Kontakt z torre.pl (pon.-pt. 9-17)

Botswana Zimbabwe Delta Okavango, Victoria Falls, Moremi, Chobe, Makgadikgadi

Makgadikgadi Pans, wycieczka mokoro rozlewiskami Okavango, safari w Moremi, Savuti i Chobe (tu 130 tys słoni!), rejs Chobe i Wodospady Wiktorii

Pakistan Karakorum Highway

NOWOŚĆ Bajeczne krajobrazy Karakorum. Passu - najpiękniejsza góra świata. Dolina Hunzy

Libia Tuareskim Szlakiem + Rzymskie Miasta

NOWOŚĆ Wracamy do najpiękniejszych miejsc na Saharze. Magatgat, Acacuc, jeziora Ubari, Erg Murzuk, Ghadames + rzymskie miasta Leptis Magna i Sabratha

Kostaryka NOWOŚĆ Od Morza Karaibskiego do Oceanu Spokojnego

Najbardziej ekologiczny kraj świata. Królestwo nieskażonej przyrody

Indie Ludy Orissy

Indie nieoczywiste, czyli grupy etniczne Orissy

Jemen Sokotra. Wyspa Skarbów

Drzewa butelkowe i z krwi smoczej. Bajeczne plaże, krystalicznie czysty Ocean Rejs z jemeńskimi rybakami z pląsającymi delfinami wokół. Idylla i szczęście :)))

Madagaskar Baobaby Lemury Tsigny

W programie min Tsigny de Bemaraha - największa atrakcja Madagaskaru, rzadka w programach ze względu na koszt i trudnośc dotarcia. Wycieczka w dobrym standardzie.

Bhutan Ostatnie wolne królestwo buddyjskie

Niezwykłe festiwale buddyjskie Thimpu Tsechu i Gamgtey Tsechu, Klasztor Takstang

Antarktyda Antarktyda

Rejs na Biały Kontynent - oferta w cenach statku

Wybrzeże Kości Słoniowej Serce Afryki Zachodniej

Święte totemy i królestwa plemienne., od kolorowych masek po tańce inicjacyjne, od tradycyjnych wiosek myśliwskich po katedry, od lasów po sawannę, od mostów z lian po Ocean

Ekwador Galapagos i Lagartococha - święta ziemia Indian Secoya

Lagartococha to święta ziemia Indian Secoya. Dziewicza, wspaniała dżungla na granicy z Peru. Do tego Galapagos

Sudan Południowy Afryka prawdziwa. Ludy Sudanu Południowego

Ludy Jie, Toposa, Laarim, Lotuko, Mundari

Papua Nowa Gwinea Ekspedycja rzeką Sepik i festiwal ludów papuaskich Goroka

Wioski Papuasów nad rzeką Sepik. Goroka show - festiwal gromadzący niemal 100 miejscowych ludów

Togo, Benin, Ghana Festiwal VooDoo. Festiwal Akwasidae

Festiwal Akwasidae w Ghanie, Voodoo, Taniec Ognia, maski, ceremonie, rytuały, wróżbici, szamani....

Uganda Rwanda W cieniu Gór Księżycowych

Permity na obserwację goryli i szympansów w cenie!

MJANMA (Birma): Birmańska Mozaika

Pagody Baganu, złoty Szwedagon, plaże Ngapali, turkusowe wody Zatoki Bengalskiej, jezioro Inle, Mandalaj, ludy Intha Pa-o, Pa-dong

Czad: Za horyzontem. Toubou, Ennedi, Ounianga. Ekspedycja saharyjska

Wspaniała wyprawa do najpiękniejszych miejsc w Afryce! Bajeczne krajobrazy Ennedi... labirynt Oyo, guelta Archei, d'Aloba - najwyższy naturalny łuk na świecie, jeziora Ounianga, jeepy 4x4

Meksyk Święto Zmarłych w Meksyku

Niezwykłe obchody Dnia Zmarłych, wpisane na listę UNESCO. Bardzo radosna fiesta z wesołymi „czaszeczkami” - calaveritas. Jedyna taka wycieczka w Polsce

