Kontakt z torre.pl (pon.-pt. 9-17)

Botswana Zimbabwe Delta Okavango, Victoria Falls, Moremi, Chobe, Makgadikgadi

Makgadikgadi Pans, wycieczka mokoro rozlewiskami Okavango, safari w Moremi, Savuti i Chobe (tu 130 tys słoni!), rejs Chobe i Wodospady Wiktorii

Pakistan Karakorum Highway

NOWOŚĆ Bajeczne krajobrazy Karakorum. Passu - najpiękniejsza góra świata. Dolina Hunzy

Libia Tuareskim Szlakiem + Rzymskie Miasta

NOWOŚĆ Wracamy do najpiękniejszych miejsc na Saharze. Magatgat, Acacuc, jeziora Ubari, Erg Murzuk, Ghadames + rzymskie miasta Leptis Magna i Sabratha

Indie Ludy Orissy

Indie nieoczywiste, czyli grupy etniczne Orissy

Jemen Sokotra. Wyspa Skarbów

Drzewa butelkowe i z krwi smoczej. Bajeczne plaże, krystalicznie czysty Ocean Rejs z jemeńskimi rybakami z pląsającymi delfinami wokół. Idylla i szczęście :)))

Madagaskar Baobaby Lemury Tsigny

W programie min Tsigny de Bemaraha - największa atrakcja Madagaskaru, rzadka w programach ze względu na koszt i trudnośc dotarcia. Wycieczka w dobrym standardzie.

Bhutan Ostatnie wolne królestwo buddyjskie

Niezwykłe festiwale buddyjskie Thimpu Tsechu i Gamgtey Tsechu, Klasztor Takstang

Wybrzeże Kości Słoniowej Serce Afryki Zachodniej

Święte totemy i królestwa plemienne., od kolorowych masek po tańce inicjacyjne, od tradycyjnych wiosek myśliwskich po katedry, od lasów po sawannę, od mostów z lian po Ocean

Sudan Południowy Afryka prawdziwa. Ludy Sudanu Południowego

Ludy Jie, Toposa, Laarim, Lotuko, Mundari

Papua Nowa Gwinea Ekspedycja rzeką Sepik i festiwale ludów papuaskich Goroka i Mt Hagen

Wioski Papuasów nad rzeką Sepik. Goroka show, Mt Hagen Show - festiwall gromadzące niemal 100 miejscowych ludów

Togo, Benin, Ghana Festiwal VooDoo. Festiwal Akwasidae

Festiwal Akwasidae w Ghanie, Voodoo, Taniec Ognia, maski, ceremonie, rytuały, wróżbici, szamani....

Uganda Rwanda W cieniu Gór Księżycowych

Permity na obserwację goryli i szympansów w cenie!

MJANMA (Birma): Birmańska Mozaika

Pagody Baganu, złoty Szwedagon, plaże Ngapali, turkusowe wody Zatoki Bengalskiej, jezioro Inle, Mandalaj, ludy Intha Pa-o, Pa-dong

Czad: Za horyzontem. Toubou, Ennedi, Ounianga. Ekspedycja saharyjska

Wspaniała wyprawa do najpiękniejszych miejsc w Afryce! Bajeczne krajobrazy Ennedi... labirynt Oyo, guelta Archei, d'Aloba - najwyższy naturalny łuk na świecie, jeziora Ounianga, jeepy 4x4

CZAD: GEREWOL - święto piękności i miłości nomadów Wooddabe

Festiwal piękności ludu Wodaabe w Nigrze i ceremonia Bianou u Tuaregów

Meksyk Święto Zmarłych w Meksyku

Niezwykłe obchody Dnia Zmarłych, wpisane na listę UNESCO. Bardzo radosna fiesta z wesołymi „czaszeczkami” - calaveritas. Jedyna taka wycieczka w Polsce

RPA, Zimbabwe, Botswana Africa Explorer

Piesze tropienie nosorożców w Matopos, Victoria Falls,delta Okavango, PN Krugera, Blyde RIver Canyon, Midlands w Zimbabwe, rejs po rzece Chobe
PROSIMY O PRZECZYTANIE ORAZ AKCEPTACJĘ POLITYKI OCHRONY DANYCH TORRE POPRZEZ ZAZNACZENIE POWYŻSZEGO OKIENKA (CHECKBOXU)
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera. Prosimy sprawdzić konto email. Za chwilę otrzyma Pan/Pani link do potwierdzenia subskrypcji.

Algieria: Tuaregowie. Podróż muzyczna.

Tuaregowie. Podróż muzyczna.

