Kontakt z torre.pl (pon.-pt. 9-17)

Pakistan Karakorum Highway

NOWOŚĆ Bajeczne krajobrazy Karakorum. Passu - najpiękniejsza góra świata. Dolina Hunzy

Libia Tuareskim Szlakiem + Rzymskie Miasta

NOWOŚĆ Wracamy do najpiękniejszych miejsc na Saharze. Magatgat, Acacuc, jeziora Ubari, Erg Murzuk, Ghadames + rzymskie miasta Leptis Magna i Sabratha

Kostaryka NOWOŚĆ Od Morza Karaibskiego do Oceanu Spokojnego

Najbardziej ekologiczny kraj świata. Królestwo nieskażonej przyrody

Indie Ludy Orissy

Indie nieoczywiste, czyli grupy etniczne Orissy

Gwinea Sierra Leone Liberia Maski. Rytuały. DIamenty

Ludzie-Ptaki. Przodkowie zaklęci w szymapsach. Kultura Krio. Diamenty. Fouta Djalon. Szamani, Rytuały, Maski

Jemen Sokotra. Wyspa Skarbów

Drzewa butelkowe i z krwi smoczej. Bajeczne plaże, krystalicznie czysty Ocean Rejs z jemeńskimi rybakami z pląsającymi delfinami wokół. Idylla i szczęście :)))

Madagaskar Baobaby Lemury Tsigny

W programie min Tsigny de Bemaraha - największa atrakcja Madagaskaru, rzadka w programach ze względu na koszt i trudnośc dotarcia. Wycieczka w dobrym standardzie.

Arabia Saudyjska Arabia Felix

PROMOCJA! Rabat 180 usd przy zgłoszniach do dnia 30 czerwca 2023 rokuajobrazy. Królestwo w pełnej krasie

Bhutan Ostatnie wolne królestwo buddyjskie

Niezwykłe festiwale buddyjskie Thimpu Tsechu i Gamgtey Tsechu, Klasztor Takstang

Zambia Dzika Zambia. Migracja nietoperzy w Kasanka

10 mln nietoperzy w Kasanka. Wspaniały PN South Luangwa z największa ilością lwów, gepardów i lampartów w Afryce. Spływ Zambezi

Antarktyda Antarktyda

Rejs na Biały Kontynent - oferta w cenach statku

Wybrzeże Kości Słoniowej Serce Afryki Zachodniej

Święte totemy i królestwa plemienne., od kolorowych masek po tańce inicjacyjne, od tradycyjnych wiosek myśliwskich po katedry, od lasów po sawannę, od mostów z lian po Ocean

Ekwador Galapagos i Lagartococha - święta ziemia Indian Secoya

Lagartococha to święta ziemia Indian Secoya. Dziewicza, wspaniała dżungla na granicy z Peru. Do tego Galapagos

Sudan Południowy Afryka prawdziwa. Ludy Sudanu Południowego

Ludy Jie, Toposa, Laarim, Lotuko, Mundari

Papua Nowa Gwinea Ekspedycja rzeką Sepik i festiwal ludów papuaskich Goroka

Wioski Papuasów nad rzeką Sepik. Goroka show - festiwal gromadzący niemal 100 miejscowych ludów

Togo, Benin, Ghana Festiwal VooDoo. Festiwal Akwasidae

Festiwal Akwasidae w Ghanie, Voodoo, Taniec Ognia, maski, ceremonie, rytuały, wróżbici, szamani....

Uganda Rwanda W cieniu Gór Księżycowych

Permity na obserwację goryli i szympansów w cenie!

Czad: Za horyzontem. Toubou, Ennedi, Ounianga. Ekspedycja saharyjska

Wspaniała wyprawa do najpiękniejszych miejsc w Afryce! Bajeczne krajobrazy Ennedi... labirynt Oyo, guelta Archei, d'Aloba - najwyższy naturalny łuk na świecie, jeziora Ounianga, jeepy 4x4

Meksyk Święto Zmarłych w Meksyku

Niezwykłe obchody Dnia Zmarłych, wpisane na listę UNESCO. Bardzo radosna fiesta z wesołymi „czaszeczkami” - calaveritas. Jedyna taka wycieczka w Polsce

RPA, Zimbabwe, Botswana Africa Explorer

Piesze tropienie nosorożców w Matopos, Victoria Falls,delta Okavango, PN Krugera, Blyde RIver Canyon, Midlands w Zimbabwe, rejs po rzece Chobe
PROSIMY O PRZECZYTANIE ORAZ AKCEPTACJĘ POLITYKI OCHRONY DANYCH TORRE POPRZEZ ZAZNACZENIE POWYŻSZEGO OKIENKA (CHECKBOXU)
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera. Prosimy sprawdzić konto email. Za chwilę otrzyma Pan/Pani link do potwierdzenia subskrypcji.

