: Eco Hotel Uxlabil

Dzień 9 Jezioro Atitlan – Indianie Tzutujil
Dwudniowa eksploracja San Juan la Laguna i okolic, zamieszkałych przez Indian Tzutujil – jedną z rdzennych grup etnicznych, potomków Majów. Dzięki lokalnemu przewodnikowi ze stowarzyszenia Rupalaj K’istalin będzie okazja do przyjrzenia się życiu mieszkańców z bliska. Wizyta w rodzinnej „fabryce” tekstyliów, gdzie tkaniny barwione są w sposób naturalny, w przydomowym ogródku - „aptece” i w galerii artystów – malarzy. Poznanie procesu pozyskiwania kakao, wizyta na plantacji kawy wraz z degustacją. Okazja do zakupienia oryginalnych tkanin, obrazów i organicznej kawy. Po południu czas wolny na samodzielne spacery, fotografię lub odpoczynek z widokiem na jezioro Atitlan. Możliwość wypożyczenia kajaków i zwiedzania okolicy z perspektywy jeziora.
Nocleg: Eco Hotel Uxlabil

Dzień 10 Wyjątkowy dzień z Indianami
Dzień rozpoczniemy wejściem na szczyt Cerro de la Cruz, gdzie przywitamy wschód słońca odbijający się w tafli jeziora. Zrobimy zakupy na miejscowym targu, poznamy warzywa, owoce i tradycyjne potrawy. Nauczymy robić się tradycyjną tortillę, placek z kukurydzy, czczonej przez Majów, będącej podstawą pożywienia Indian. Czas wolny na eksplorację tego wyjątkowego miejsca. Zachód słońca spędzimy nad jeziorem, robiąc pocztówkowe zdjęcia.
Nocleg: Eco Hotel Uxlabil

Dzień 11 Chichicastenango
Rejs do Panajachel. Dalszy przejazd do Chichicastenango. To malownicze miasteczko pełne jest tradycyjnie ubranych mieszkańców sprzedających wyroby rękodzielnicze, artykuły spożywcze, które można tu nabyć w dobrych cenach. Wizyta w Chichicastenango na niecodziennym cmentarzu. Niektórzy twierdzą, że jest on najbardziej kolorowym na świecie. Czas na zrobienie zakupów rękodzielniczych na słynnym targu. Po południu przejazd do Antigua, gdzie nocleg.
Nocleg: Hotel El Carmen lub równoważny klasą

Dzień 12 Antigua, wulkan Pacaya
Czas wolny w Antigua, najpiękniejszym mieście Ameryki Środkowej, pełnym zabytków, straganów, sklepików z rękodziełem i stylowych kawiarni. Czas na ostatnie zakupy. Dla chętnych wyprawa (dodatkowo płatna ok. 40 usd) na aktywny wulkan Pacaya, gdzie można zobaczyć ciepłe pola świeżej lawy.
Nocleg: Hotel El Carmen lub równoważny klasą

Dzień 13 Transfer do miasta Gwatemala
Pożegnanie z wyjątkową Antiguą. Transfer do stolicy i wylot do Europy.

Dzień 14
Przylot do Polski

*) atrakcje opcjonalne

Przybliżona liczebność grupy: 9-15 osób

Wymagania językowe uczestników: poprawne i kulturalne posługiwanie się językiem polskim

Informacja o dostępności usług turystycznych dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej: Impreza nie jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach

Informacje na temat ceny i sposobu płatności

Cena Imprezy: jak podano w tekście głównym umowy

Terminy płatności: jak podano w tekście głównym umowy.

Sposób płatności: Przelew bankowy

Numery rachunków bankowych Organizatora:

Numer rachunku dla wpłat złotówkowych (PLN): 14 1750 0012 0000 0000 3984 6578

Numer rachunku dla wpłat w EUR (Euro): 89 1750 0012 0000 0000 3984 6586

Numer rachunku dla wpłat w USD (dolarach USA): 67 1750 0012 0000 0000 3984 6594

kod SWIFT banku: PPABPLPKXXX Bank: BNP Paribas SA

Świadczenia zawarte w cenie:

 • pilot polski
 • lokalni przewodnicy w wybranych miejscach
 • przejazdy wg programu: w Gwatemali (prywatny bus)
 • przelot Flores - Guatemala City
 • łodzie motorowe na jeziorze Atitlan i Rio Dulce (prywatne)
 • noclegi w pokojach 2os. w miłych hotelach turystycznych o lokalnym charakterze; w niektórych hotelach śniadania w cenie
 • wycieczki i atrakcje według programu
 • ubezpieczenie UNIQA MULTITRAVEL KL 100 tys eur + NNW 4 tys eur
 • obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Usługi nie zawarte w cenie:

 • przelot Warszawa – Gwatemala City – Warszawa
 • wyżywienie (w niektórych hotelach śniadania w cenie noclegu), koszt posiłku ok 5-15 usd w zależności od kategorii restauracji, ok 300 usd na wyżywienie
 • bilety wstępu (ok. 55 usd)
 • napiwki ok. 30 usd

Sposób płatności za usługi nie zawarte w cenie:

 • bilet lotniczy – przelewem agentowi lotniczemu
 • posiłki + napoje/woda– gotówką sprzedawcom w sklepach
 • wstępy – gotówką na miejscu
 • tipy – gotówką

W przypadku, gdy płatność w walucie obcej następuje gotówką w kraju docelowym, Podróżny powinien przekazać gotówkę w określonej wyżej walucie lokalnym usługodawcom za usługi przez nich świadczone.