Termin(y):

 • 19-29.10.2024 ostatnie miejsca
 • 9-19.11.2024
 • 27.12.2024-6.01.2025 ostatnie miejsca
 • 18-28.10.2025
 • 8-18.11.2025
 • 27.12.2025-7.01.2026

Trasa:

Algier, Djanet, kanion Essendilene, las skalny Tikoubene, Tigharghart, Djanet, Tadrart: kanion El Berdj, diuny Wan Tabaraket, iglice Moula’n’Naga, łuki Tamezguida, diuny In Intihaq, Bouhediene, "Circle", Tin Merzouga, kanion Indjaren, Djanet,

Kod wyjazdu:

ALG1241019
(0)

Nasza najbardziej niesamowita wyprawa. Koncerty muzyków tuareskich Proponujemy coś unikalnego - wyprawie towarzyszą świetni muzycy tuarescy, którzy każdego wieczora grają przy ognisku pośród przepięknych krajobrazów! 
Kto powiedział, że DNA Tuaregów ma kształt pięciolinii?
Wyprawa wiedzie pośród diun i skalnych wąwozów Tadrartu - najpiękniejszej pustyni świata

Torre jest pionierem wypraw saharyjskich w Polsce. Nasz szef - Artur Urbański - jest najbardziej doświadczonym w organizacji ekspedycji na Saharę Polakiem. Zna naczelników plemienia Najjer, po którego terenach podróżujemy. Dotąd zorganizował niemal 100 ekspedycji saharyjskich (z czego do Algierii prawie 30) z których ponad 20 osobiście poprowadził. Wyprawy do Tadrartu prowadzi rokrocznie od 2006 roku.
 

 

WALORY PROGRAMU I WYPRAWY

1. Tadrart - to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Morze diun, kanionów, iglic, łuków - zupełnie marsjańskie krajobrazy.

2. Tuaregowie - cały czas podróżujemy z tuareskim zespołem, który każdego wieczoru daje niesamowite koncerty przy ognisku.

3. Wyprawa 4x4 - wyprawa Toyotami Landcruiser, prowadzonymi przez miejscowych kierowców, noclegi pośród diun pod niebem upstrzonym miliardami gwiazd. To prawdziwie metafizyczne przeżycie .

4. Doświadczenie - Torre jest pionierem wypraw saharyjskich w Polsce. Nasz szef - Artur Urbański - jest najbardziej doświadczonym w organizacji ekspedycji na Saharę Polakiem. Zna naczelników plemienia Najjer, po którego terenach podróżujemy. Dotąd zorganizował niemal 50 ekspedycji (z czego do Algierii prawie 20) z których ponad 20 osobiście poprowadził.

Autorem programu jest Artur Urbański. Najbardziej doświadczony w Polsce organizator wypraw saharyjskich (dotąd niemal 100 - stan na 2024 rok). Wyprawy do Tadrartu prowadzi rokrocznie od 2006 roku.

  Artur Urbański opowiada o muzyce Tuaregów w rozmowie z Jackiem Żakowskim z Radia 357:

Artur Urbanski · Torre Radio357 Rozmowa O Tuaregach

Dzień 1

Przelot z Warszawy z przesiadką do Algieru. Późnym wieczorem przelot do Djanet. Przylot po północy. Transfer do hotelu. Nocleg w Djanet.

Posiłki: -

Dzień 2 Djanet, erg Admer

Djanet to piękne miejsce, jedna ze stolic Tuaregów Ajjer (wespół z nieodległym libijskim Ghat). Wsiadamy to aut 4x4 i zaczynamy pustynną przygodę – na najpiękniejszej pustyni świata. Kierujemy się na północ od Djanet. Po lewej stronie widzimy bezkresne morze diun, rozciągających się aż do Nigru, a po prawej fantastyczne formacje skalne Tassili. Przejazd na diuny Ergu Admer. Rozbijamy nasz pierwszy obóz pod rozświetlonymi milionami gwiazd niebem... Pierwszy koncert tuareski. Przejechane ok. 130km. Nocleg w namiotach na ergu.
Posiłki: BLD

Dzień 3 kanion Essendilene, Tikoubene

Przejazd do świętego kanionu Tuaregów – Essendilene. Trekking w głąb kanionu (ok. 40min w jedną stronę; łatwy). Następnie przejeżdżamy do spektakularnego lasu skalnych iglic – Tikoubene („Miejsce Miecza”). Nocleg w namiotach w nieprawdopodobnym miejscu pośród diun i iglic z całą panoramą Tikoubene u stóp (w 2017 roku mieliśmy tu Sylwestra). Koncert, nocleg w namiotach.
Posiłki: BLD

Dzień 4 Djanet

Eksploracja kanionów wokół Djanet. Skały Timghas ("Ząb), kaniony Tilalilen ("Puste miejsce do tańca"), jaskinia Ermorodan. Będziemy w miejscu, gdzie nasi przyjaciele z legendarnego zespołu Tinariwen nagrywali swoja płytę "Tassili" - w kanionach Timghas.  Po południu przyjazd do Djanet. Kąpiel w hotelu i odpoczynek. Nocleg w hotelu.
Posiłki: BL