Zambia: Dzika Zambia. Migracja nietoperzy w Kasanka

Dzika Zambia. Migracja nietoperzy w Kasanka

Termin(y):

 • 16-30.10.2023 ostatnie miejsce

Trasa:

Lusaka, Zambezi, Lower Zambezi NP., Kasanka, Mutinondo Wilderness, South Luangwa NP. Lusaka

Kod wyjazdu:

ZAM1231016
(0)

Wyprawa z noclegami w lodge.

Unikalna, jedyna w Polsce wyprawa, po dziewiczych rejonach północnej Zambii.
Zobaczymy migrację 10mln nietoperzy w PN Kasanka- największą migrację ssaków na Ziemi.
Spływ canoe rzeką Zambezi.
Busz, ogniska, zachody słońca, dzikie zwierzęta. 2 tygodnie w rzadko odwiedzanych parkach narodowych:  South Luangwa, Lower Zambezi, Kasanka, Mutinondo.
PN South Luangwa jest najgęściej zasiedlony na świecie przez dzikie koty: lwy gepardy i lamparty

BEZ TESTU. Zambia nie wymaga testów od osób zaszczepionych

Wyprawa z noclegami w lodge.

Unikalna, jedyna w Polsce wyprawa, po dziewiczych rejonach północnej Zambii.

W jej trakcie możecie zobaczyć migrację 10mln nietoperzy w PN Kasanka- największą migrację ssaków na Ziemi.

Spływ canoe rzeką Zambezi. 

Busz, ogniska, zachody słońca, zwierzyna wszędzie. 2 tygodnie w rzadko odwiedzanych parkach narodowych: South Luangwa, Lower Zambezi, Kasanka, Mutinondo.

PN South Luangwa jest najgęściej zasiedlony na świecie przez dzikie koty: lwy gepardy i lamparty

Autor programu: Artur Urbański

BEZ TESTU. Zambia nie wymaga testów od osób zaszczepionych

 

Dzień 1 wylot

Wylot z Warszawy

Dzień 2 Lusaka

Przylot do stolicy Zambii, Lusaki. Wymiana pieniędzy, transfer do lodge, Kolacja

Posiłki: D
Nocleg: Country Lodge lub równoważna klasą

Dzień 3-4 Zambezi

Rankiem jedziemy nad graniczną rzekę Zambezi w okolice PN Lower Zambezi. Zatrzymamy się w lodge nad rzeką, gdzie spędzimy dwie noce. Popłyniemy na trwający 3h rejs (tzw. canoe safaris, łodzie 5 m, wiosłujemy – płynięcie przede wszystkim z prądem), w trakcie którego będziemy mogli obserwować zwierzęta na brzegach i na wyspie. Zobaczymy hipopotamy, krokodyle, a może nawet niedaleko nas przejdą słonie. Udamy się także na safari do Lower Zambezi National Park. Jego dziki charakter, bujna przyroda i zwierzęta, koncentrujące się nad majestatyczną rzeką Zambezi, tworzą wspaniały spektakl przyrody. Po parku będziemy się poruszać autami 4x4 wypatrując bawołów, lwów, lampartów i bielików afrykańskich (przydadzą się lornetki).

Posiłki: BLD
Nocleg: Kiambi Bush Camp lub równoważny klasą
Przejazdy: 115 km, ok. 3 h

Dzień 5 Kabwe

Opuszczamy tereny nad Zambezi i jedziemy w kierunku zambijskiego interioru. Naszym celem jest Kasanka, gdzie będziemy obserwować przeloty nietoperzy – to największa migracja ssaków na Ziemi, w której uczestniczy ok. 10 mln osobników! Naukowcy wciąż nie są zgodni ile ich jest (niektórzy mówią o ponad 15 milionach!), a co ciekawe ta migracja została odkryta przez badaczy dopiero w latach osiemdziesiątych! Ponieważ drogi w Zambii nie pozwalają na szybką jazdę, stąd przejazd w okolice Kabwe zajmie nam większą część dnia. Podróż będą nam umilać obserwacje codziennego życia po drodze, postój na lunch i odwiedziny w lokalnym sklepiku.