Realizacja Imprezy jest uzależniona od liczby zgłoszeń

Minimalna liczba osób wymaganych, aby Impreza się odbyła: 9

Termin powiadomienia podróżnego na piśmie o ewentualnym odwołaniu Imprezy z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń:

a) 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej ponad 6 dni,

b) 7 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej 2–6 dni,

c) 48 godzin przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej krócej niż 2 dni.

W przypadku odwołania Imprezy z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń Organizator pisemnie zawiadamia Klienta oraz Podróżnego o fakcie odwołania Imprezy poprzez wysłanie wiadomości na adres poczty elektronicznej lub listownie.

Podróżny posiada prawo do rozwiązania umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.

Wysokość opłaty za rozwiązanie przez Podróżnego Umowy: Do 40 dni przed rozpoczęciem imprezy – kwota zaliczki. Przy rezygnacji krócej 40 dni od rozpoczęcia imprezy - 7300zł

Informacje o przepisach paszportowych: Paszport ważny minimum 6 miesiące od daty wjazdu do Gwatemali

Informacje o przepisach wizowych: Wiza nie jest wymagana.

Informacje o przepisach sanitarnych: Osoby zaszczepione – certyfikat szczepienia. Konieczne jest posiadanie certyfikatu z negatywnym wynikiem testu na wirusa SARS-CoV-2 - w języku angielskim – osoby niezaszczepione. Przepisy covidowe ulegają częstym zmianom i o nich będziemy informaować na bieżąco. Ostatnie weryfikacja nastąpi przed wylotem.

Wymagania zdrowotne dotyczące udziału w Imprezie: Nie jest wymagana specjalna sprawność fizyczna. Osoby chcące opcjonalnie wejść na wulkan Pacaya – potrzebna sprawność pozwalająca na kilkugodzinne trekkingi w górach typu alpejskiego.

Informacje praktyczne w zakresie ochrony zdrowia przed i w czasie podróży, w tym zalecenia dotyczące szczepionek można sprawdzić na stronach internetowych Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni ( www.ucmmit.gdynia.pl). Jeśli Podróżny choruje na choroby przewlekłe, to aby ubezpieczenie było skuteczne, Podróżny powinien wykupić dodatkową opcję ubezpieczenia uwzględniającą ten fakt.

Profilaktyka przed zatruciami pokarmowymi:
- mycie rąk wodą z mydłem przed jedzeniem (jeśli woda i mydło nie są dostępne, stosować żele, chusteczki ze środkiem dezynfekcyjnym),
- picie tylko butelkowanej lub przegotowanej wody,
- unikanie spożycia napojów z lodem niewiadomego pochodzenia,
- unikanie spożycia żywności pochodzącej od ulicznych sprzedawców,
- unikanie spożycia produktów mlecznych, jeśli nie mamy pewności, czy były pasteryzowane.

Informacje o ubezpieczeniach

Nazwa Ubezpieczyciela: Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA

Adres Ubezpieczyciela: ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa

Informacje o ubezpieczeniach obowiązkowych, zapewnianych przez Organizatora: Na mocy umowy generalnej ubezpieczenia nr 5142270 z dnia 28.05.2018 roku, zawartej pomiędzy Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA a Organizatorem, każdy Podróżny jest zgłoszony do Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA, zgodnie z postanowieniami umowy generalnej i objęty jest ubezpieczeniem od kosztów leczenia (KL) oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) zaistniałych w czasie trwania Imprezy.

Suma ubezpieczeniowa kosztów leczenia (KL): 100 000 euro

Suma ubezpieczeniowa następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW): 4 000 euro

Informacje o ubezpieczeniach dobrowolnych, które może wykupić Podróżny: Jeśli Podróżny choruje na choroby przewlekłe lub zamierza (we własnym zakresie) uprawiać sporty ekstremalne, to aby ubezpieczenie było skuteczne Podróżny powinien wykupić dodatkowe opcje obejmujące powyższe ryzyka. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy. Ogólne warunki tego ubezpieczenia stanowią załącznik nr 4 do Umowy

Podmiot zapewniający ochronę na wypadek niewypłacalności

Nazwa: Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA

Adres: 00-867 Warszawa, ul. Chłodna 51

Numer rejestrowy: KRS 271543

Dane kontaktowe: Telefon: +48 22 599 95 22 www.uniqa.pl

Miejscowość i kod pocztowy *

Masz pytania dotyczące wyjazdu? Napisz do nas.