Dzień 5 Tadrart: Kanion El Berdj

Wyjeżdżamy w kierunku Tadrartu – najpiękniejszej pustyni na świecie. Do przejechania jest ok. 200km. Wieczorem wjeżdżamy do Tadrartu i rozbijamy obóz w kanionie El Berdj i oglądamy położone wokół skały o niesamowitych kształtach. Kolejny koncert tuareskich muzyków. Nocleg w namiotach.
Posiłki: BLD

Dzień 6 Tadrart: Moul'n'Aga

Eksplorujemy El Berdj oglądając niesamowite skalne formacje i prehistoryczne rysunki. Zobaczymy m.in. skalny helikopter. Później wjeżdżamy w rejon majestatycznych diun Wan Tabaraket (Dolina Tamaryszkowa), na które będziemy się wspinać. Rozciągają się z nich niesamowite panoramy bezkresnego morza wydm i skał. Przekraczamy pieszo jedno z pasm diun, by stanąć u stóp iglicy Moul’n’Naga, budzącej jednoznaczne skojarzenie z wieżami z "Władcy Pierścieni". Możliwe wejście na diuny wokół iglicy (przed zachodem słońca wygląda wspaniale), czas wejścia – ok. 45min. Kolejny koncert tuareskich muzyków przy ognisku. Nocleg - namioty. Tego dnia przejeżdżamy ok. 50km.
Posiłki: BLD

Dzień 7 Tadrart: In Intihaq

Tadrart – kluczymy wśród skalnych kanionów, piramidionów, łuków. Wszystko co widzimy tego dnia to przepiękne krajobrazy. Największy kompleks łuków w Tadrarcie – Tamezguida. Przejazd pośród diun i skalnych formacji niesamowitą widokową doliną Wan Izzawaten ("Dolina Drzew"). Oglądamy ryty i malowidła naskalne sprzed tysięcy lat. Po drodze zobaczymy także niezwykle fotogeniczny łuk Inlagen. Nocleg wśród skał i diun In Intihaq. Po zmierzchu jak zwykle koncert Tuareskich muzyków. Nocleg w namiotach.
Posiłki: BLD

Dzień 8 Tadrart: Tin Merzouga

Choć to może wydawać się niemożliwe, dzisiaj krajobrazy będą jeszcze piękniejsze. Lunch spożyjemy w kanionie zwanym potocznie "Circle". Wejdziemy na znajdujące się ponad nim skalne ściany (wejście łatwe), by zobaczyć księżycową panoramę Bouhediene i Tin Merzouga - krajobrazy zapierające dech w piersiach. Creme de la creme wyprawy – imponujące diuny i niesamowite skalne formacje Tin Merzouga. Wejście na diuny wokół Tin Merzouga – ok. 1h30. Koncert Tuaregów. Nocleg w Tin Merzouga w namiotach. Do przejechania ok. 100km.
Posiłki: BLD

Dzień 9 Tadrart: Kanion Indjaren

Wracamy w kierunku Djanet. Skały Bouhediene - nieprawdopodobny kompleks kanionów, skał, diun i iglic. Zupełnie księżycowe krajobrazy, wymarzone tło do filmów science fiction. Eksplorujemy kanion Indjaren pełen skalnych rysunków i płaskorzeźb. Znajdują się tu nawet skały z amonitami i trylobitami, co wskazuje, że niegdyś na terenie Tadrartu było morze. Na nocleg docieramy do Adilati, gdzie spędzamy ostatnią noc pośród diun. Koncert muzyków tuareskich. Nocleg w namiotach. Przejazd ok. 120km.
Posiłki: BLD

Dzień 10 Tigharghart, Djanet

Kolejna atrakcja wyprawy - Tigharghart - "skała płaczących krów" - jeden z bardziej niezwykłych rytów naskalnych na Saharze z czasów jej pustynnienia. Po południu dojeżdżamy do Djanet, gdzie zakwaterujemy się w hotelu. Czas na odpoczynek. Wizyta na targu w Djanet. Późnym wieczorem przejazd na lotnisko. Po północy przelot do ALgieru
Posiłki: BL

Dzień 11 Lot Djanet - Algier

Przylot do Algieru. Transfer na terminal międzynarodowy. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

 

A o tym, jak wygląda saharyjska kuchnia plenerowa i co będziecie jeść podczas wyprawy przeczytacie na naszym blogu:

 

O naszej wyprawie saharyjskiej do Algierii w Radiu Kielce opowiada Mirosław Lubarski (2-a część audycji):

 

Zgłoszenie

Grupa: 10-16 osób + przewodnik

Koszt:  3600zł
            Sylwester 2024 - dopłata 600zł
            3800 zł (2025 rok)
            Sylwester 2025 - dopłata 600zł

Terminarz płatności:

 • zaliczka 1000pln
 • pozostała część płatna do 40 dni przed wyjazdem

Koszt obejmuje: 