Posiłki: BLD
Nocleg: Kabwe Safari Lodge lub równoważny klasą
Przejazdy: 290 km, ok. 7-8 h

Dzień 6-7 Kasanka

Dzień 6 to przejazd do PN Kasanka. Droga jest lepsza, ale nie pomkniemy nią szybciej niż w siedem godzin. W nagrodę 7 dnia czeka nas obserwacja niezwykłej migracji zjaw płowych (Eidolon Helvum) w PN Kasanka. Park jest mały (ma tylko 450 km kwadratowych), ale to właśnie tu od października do grudnia nietoperze zlatują milionami. Zjawa płowa jest drugim co do wielkości nietoperzem owocożernym na kontynencie, ma rozpiętość skrzydeł do 75 cm, a dorosłe osobniki ważą do 350g. Przybywają tu, by żerować na dzikich owocach pojawiających się wraz z pierwszym deszczem. Naukowcy nie są do końca pewni, gdzie te nietoperze spędzają resztę roku, choć niektóre z nich żyją głęboko w lasach deszczowych Konga. W ciągu dnia nie są widoczne, ale tuż przed świtem i tuż po zachodzie słońca niebo przesłaniają ich olbrzymie stada - nocują bowiem na drzewach w niewielkim lesie (mającym zaledwie półtora kilometra na trzysta metrów!), gdzie te miliony nietoperzy muszą się pomieścić! Widok migracji jest imponujący.
Na terenie parku znajdują się platformy obserwacyjne m. in.: BBC Hide (stąd telewizja BBC filmowała migrację) i Musola Hide, z których można prowadzić obserwacje.
UWAGA! MIgracja nietoperzy odbywa się w okresie październik-grudzień każdego roku. Dlatego nasza wyprawa jest dostowowana z terminem do zwyczajowego okresu jej występowania. Prawa natury są jednak nieodgadnione i jeśli z jakichś powodów migracja się przesunie, nie mamy wpływu na zjawiska natury i pełnej gwarancji obserwacji tego zjawiska dać nie możemy.

Posiłki: BLD
Nocleg: Kaingu Safari Lodge lub równoważny klasą
Przejazdy: 380 km, ok. 7 h

Dzień 8-9 Mutinondo Wilderness

Pełni wrażeń jedziemy do Mutinondo. To liczący 10 tys hektarów obszar lasów miombo, masywnych granitowych skał i krystalicznie czystych rzek. Teren jest prywatną własnością. Przyjedziemy tu 8 dnia po południu i wyruszymy na pierwszy spacer. 9 dzień dzień spędzimy na poznawaniu pięknych zakątków Mutinondo. Cały rezerwat jest oznakowany i podzielony na szlaki o różnej trudności – do wyboru do koloru. Kto będzie chciał się zmęczyć może podjąć wyzwanie "Mutinondo 4 Peak Challenge" czyli zdobycie 4 szczytów (konieczne buty z protektorem i kurtka przeciwwiatrowa), kto woli relaks może ruszyć łatwą trasą do wodospadów (w których można się kąpać!). Z Charlie’s Rock roztacza się bajkowa panorama wzgórz Mutinondo, a obok baru jest doskonałe miejsce do obserwacji zachodów słońca.

Posiłki: BLD
Nocleg: Mutinondo chalets lub namioty
Przejazdy: 215 km, ok. 5-6 h

Dzień 10 przejazd do South Luangwa NP

Dziś czeka nas długi przejazd do Parku Narodowego South Luangwa, ale nagrodą za ten trud jest dotarcie do największej atrakcji Zambii i jednego z najwspanialszych afrykańskich parków. To prawdziwa perła w koronie rezerwatów przyrody, słynąca z różnorodnych krajobrazów i dzikich zwierząt, gdzie w połowie XX wieku narodziła się ekoturystyka.