RPA, Zimbabwe, Botswana Africa Explorer

Piesze tropienie nosorożców w Matopos, Victoria Falls,delta Okavango, PN Krugera, Blyde RIver Canyon, Midlands w Zimbabwe, rejs po rzece Chobe
PROSIMY O PRZECZYTANIE ORAZ AKCEPTACJĘ POLITYKI OCHRONY DANYCH TORRE POPRZEZ ZAZNACZENIE POWYŻSZEGO OKIENKA (CHECKBOXU)
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera. Prosimy sprawdzić konto email. Za chwilę otrzyma Pan/Pani link do potwierdzenia subskrypcji.

Torre w mediach

02.09.2021

Artur i Magda Urbańscy w TVP "Pytanie na śniadanie"

Właściciele Torre - Magdalena Urbańska i Artur Urbański. Po wyjściu z dżungli zawsze dzwonię do żony

(czytaj dalej)
19.09.2021

TVN24BIS w „Pokaż nam świat” u Jakuba Porady- Mirka Misiewicz o Mongolii

Mirosława Misiewicz

- Tam prawie nie ma ludzi, można jechać setki kilometrów i napotkać dwie, trzy osoby po drodze. Czasami, gdy jechaliśmy 200 km i spotykaliśmy jedną rodzinę - opowiadała Mirka Misiewicz, podróżniczka zakochana w Mongolii. - Na jednego człowieka przypadają 23 sztuki bydła, czyli łatwiej zobaczyć krowę, kozę czy konia niż człowieka. Gość programu „Pokaż nam świat” przyznaje, że to właśnie konie są dla niej symbolem tego kraju.

(czytaj dalej)
22.03.2021

TV Wieliczka-o zdobyciu najwyższego szczytu Sahary

Jan Szuro opowiada o naszym pierwszy polskim zdobyciu najwyższego szczytu Sahary – Emi Koussi w Czadzie (od 5min22s)

(czytaj dalej)
21.09.2021

Polskie Radio 3 - Audycja pod-Różna -Tibesti - kraina gór i kraterów

Dlaczego warto wybrać się w Góry Tibesti? Ile kosztuje taka wyprawa? Co widać z wierzchołka wulkanu? Jan Szuro (uczestnik) opowiada o naszej wyprawie do Czadu oraz o pierwszym zdobyciu Emi Koussi – najwyższego szczytu Sahary –12 lutego 2018 roku. Nigdy wcześniej żaden Polak tego szczytu nie zdobył.

(czytaj dalej)
19.01.2021

Artur Urbański - „Świat z lotu drozda"- Oman

O wielkim skoku cywilizacyjnym za panowania sułtana Qabusa i tym, jak będzie wyglądał Oman po jego śmierci opowiada Artur Urbański (druga część audycji)

(czytaj dalej)
04 marca 2022

Artur Urbański w "Brzmienie świata z lotu Drozda" - Czekając na króla

O Zulusach, Burach i królowej Wiktorii - sagę o Zulusach i dziejach Afryki południowej opowiada Artur Urbański.

(czytaj dalej)
04.09.2021

Artur Urbański - Polskie Radio 1 „Reszta Świata” - Po wyjściu z dżungli zawsze dzwonię do żony

Rozmowa Tomka Michniewicza z Arturem Urbańskim, właścicielem Biura Torre, o tym jak pogodzić życie rodzinne z pracą podróżnika.

(czytaj dalej)
19.02.2021

Artur Urbański - Polskie Radio 3 „Do południa” - Czad i jego pustynie nie z tej ziemi

To niemal najbiedniejszy kraj na świecie, a jednocześnie przepiękny. - To terra incognita, w ciągu czterech lat Czad odwiedziło tylko 4 tysiące turystów - mówi Artur Urbański z klubu podróżniczego Torre.W Czadzie jest 520 km dróg asfaltowych, a jego powierzchnia jest cztery razy większa od Polski. - Żeby tam dotrzeć, trzeba dwa dni lecieć samolotem i trzy dni jechać jeepem - opowiada podróżnik, który mimo wszystkich trudności wracał do Czadu kilkukrotnie.