 • transfery w Algierze i Djanet
 • noclegi w Algierze/Djanet – hotel (pokoje 2-3os., turystyczny, czysty); pozostałe noclegi – namioty
 • polski przewodnik
 • ubezpieczenie UNIQA KL 100.000eur + NW 4000eur
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje: 

 • zorganizowana na miejscu przez Tuaregów ekspedycja – pakiet 700eur w 2024 roku (900eur 2025 rok) przekazywany bezpośrednio przez Podróżnego Tuaregom na przejazdy, noclegi w namiotach, wyżywienie 3 posiłki dziennie w trakcie ekspedycji po Saharze
 • posiłki konsumowane w Djanet w hotelu bądź restauracji (2 kolacje, 1 lunch) – ok 50 euro
 • wiza Algierii (koszt ok. 80 euro)
 • przeloty Warszawa-Algier-Djanet-Algier-Warszawa
 • wydatki osobiste
 • tipy dla Tuaregów – ok. 50-60euro

 

 

Informacje o Imprezie dla Klienta i Podróżnego

Niniejszy dokument realizuje obowiązki Organizatora wynikające z art. 40 Ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych

Nazwa handlowa Organizatora: Torre Sp. z o.o.
Adres Organizatora: ul.Szlak 77/222, 31-153 Kraków
Numery telefonów Organizatora: +48 12 444 78 80 ; +48 22 350 72 85
Adres poczty elektronicznej Organizatora: biuro@torre.pl
Dane kontaktowe osoby reprezentującej Organizatora:
Artur Urbański, torre@torre.pl, tel 698-900885

Numer Imprezy:

Nazwa Imprezy: ALGIERIA. Tuaregowie. Podróż muzyczna.

1. Informacje ogólne

Czas trwania Imprezy:       11 dni

Miejsca pobytu: Djanet, Tadrart: kanion El Berdj, iglice Moula’n’Naga, diuny In Intihaq, Tin Merzouga, kanion Indjaren, Djanet,, erg Admer, las skalny Tikoubene, Djanet

Trasa: Djanet,  Tadrart: kanion El Berdj, diuny Wan Tabaraket, iglice Moula’n’Naga, łuki Tamezguida, diuny In Intihaq, Bouhediene, "Circle", Tin Merzouga, kanion Indjaren, Djanet, kanion Essendilene, las skalny Tikoubene, Tigharghart, Djanet

Liczba noclegów zapewnianych w trakcie Imprezy: 10

Środki transportu: auta 4x4,

Informacje dotyczące przejazdów: Toyoty Landcruiser lub Toyoty Hilux. W aucie kierowca tuareski + 3 turystów. Łacznie do przejechania ok. 1200km, z tego 650km po asfalcie.

transfer lotnisku-hotel w Djanet, Djanet – El Berdj 6h, 230km, El Berdj-Moul'n'aga 50km, 7h ze siestą po lunchu, Moul'n'aga – In Intihaq – 70km ze siestą po lunchu, In Intihaq-Tin Merzouga 6h, 50km ze siestą po lunchu, Tin Merzouga – Adilati – 130km, 7h ze siestą po lunchu, Adilati – Djanet – 200km, 5h ze siestą po lunchu, Djanet – Essendilene – erg Admer – 150km, 7h ze siestą po lunchu, Erg Admer – Tikoubene – 50km, 7h ze siestą po lunchu, Tikoubene-Djanet – 100km, 5h

Obiekty zakwaterowania: 3x pokoje 2-3os w hotelu, 7x namioty 2os.

Posiłki w cenie: 9 sniadań, 9 lunchów, 7 kolacji (w cenie posiłki podczas ekspedycji na Saharze + śniadania w hotelach; poza ceną lunche i kolacje w Djanet i Algierze)

Szczegółowy program zwiedzania:

Dzień 1
Przelot z Warszawy z przesiadką do Algieru. Późnym wieczorem przelot do Djanet. Przylot po północy. Transfer do hotelu. Nocleg w Djanet

Posiłki: -

Dzień 2 Djanet, erg Admer
Djanet to piękne miejsce, jedna ze stolic Tuaregów Ajjer (wespół z nieodległym libijskim Ghat). Wsiadamy to aut 4x4 i zaczynamy pustynną przygodę – na najpiękniejszej pustyni świata. Kierujemy się na północ od Djanet. Po lewej stronie widzimy bezkresne morze diun, rozciągających się aż do Nigru, a po prawej fantastyczne formacje skalne Tassili. Przejazd na diuny Ergu Admer. Rozbijamy nasz pierwszy obóz pod rozświetlonymi milionami gwiazd niebem... Pierwszy koncert tuareski. Przejechane ok. 130km. Nocleg w namiotach na ergu.
Posiłki: BLD