Posiłki: BLD
Nocleg: Croc Valley Camp lub równoważny klasą
Przejazdy: 210 km, ok. 8-10 h

Dni 11-12 South Luangwa National Park

Rano i po południu safari po Parku Narodowym Południowa Luangwa. To najsłynniejszy park Zambii, jeden z najciekawszych w Afryce. Jest znany z tego, że zamieszkuje go największa populacja dzikich kotów (lwy, lamparty, gepardy) spośród wszystkich afrykańskich rezerwatów. To także jedyne miejsce na świecie, gdzie żyją żyrafy Thornicrofta: jest ich zaledwie 550 (ani jednej nie ma w zoo), a od innych stad żyraf dzielą je setki kilometrów! Różnorodność krajobrazów sprawia, że nie sposób się tu nudzić! Warto tu wypatrywać likaonów zwanych malowanymi wilkami, barwnych żołn, waranów nilowych i wielu innych stworzeń. Na safari ruszymy otwartymi autami, przystosowanymi do obserwacji zwierząt. Naszymi kierowcami będą miejscowi ludzie, bardzo dobrze znający park i obyczaje zamieszkujących je zwierząt (potrafią wypatrzeć kameleona na krzaku nawet z jadącego auta!).

Posiłki: BLD
Nocleg: Croc Valley Camp lub równoważny klasą
Przejazdy: na terenie parku

Dzień 13 Lusaka

Bardzo długi przejazd do Lusaki. Wieczorem rozgościmy się w lodge, gdzie czeka nas relaks i odpoczynek po wyprawie.

Posiłki: BLD
Nocleg: Country Lodge lub równoważna klasą

Przejazdy: 650km, ok. 10-11 h

Dzień 14 powrót

Wylot powrotny do Europy

Posiłki: B

Dzień 15

Powrót do Warszawy

 

B – śniadanie L – lunch D – kolacja

Zgłoszenie

Grupa: 10-14 osób

Cena: 3590usd (2023r)

Terminarz płatności:

 • zaliczka 1000 USD
 • pozostała kwota - do 40 dni przed wylotem

Świadczenia zawarte w cenie:

 • całościowo zorganizowana ekspedycja na terenie Zambii
 • przejazdy busem klimatyzowanym
 • posiłki 3x dziennie wymienione w programie począwszy od kolacji 2 dnia, do śniadania 14 dnia
 • polski pilot
 • kierowcy-przewodnicy lokalni
 • 10 noclegów w lodge/guesthousach/namiotach ustawionych na stałe, 2 noclegi w namiotach rozbijanych
 • wstępy do Parków Narodowych (równowartość ok. 300 usd)
 • aktywności wymienione w programie: canoe safari na Zambezi, safari w PN Lower Zambezi iSouth Luangwa NP., obserwacja migracji nietoperzy w Kasanka
 • ubezpieczenie Uniqa Kl 100 tys euro+NW 4000euro
 • obowiązkowe składki na TFG i TFP

Usługi nie zawarte w cenie:

 • wiza Zambii (50USD)
 • lot Warszawa - Lusaka – Warszawa
 • napoje, woda mineralna
 • wydatki osobiste i tipy

Informacje o Imprezie dla Klienta i Podróżnego

Niniejszy dokument realizuje obowiązki Organizatora wynikające z art. 40 Ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych

Nazwa handlowa Organizatora: Torre Sp. z o.o.
Adres Organizatora: ul.Szlak 77/222, 31-153 Kraków
Numery telefonów Organizatora: +48 12 444 78 80 ; +48 22 350 72 85
Adres poczty elektronicznej Organizatora: biuro@torre.pl
Dane kontaktowe osoby reprezentującej Organizatora:
Artur Urbański, torre@torre.pl, tel 698-900885

Numer Imprezy:  ZAM1231016

Nazwa Imprezy: ZAMBIA. Dzika Zambia. Migracja nietoperzy w Kasanka

W trakcie imprezy turystycznej należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, potencjalnym obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych. W trakcie imprezy mogą również wystąpić niezależne od Organizatora zmiany rygorów sanitarnych, do których konieczne będzie zaadaptowanie.