Dzień 3 kanion Essendilene, Tikoubene
Przejazd do świętego kanionu Tuaregów – Essendilene. Trekking w głąb kanionu (ok. 40min w jedną stronę; łatwy). Następnie przejeżdżamy do spektakularnego lasu skalnych iglic – Tikoubene („Miejsce Miecza”). Nocleg w namiotach w nieprawdopodobnym miejscu pośród diun i iglic z całą panoramą Tikoubene u stóp (w 2017 roku mieliśmy tu Sylwestra). Koncert, nocleg w namiotach.
Posiłki: BLD

Dzień 4 Djanet
Eksploracja kanionów wokół Djanet. Skały Timghas ("Ząb), kaniony Tilalilen ("Puste miejsce do tańca"), jaskinia Ermorodan. Będziemy w miejscu, gdzie nasi przyjaciele z legendarnego zespołu Tinariwen nagrywali swoja płytę "Tassili" - w kanionach Timghas.  Po południu przyjazd do Djanet. Kąpiel w hotelu i odpoczynek. Nocleg w hotelu.
Posiłki: BL

Dzień 5 Tadrart: Kanion El Berdj
Wyjeżdżamy w kierunku Tadrartu – najpiękniejszej pustyni na świecie. Do przejechania jest ok. 200km. Wieczorem wjeżdżamy do Tadrartu i rozbijamy obóz w kanionie El Berdj i oglądamy położone wokół skały o niesamowitych kształtach. Kolejny koncert tuareskich muzyków. Nocleg w namiotach.
Posiłki: BLD

Dzień 6 Tadrart: Moul'n'Aga

Eksplorujemy El Berdj oglądając niesamowite skalne formacje i prehistoryczne rysunki. Zobaczymy m.in. skalny helikopter. Później wjeżdżamy w rejon majestatycznych diun Wan Tabaraket (Dolina Tamaryszkowa), na które będziemy się wspinać. Rozciągają się z nich niesamowite panoramy bezkresnego morza wydm i skał. Przekraczamy pieszo jedno z pasm diun, by stanąć u stóp iglicy Moul’n’Naga, budzącej jednoznaczne skojarzenie z wieżami z "Władcy Pierścieni". Możliwe wejście na diuny wokół iglicy (przed zachodem słońca wygląda wspaniale), czas wejścia – ok. 45min. Kolejny koncert tuareskich muzyków przy ognisku. Nocleg - namioty. Tego dnia przejeżdżamy ok. 50km.
Posiłki: BLD

Dzień 7 Tadrart: In Intihaq
Tadrart – kluczymy wśród skalnych kanionów, piramidionów, łuków. Wszystko co widzimy tego dnia to przepiękne krajobrazy. Największy kompleks łuków w Tadrarcie – Tamezguida. Przejazd pośród diun i skalnych formacji niesamowitą widokową doliną Wan Izzawaten ("Dolina Drzew"). Oglądamy ryty i malowidła naskalne sprzed tysięcy lat. Po drodze zobaczymy także niezwykle fotogeniczny łuk Inlagen. Nocleg wśród skał i diun In Intihaq. Po zmierzchu jak zwykle koncert Tuareskich muzyków. Nocleg w namiotach.
Posiłki: BLD

Dzień 8 Tadrart: Tin Merzouga
Choć to może wydawać się niemożliwe, dzisiaj krajobrazy będą jeszcze piękniejsze. Lunch spożyjemy w kanionie zwanym potocznie "Circle". Wejdziemy na znajdujące się ponad nim skalne ściany (wejście łatwe), by zobaczyć księżycową panoramę Bouhediene i Tin Merzouga - krajobrazy zapierające dech w piersiach. Creme de la creme wyprawy – imponujące diuny i niesamowite skalne formacje Tin Merzouga. Wejście na diuny wokół Tin Merzouga – ok. 1h30. Koncert Tuaregów. Nocleg w Tin Merzouga w namiotach. Do przejechania ok. 100km.
Posiłki: BLD

Dzień 9 Tadrart: Kanion Indjaren
Wracamy w kierunku Djanet. Skały Bouhediene - nieprawdopodobny kompleks kanionów, skał, diun i iglic. Zupełnie księżycowe krajobrazy, wymarzone tło do filmów science fiction. Eksplorujemy kanion Indjaren pełen skalnych rysunków i płaskorzeźb. Znajdują się tu nawet skały z amonitami i trylobitami, co wskazuje, że niegdyś na terenie Tadrartu było morze. Na nocleg docieramy do Adilati, gdzie spędzamy ostatnią noc pośród diun. Koncert muzyków tuareskich. Nocleg w namiotach. Przejazd ok. 120km.
Posiłki: BLD

Dzień 10 Tigharghart, Djanet
Kolejna atrakcja wyprawy - Tigharghart - "skała płaczących krów" - jeden z bardziej niezwykłych rytów naskalnych na Saharze z czasów jej pustynnienia. Po południu dojeżdżamy do Djanet, gdzie zakwaterujemy się w hotelu. Czas na odpoczynek. Wizyta na targu w Djanet. Późnym wieczorem transfer na lotnisko i wylot do ALgieru po północy.
Posiłki: BL

Dzień 11 Algier, powrót

Przylot do Algieru. Transfer na terminal międzynarodowy. Wylot do Europy. Przylot do Warszawy,

B-śniadanie L-lunch  D-kolacja

Przybliżona liczebność grupy: 8-16 osób

Wymagania językowe uczestników: poprawne i kulturalne posługiwanie się językiem polskim

Informacja o dostępności usług turystycznych dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej: Impreza nie jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach

2. Informacje na temat ceny i sposobu płatności

Cena Imprezy: jak podano w tekście głównym umowy

Terminy płatności: jak podano w tekście głównym umowy.

Sposób płatności: Przelew bankowy

Kwoty walutowe należy przeliczyć na złotówki według kursu średniego NBP podanego na stronie internetowej www.nbp.pl

Kwoty wyrażone w EURO (EUR) oraz w dolarach USA (USD) można również wpłacać bezpośrednio na poniższe rachunki walutowe

Numery rachunków bankowych Organizatora:

Numer rachunku dla wpłat złotówkowych (PLN): 14 1750 0012 0000 0000 3984 6578

Numer rachunku dla wpłat w EUR (Euro): 89 1750 0012 0000 0000 3984 6586

Numer rachunku dla wpłat w USD (dolarach USA): 67 1750 0012 0000 0000 3984 6594

kod SWIFT banku: PPABPLPK   Bank: BNP Paribas Bank Polska SA

Świadczenia zawarte w cenie:

 • transport w Djanet i Algierze
 • noclegi w Djanet – 3x hotel (pokoje 2os., turystyczny, czysty); pozostałe noclegi – namioty
 • polski przewodnik
 • ubezpieczenie UNIQA KL 100.000eur + NW 4000eur
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Usługi nie zawarte w cenie:

 • zorganizowana na miejscu przez Tuaregów ekspedycja – pakiet 700eur przekazywany bezpośrednio Tuaregom na przejazdy, noclegi w namiotach, wyżywienie 3 posiłki dziennie w trakcie ekspedycji po Saharze
 • posiłki konsumowane w Djanet i Algierze (3 x kolacja, 2 x lunch) – ok 50 euro
 • wiza Algierii (koszt ok. 80eur)
 • przeloty Warszawa-Algier-Djanet-Algier-Warszawa
 • wydatki osobiste
 • tipy dla Tuaregów – ok. 50-60euro

Sposób płatności za usługi nie zawarte w cenie:

 • pakiet płatności dla Tuaregów – gotówką Tuaregom w Djanet
 • bilet lotniczy – przelewem agentowi lotniczemu
 • Wiza 80 eur - gotówką na granicy
 • tipy – gotówką

W przypadku, gdy płatność w walucie obcej następuje gotówką w kraju docelowym, Podróżny powinien przekazać gotówkę w określonej wyżej walucie lokalnym usługodawcom za usługi przez nich świadczone.

Realizacja Imprezy jest uzależniona od liczby zgłoszeń

Minimalna liczba osób wymaganych, aby Impreza się odbyła: 8

Termin powiadomienia podróżnego na piśmie o ewentualnym odwołaniu Imprezy z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń:

a) 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej ponad 6 dni,

b) 7 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej 2–6 dni,

c) 48 godzin przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej krócej niż 2 dni.

W przypadku odwołania Imprezy z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń Organizator pisemnie zawiadamia Klienta oraz Podróżnego o fakcie odwołania Imprezy poprzez wysłanie wiadomości na adres poczty elektronicznej lub listownie.

Podróżny posiada prawo do rozwiązania umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.

Wysokość opłaty za rozwiązanie przez Podróżnego Umowy: Do 40 dni przed wylotem - kwota zaliczki; na 39 dni przed wylotem i krócej - cała kwota odpłatności pomniejszona o kwoty zaoszczędzone.

Informacje o przepisach paszportowych: Paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu z Algierii

Informacje o przepisach wizowych: Wiza jest wymagana. Promesę wizy aranżujemy, a sama wiza jest wbijana na granicy. Jej koszt to ok. 80 eur.

Informacje o przepisach sanitarnych:
Nie ma szczepień obowiązkowych. Zalecane szczepienia to: tężec + błonica, WZW („żółtaczka”) A i B.

Wymagania zdrowotne dotyczące udziału w Imprezie: Wymagana jest minimalna sprawnośc fizyczna pozwlająca na wędrówki po diunach i kanionach. Ich długość można dostosować do swoich możliwości. Trzeba być gotowym na temperatury rzędu 20-35 stopni za dnia i ok. 2-10 stopni w nocy.