1. Informacje ogólne

Czas trwania Imprezy: 2023/10/16 – 2023/10/30

Miejsca pobytu: Lusaka, Zambezi, Lower Zambezi NP., Kasanka, Mutinondo Wilderness, South Luangwa NP. Lusaka

Trasa: Lusaka, Zambezi, Lower Zambezi NP., Kasanka, Mutinondo Wilderness, South Luangwa NP. Lusaka

Liczba noclegów zapewnianych w trakcie Imprezy: 12

Środki transportu: bus, podczas aktywności łodzie i auta 4x4

Informacje a propos przejazdów: Przejazdy busem, czasy przejazdów i odległości są opisane w programie

Obiekty zakwaterowania: 10 noclegów w lodge/guesthousach/namiotach ustawionych na stałe (obiekty podane w programie), 2 noclegi w namiotach rozbijanych

Posiłki w cenie: 12 śniadań, 11 lunchów, 12 kolacji

Szczegółowy program zwiedzania:

Dzień 1 wylot

Wylot z Warszawy

Dzień 2 Lusaka

Przylot do stolicy Zambii, Lusaki. Wymiana pieniędzy, transfer do lodge, Kolacja

Posiłki: D
Nocleg: Country Lodge lub równoważna klasą

Dzień 3-4 Zambezi

Rankiem jedziemy nad graniczną rzekę Zambezi w okolice PN Lower Zambezi. Zatrzymamy się w lodge nad rzeką, gdzie spędzimy dwie noce. Popłyniemy na trwający 3h rejs (tzw. canoe safaris, łodzie 5 m, wiosłujemy – płynięcie przede wszystkim z prądem), w trakcie którego będziemy mogli obserwować zwierzęta na brzegach i na wyspie. Zobaczymy hipopotamy, krokodyle, a może nawet niedaleko nas przejdą słonie. Udamy się także na safari do Lower Zambezi National Park. Jego dziki charakter, bujna przyroda i zwierzęta, koncentrujące się nad majestatyczną rzeką Zambezi, tworzą wspaniały spektakl przyrody. Po parku będziemy się poruszać autami 4x4 wypatrując bawołów, lwów, lampartów i bielików afrykańskich (przydadzą się lornetki).

Posiłki: BLD
Nocleg: Kiambi Bush Camp lub równoważny klasą
Przejazdy: 115 km, ok. 3 h

Dzień 5 Kabwe

Opuszczamy tereny nad Zambezi i jedziemy w kierunku zambijskiego interioru. Naszym celem jest Kasanka, gdzie będziemy obserwować przeloty nietoperzy – to największa migracja ssaków na Ziemi, w której uczestniczy ok. 10 mln osobników! Naukowcy wciąż nie są zgodni ile ich jest (niektórzy mówią o ponad 15 milionach!), a co ciekawe ta migracja została odkryta przez badaczy dopiero w latach osiemdziesiątych! Ponieważ drogi w Zambii nie pozwalają na szybką jazdę, stąd przejazd w okolice Kabwe zajmie nam większą część dnia. Podróż będą nam umilać obserwacje codziennego życia po drodze, postój na lunch i odwiedziny w lokalnym sklepiku.

Posiłki: BLD
Nocleg: Kabwe Safari Lodge lub równoważny klasą
Przejazdy: 290 km, ok. 7-8 h

Dzień 6-7 Kasanka

Dzień 6 to przejazd do PN Kasanka. Droga jest lepsza, ale nie pomkniemy nią szybciej niż w siedem godzin. W nagrodę 7 dnia czeka nas obserwacja niezwykłej migracji zjaw płowych (Eidolon Helvum) w PN Kasanka. Park jest mały (ma tylko 450 km kwadratowych), ale to właśnie tu od października do grudnia nietoperze zlatują do Kasanki milionami. Zjawa płowa jest drugim co do wielkości nietoperzem owocożernym na kontynencie, ma rozpiętość skrzydeł do 75 cm, a dorosłe osobniki ważą do 350g. Przybywają tu, by żerować na dzikich owocach pojawiających się wraz z pierwszym deszczem. Naukowcy nie są do końca pewni, gdzie te nietoperze spędzają resztę roku, choć niektóre z nich żyją głęboko w lasach deszczowych Konga. W ciągu dnia nie są widoczne, ale tuż przed świtem i tuż po zachodzie słońca niebo przesłaniają ich olbrzymie stada - nocują bowiem na drzewach w niewielkim lesie (mającym zaledwie półtora kilometra na trzysta metrów!), gdzie te miliony nietoperzy muszą się pomieścić! Widok migracji jest imponujący.
Na terenie parku znajdują się platformy obserwacyjne m. in.: BBC Hide (stąd telewizja BBC filmowała migrację) i Musola Hide, z których można prowadzić obserwacje.
UWAGA! MIgracja nietoperzy odbywa się w okresie październik-grudzień każdego roku. Dlatego nasza wyprawa jest dostowowana z terminem do zwyczajowego okresu jej występowania. Prawa natury są jednak nieodgadnione i jeśli z jakichś powodów migracja się przesunie, nie mamy wpływu na zjawiska natury i pełnej gwarancji obserwacji tego zjawiska dac nie możemy.