Informacje praktyczne w zakresie ochrony zdrowia przed i w czasie podróży, w tym zalecenia dotyczące szczepionek można sprawdzić na stronach internetowych Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni ( www.ucmmit.gdynia.pl). Jeśli Podróżny choruje na choroby przewlekłe, to aby ubezpieczenie było skuteczne Podróżny powinien wykupić dodatkową opcję ubezpieczenia uwzględniającą ten fakt.
Profilaktyka przed zatruciami pokarmowymi:
- mycie rąk wodą z mydłem przed jedzeniem (jeśli woda i mydło nie są dostępne, stosować żele, chusteczki ze środkiem dezynfekcyjnym),
- picie tylko butelkowanej lub przegotowanej wody,
- unikanie spożycia napojów z lodem niewiadomego pochodzenia,
- unikanie spożycia żywności pochodzącej od ulicznych sprzedawców,
- unikanie spożycia produktów mlecznych, jeśli nie mamy pewności, czy były pasteryzowane.

3. Informacje o ubezpieczeniach

Nazwa Ubezpieczyciela: Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA

Adres Ubezpieczyciela: 00-867 Warszawa, ul. Chłodna 51

Informacje o ubezpieczeniach obowiązkowych, zapewnianych przez Organizatora: Na mocy umowy generalnej ubezpieczenia nr 5142270 z dnia 28.05.2018 roku, zawartej pomiędzy Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA a Organizatorem, każdy Podróżny jest zgłoszony do Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA, zgodnie z postanowieniami umowy generalnej i objęty jest ubezpieczeniem od kosztów leczenia (KL) oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) zaistniałych w czasie trwania Imprezy.

Suma ubezpieczenia kosztów leczenia (KL): 100 000 euro

Suma ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW): 4 000 euro

Informacje o ubezpieczeniach dobrowolnych, które może wykupić Podróżny:

Jeśli Podróżny choruje na choroby przewlekłe lub zamierza (we własnym zakresie) uprawiać sporty ekstremalne, to aby ubezpieczenie było skuteczne Podróżny powinien wykupić dodatkowe opcje obejmujące powyższe ryzyka. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy. Ogólne warunki tego ubezpieczenia stanowią załącznik nr 4 do Umowy

4. Podmiot zapewniający ochronę na wypadek niewypłacalności

Nazwa: Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA

Adres: ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa

Numer rejestrowy: KRS 271543

Dane kontaktowe: Telefon: +48 22 599 95 22 www.uniqa.pl

5. Informacje dodatkowe

Charakter wyjazdu
Wyjazd ma charakter ekspedycji. Jeździmy jeepami z Tuaregami. Posiłki w kuchni obozowej. Noclegi generalnie w namiotach, 3 noclegi w hotelu w Djanet, pozostałe pod namiotami. Diuny, Tuaregowie, ogniska, miliardy gwiazd nocą… W wyjeździe będą towarzyszyć nam muzycy tuarescy, którzy każdego wieczora będą dawać koncerty przy ognisku :)

Rozkład każdego dnia jest podobny. Wstaje się ok. 7ej, pakowanie, śniadanie, ok. 8-8h30 wyjazd. Jedzie się do ok. 12h30 (stając po drodze do zobaczenia różnych ciekawych miejsc), lunch i sjesta do 15ej. Jazda od 15ej do ok. 17ej i postój, rozbicie obozu. Każdy dzień będzie miał zbliżony do powyższego rozkład. Dziennie przejeżdża się w granicach 50-180 km. Najbardziej oddalona od Djanet Tin Merzouga jest od tego miasta położona o 305km. Na Saharze algierskiej nie można pokonać dużych odległości w ciągu jednego dnia i jeździ się tylko za dnia według podanego powyżej rytmu.

Wyjazdy pustynne bardzo różnią się od typowych wyjazdów turystycznych. Oprócz zobaczenia różnych miejsc pozostaje też kwestia powiedzmy, hmmm... psychologiczna. Bo pustynia, ogrom, piękno, ale też surowość w połączeniu z namiotami, niebem, ogniskami, Tuaregami to jest to, co w nim najfajniejsze.

Trasa na południe od Djanet (Tadrart) jest pocztówkowa. Na północ od Djanet bardziej surowa.

Namioty (+ po 1 materacu na osobę) do dyspozycji.

Prawdopodobieństwo deszczu jest małe, ale istnieje. Jest stosunkowo duża amplituda temperatur pomiędzy dniem a nocą ( za dnia może być 25-35 stopni a w nocy może być 2 stopnie) i dlatego śpiwór powinien być z komfortem 0 stopni. W okresie Sylwestra noce są b.zimne i konieczny jest ubiór zimowy (kurtki zimowe, polary, czapki, szaliki, ciepłe dessous, itd, itp.)

Ekipa tuareska francuskojęzyczna z anglojęzycznym tłumaczem.

Bezpieczeństwo
Informacje o bezpieczeństwie zalecamy śledzić na bieżąco na stronie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych http://polakzagranica.msz.gov.pl/Algierska,Republika,Ludowo-Demokratyczna,DZA.html
Nasz MSZ daje dla rejonu wyprawy rekomendację "Nie podróżuj". Generalnie na trasie naszej wyprawy w przeciągu ostatnich 10 lat nikomu nic się nie stało. W okolicy w rejonie Alidemna (obszar niedaleko granicy z Nigrem, gdzie nie jedziemy) 5 lat temu została porwana 1 Włoszka, a w rejonie In Amenas (ok. 500km na północ od Djanet, w ogóle nie jedziemy w tamtym kierunku) w 2013 roku miał miejsce atak na rafinerię. W rejonie naszych przejazdów jest bardzo dużo obozów wojskowych armii algierskiej a Tadrart i okolice Djanet są nieustannie patrolowane przez lotne patrole wojskowe. To ze względu na bliskość granic Libii i Nigru i ochronę pól naftowych.

Co zabrać:
chustka na głowę lub kaszkiet lub bandana lub tagelmoust (turban tuareski) kupiony na miejscu, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV, ciepły śpiwór (komfort w okolicach zera lub mniej), pastylki lub proszek do rozpuszczania w wodzie uzupełniający minerały tracone przez pot, krople do oczu i nosa, pomadka do ust, latarka czołówka, worek ochronny na plecak/torbę, mokre chusteczki dla niemowląt, żel antybakteryjny do rąk, leki, wygodne buty trekkingowe, najlepiej takie nad kostkę (ale nie górskie), dezodorant w sztyfcie, t-shirty, długie spodnie, przegryzki, batony energetyczne, czapka zimowa, kurtka/polar

Szczepienia
Nie są wymagane. Zalecane są szczepienia: BTP - błonica, tężec, polio, WZW A - wirusowe zapalenie wątroby typu A, WZW B - wirusowe zapalenie wątroby typu B

Szczegółowych informacji można zasięgnąć w Poradni Chorób Tropikalnych lub w Wojewódzkich Stacjach Sanepidu. Podawane przez nas wskazówki mają jedynie charakter informacyjny i przed wyjazdem należy skonsultować się z lekarzem.

Bagaż
Zdecydowanie polecamy spakowanie się do jednej torby. Ze względu na fakt, że podróżować będziemy w trudnym piaszczystym terenie, prosimy bagaż zapakować w dodatkowy worek w celu zabezpieczenia przed zniszczeniem i kurzem. Dodatkowo na pewno przyda się mały, podręczny plecak na dzienne wypady i na pieniądze i dokumenty.

Miejscowe obyczaje
Podróżujemy po kraju świeckim, ale z dominującą pozycję religii muzułmańskiej. Dlatego prosimy o stosowny ubiór w Djanet i w miejscowościach przez które przejeżdżamy (strój zasłaniający kolana i ramiona). W interiorze nie jest to konieczne. Alkohol w Algierii jest dozwolony, ale w Djanet nie można go kupić.

Prąd
Ponieważ w interiorze nie będzie możliwość doładowania akumulatorów do aparatów, należy mieć odpowiedni ich zapas (na co najmniej 6 dni) lub zabrać ładowarkę samochodową

 

Wyprawa z Torre.pl na południe Algierii na Saharę do Tuaregów to jak zwiedzanie galerii najlepszego malarstwa, jedzenie w restauracji z gwiazdkami Michelin'a i 10 dni na koncercie w jednym - obłędne widoki pustyni i formacji skalnych, pyszne jedzenie i tuareska herbata oraz niepowtarzalna, niesamowita tuareska muzyka na żywo. Miałam szczęście podróżować z Tuaregami, którzy nas gościli na swojej pustyni i z mądrym człowiekiem, z Arturem Urbańskim. Artur ze spokojem, wyczuciem i opiekuńczością tak umiał poprowadzić wyprawę, że czuliśmy się gośćmi Tuaregów a nie ich klientami. Mimo iż Artur nie narzucał ani czasu ani miejsca postoju to wszystko chodziło jak w słoneczno-księżycowym zegarku!!!
Nigdy nie byłam tak szczęśliwa !

Magdalena Klinger

 

Arturze , szczerze - czy takie zaj….ste ekipy z jaką miałem przyjemność w Algierii, to u ciebie standard ?

Tadeusz Jezierski

 

Taka pustynia rzadko się zdarza! Pejzaże, wydmy, formacje skalne, piękne widoki rozciągające się po horyzont i wszystko to upiększone zachodami słońca, wieczorną muzyką tuareską przy ognisku i przy aromacie herbaty parzonej niespiesznie i wręcz w rytualny sposób. A do tego noclegi pod rozgwieżdżonym niebem, gdzie ma się wrażenie że gwiazdy dotykają ziemi, diuny po horyzont, ogrom bezkresnej przestrzeni - można się rozmarzyć :-) Obsługa na miejscu na szóstkę, a Artur nie ma sobie równych - wieczorne opowieści bezcenne!

Renata Rosa-Klimaszewska

 

Pliki do pobrania:

Miejscowość i kod pocztowy *

Masz pytania dotyczące wyjazdu? Napisz do nas.