Posiłki: BLD
Nocleg: Kaingu Safari Lodge lub równoważny klasą
Przejazdy: 380 km, ok. 7 h

Dzień 8-9 Mutinondo Wilderness

Pełni wrażeń jedziemy do Mutinondo. To liczący 10 tys hektarów obszar lasów miombo, masywnych granitowych skał i krystalicznie czystych rzek. Teren jest prywatną własnością. Przyjedziemy tu 8 dnia po południu i wyruszymy na pierwszy spacer. 9 dzień dzień spędzimy na poznawaniu pięknych zakątków Mutinondo. Cały rezerwat jest oznakowany i podzielony na szlaki o różnej trudności – do wyboru do koloru. Kto będzie chciał się zmęczyć może podjąć wyzwanie "Mutinondo 4 Peak Challenge" czyli zdobycie 4 szczytów (konieczne buty z protektorem i kurtka przeciwwiatrowa), kto woli relaks może ruszyć łatwą trasą do wodospadów (w których można się kąpać!). Z Charlie’s Rock roztacza się bajkowa panorama wzgórz Mutinondo, a obok baru jest doskonałe miejsce do obserwacji zachodów słońca.

Posiłki: BLD
Nocleg: Mutinondo chalets lub namioty
Przejazdy: 215 km, ok. 5-6 h

Dzień 10 przejazd do South Luangwa NP.

Dziś czeka nas długi przejazd do Parku Narodowego South Luangwa, ale nagrodą za ten trud jest dotarcie do największej atrakcji Zambii i jednego z najwspanialszych afrykańskich parków. To prawdziwa perła w koronie rezerwatów przyrody, słynąca z różnorodnych krajobrazów i dzikich zwierząt, gdzie w połowie XX wieku narodziła się ekoturystyka.

Posiłki: BLD
Nocleg: Croc Valley Camp lub równoważny klasą
Przejazdy: 210 km, ok. 8-10 h

Dni 11-12 South Luangwa National Park

Rano i po południu safari po Parku Narodowym Południowa Luangwa. To najsłynniejszy park Zambii, jeden z najciekawszych w Afryce. Jest znany z tego, że zamieszkuje go największa populacja dzikich kotów (lwy, lamparty, gepardy) spośród wszystkich afrykańskich rezerwatów. To także jedyne miejsce na świecie, gdzie żyją żyrafy Thornicrofta: jest ich zaledwie 550 (ani jednej nie ma w zoo), a od innych stad żyraf dzielą je setki kilometrów! Różnorodność krajobrazów sprawia, że nie sposób się tu nudzić! Warto tu wypatrywać likaonów zwanych malowanymi wilkami, barwnych żołn, waranów nilowych i wielu innych stworzeń. Na safari ruszymy otwartymi autami, przystosowanymi do obserwacji zwierząt. Naszymi kierowcami będą miejscowi ludzie, bardzo dobrze znający park i obyczaje zamieszkujących je zwierząt (potrafią wypatrzeć kameleona na krzaku nawet z jadącego auta!).

Posiłki: BLD
Nocleg: Croc Valley Camp lub równoważny klasą
Przejazdy: na terenie parku

Dzień 13 Lusaka

Bardzo długi przejazd do Lusaki. Wieczorem rozgościmy się w lodge, gdzie czeka nas relaks i odpoczynek po wyprawie.

Posiłki: BLD
Nocleg: Country Lodge lub równoważna klasą

Przejazdy: 650km, ok. 10-11 h

Dzień 14 Lusaka

Wylot powrotny do Europy

Posiłki: B

Dzień 15 powrót

Powrót do Warszawy

B – śniadanie L – lunch D – kolacja

 

Przybliżona liczebność grupy: 10-14 osób

Wymagania językowe uczestników: poprawne i kulturalne posługiwanie się językiem polskim. Na wyprawach Torre nie są akceptowane wulgaryzmy i niekulturalne zachowania.

Informacja o dostępności usług turystycznych dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej: Impreza nie jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach

2. Informacje na temat ceny i sposobu płatności

Cena Imprezy: jak w treści głównej umowy

Terminy płatności: jak w treści głównej umowy

Decyduje data uznania rachunku bankowego Organizatora. W przypadku zgłoszenia w terminie późniejszym niż terminy wpłat poszczególnych rat, należy jednorazowo wpłacić łączną sumę rat zapadających przed terminem zgłoszenia.

Sposób płatności: Przelew bankowy

Kwoty walutowe należy przeliczyć na złotówki według kursu średniego NBP w dniu wpłaty, powiększonego o 3 grosze. Tabele kursów walut NBP są publikowane na stronie internetowej banku pod adresem:www.nbp.pl. W przypadku, gdy bank publikuje wiele tabel w ciągu dnia, decyduje pierwsza tabela opublikowana w danym dniu.

Kwoty wyrażone w EURO (EUR) oraz w dolarach USA (USD) można również wpłacać bezpośrednio na poniższe rachunki walutowe

Numery rachunków bankowych Organizatora:

Numer rachunku dla wpłat złotówkowych (PLN): 14 1750 0012 0000 0000 3984 6578

Numer rachunku dla wpłat w EUR (Euro): 89 1750 0012 0000 0000 3984 6586

Numer rachunku dla wpłat w USD (dolarach USA): 67 1750 0012 0000 0000 3984 6594

Bank: BNP Paribas Bank Polska S.A. kod swift: PPABPLPKXXX

Świadczenia zawarte w cenie:

 • ·     całościowo zorganizowana ekspedycja na terenie Zambii
 • ·     Przejazdy busem klimatyzowanym
 • ·     posiłki 3x dziennie wymienione w programie począwszy od kolacji 2 dnia, do śniadania 14 dnia
 • ·     polski pilot
 • ·     kierowcy-przewodnicy lokalni
 • ·     10 noclegów w lodge/guesthousach/namiotach ustawionych na stałe, 2 noclegi w namiotach rozbijanych
 • ·     wstępy do Parków Narodowych (równowartość ok. 300 usd)
 • ·     aktywności wymienione w programie: canoe safari na Zambezi, safari w PN Lower Zambezi, safari w South Luangwa NP., obserwacja migracji nietoperzy w Kasanka
 • ·     ubezpieczenie Uniqa Kl 100 tys euro+NW 4000euro
 • ·     obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Usługi nie zawarte w cenie:

 • ·     wizy Zambii (50USD)
 • ·     lotu Warszawa - Lusaka – Warszawa
 • ·     napojów, wody mineralnej
 • ·     wydatków osobistych i tipów

Sposób płatności za usługi nie zawarte w cenie:

 • ·     bilet lotniczy – przelewem agentowi lotniczemu
 • ·     Wiza 50usd – gotówką na granicy
 • ·     napoje – gotówką sprzedawcom w sklepach
 • ·     wyżywienie poza ceną – gotówka w restauracjach
 • ·     tipy – gotówką

W przypadku, gdy płatność w walucie obcej następuje gotówką w kraju docelowym, Podróżny powinien przekazać gotówkę w określonej wyżej walucie lokalnym usługodawcom za usługi przez nich świadczone.

Realizacja Imprezy jest uzależniona od liczby zgłoszeń

Minimalna liczba osób wymaganych, aby Impreza się odbyła: 10

Termin powiadomienia podróżnego na piśmie o ewentualnym odwołaniu Imprezy z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń:

a) 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej ponad 6 dni,

b) 7 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej 2–6 dni,

c) 48 godzin przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej krócej niż 2 dni.

W przypadku odwołania Imprezy z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń Organizator pisemnie zawiadamia Klienta oraz Podróżnego o fakcie odwołania Imprezy poprzez wysłanie wiadomości na adres poczty elektronicznej lub listownie.

Podróżny posiada prawo do rozwiązania umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej. Wysokość opłaty za rozwiązanie przez Podróżnego Umowy: do 40 dni przed wylotem – kwota zaliczki; na 39 dni i krócej przed wylotem – cała kwota odpłatności pomniejszona o kwoty zaoszczędzone

Informacje o przepisach paszportowych: Paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty wjazdu do Zambii

Informacje o przepisach wizowych: Wiza jest wymagana. Wizę kupuje się na granicy – kosztuje 50USD. W wypadku przylotu z kraju w którym jest zagrożenie żółtą febrą, konieczna żółta książeczka z wbitym szczepieniem przeciwko niej. Za pobyt uznaje się też przesiadkę na lotnisku tranzytowym, jeśli trwała ona więcej niż 12h.

Informacje o przepisach sanitarnych: Nie ma szczepień obowiązkowych. Zalecane szczepienia to: tężec + błonica, WZW („żółtaczka”) A i B, żółta febra. Na terenie Zambii występuje zagrożenie malaryczne, w związku z tym WHO zaleca stosowanie prewencyjnych działań – odpowiedni strój (długie rękawy, długie nogawki, kołnierze, kolory oliwkowopochodne, stosowanie repelentów, tabletki profilaktyczne).

Wymagania zdrowotne dotyczące udziału w Imprezie: Wymagana jest jedynie ogólna sprawność ruchowa.

Informacje praktyczne w zakresie ochrony zdrowia przed i w czasie podróży, w tym zalecenia dotyczące szczepionek można sprawdzić na stronach internetowych Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni ( www.ucmmit.gdynia.pl). Jeśli Podróżny choruje na choroby przewlekłe, to aby ubezpieczenie było skuteczne Podróżny powinien wykupić dodatkową opcję ubezpieczenia uwzględniającą ten fakt.

Profilaktyka przed zatruciami pokarmowymi:
- mycie rąk wodą z mydłem przed jedzeniem (jeśli woda i mydło nie są dostępne, stosować żele, chusteczki ze środkiem dezynfekcyjnym),
- picie tylko butelkowanej lub przegotowanej wody,
- unikanie spożycia napojów z lodem niewiadomego pochodzenia,
- unikanie spożycia żywności pochodzącej od ulicznych sprzedawców,
- unikanie spożycia produktów mlecznych, jeśli nie mamy pewności, czy były pasteryzowane.

3. Informacje o ubezpieczeniach

Nazwa Ubezpieczyciela: Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA

Adres Ubezpieczyciela: 00-867 Warszawa, ul. Chłodna 51

Informacje o ubezpieczeniach obowiązkowych, zapewnianych przez Organizatora: Na mocy umowy generalnej ubezpieczenia nr 5142270 z dnia 28.05.2018 roku, zawartej pomiędzy Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA a Organizatorem, każdy Podróżny jest zgłoszony do Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA, zgodnie z postanowieniami umowy generalnej i objęty jest ubezpieczeniem od kosztów leczenia (KL) oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) zaistniałych w czasie trwania Imprezy.

Suma ubezpieczeniowa kosztów leczenia (KL): 100000 euro

Suma ubezpieczeniowa następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW): 4 000 euro

Informacje o ubezpieczeniach dobrowolnych, które może wykupić Podróżny:

Jeśli Podróżny choruje na choroby przewlekłe lub zamierza (we własnym zakresie) uprawiać sporty ekstremalne, to aby ubezpieczenie było skuteczne Podróżny powinien wykupić dodatkowe opcje obejmujące powyższe ryzyka. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy. Ogólne warunki tego ubezpieczenia stanowią załącznik nr 4 do Umowy

4. Podmiot zapewniający ochronę na wypadek niewypłacalności

Nazwa: Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA

Adres: 00-867 Warszawa, ul. Chłodna 51

Numer rejestrowy: KRS 271543

Dane kontaktowe: Telefon: +48 22 599 95 22 www.uniqa.pl

Miejscowość i kod pocztowy *

Masz pytania dotyczące wyjazdu? Napisz do nas.