W rozmowie z Pawłem Drozdem Artur Urbański mówi o zjawiskowych pustyniach, wyjątkowych labiryntach skalnych i ... zachwyconych współtowarzyszach swojej podróży.

(czytaj dalej)
15.04.2021

Artur Urbański - Polskie Radio 1 „Reszta Świata” - Nie bój się podróży

W ciągu ostatniego roku byłem w Mauretanii, Algierii, Omanie, Arabii Saudyjskiej, Nigerii i Czadzie. Na żadnej z tych wypraw nie spotkało mnie nic niebezpiecznego - mówi Artur Urbański, szef klubu podróżników Torre. Świat widziany na ekranie telewizora, krzyczący nagłówkami gazet i świat widziany okiem podróżnika. Czy to te same przestrzenie? Jak przyznaje prowadzący Tomasz Michniewicz, im dłużej on podróżuje, tym bardziej ma wrażenie, że to dwie zupełnie inne rzeczywistości. - Ludzie patrzą na główne portale informacyjne, z których bije przemoc, walka i wojna. A wystarczy zebrać trochę podstawowych informacji o różnych krajach i okazuje się, że może tam być bezpiecznie - zapewnia Artur Urbański i wymienia w audycji kraje, które tylko pozornie są niebezpieczne dla turystów.

(czytaj dalej)
20.02.2021

Artur Urbański - Polskie Radio 1 „Reszta Świata”-Prawdziwej wyprawy nie kupisz w biurze podróży

- Pachnie zmęczeniem, wyczerpaniem, tarzaniem się w błocie. To wyzwanie w połowie ekstremalne - mówił w audycji "Reszta świata" podróżnik Artur Urbański.

Szef podróżniczego klubu "Torre" z Krakowa prowadzi ekspedycje do miejsc, które są uznawane za niedostępne. - To jest mój świat, obracam się w nim i jestem z nim oswojony. Wiedzę i doświadczenie przekazuję innym - powiedział. Artur Urbański zabiera ze sobą niedoświadczonych ludzi, wyrywa ich zza biurek i "wrzuca" ich na pustynię lub do buszu. - Czym innym jest zorganizowana podróż do Nowej Gwinei na Festiwal Ludożerców, a czym innym pływanie od wioski do wioski po rzece Sepik w tym kraju i obserwowanie obrzędów odprawianych przez szamanów - dodał gość Jedynki. Zdaniem Urbańskiego, każdy może wziąć udział w takiej wyprawie. Wystarczy być zdrowym, a jedyną barierą do pokonania jest lęk przed niewiadomą. - Praca z nowicjuszami polega głównie na przekazaniu im jak największej ilości informacji. Dzięki temu ich lęk mija - tłumaczył. Jak zapewnił, zadziwiające są również efekty takich podróży. Świeżo upieczeni podróżnicy wracają pozytywnie zmienieni, łapią bakcyla przygody

(czytaj dalej)
14.08.2021

Polskie Radio 3 „Zagadkowa niedziela” - Namib

Wyobraźcie sobie góry piasku, które mają po trzysta metrów wysokości. A potem pomyślcie, że wiatr bawi się z tymi wydmami -  Anna Olej-Kobus opowiada o pustyni Namib.

(czytaj dalej)
27.10.2021

Radio Kielce - Muzyczne Podróże - Czad

O wyprawie do Czadu na najsłynniejszy festiwal Afryki Zachodniej - Gerewol opowiada Mirosław Lubarski. Usłyszycie również o niezwykłym krajobrazie płaskowyżu Ennedi i o jeziorze Ounianga w samym sercu pustyni.

(czytaj dalej)
20.01.2021

Radio Kielce - Muzyczne Podróże - Sudan

O naszej wyprawie do Sudanu, jednego z największych państw w Afryce, bardzo rzadko odwiedzanego przez turystów, opowiada jej uczestnik Mirosław Lubarski 

(czytaj dalej)
23.09.2021

Radio Kielce-Muzyczne Podróże - Bhutan

O naszej wyprawie do najszczęśliwszego kraju świata opowiada uczestnik Mirosław Lubarski. Posłuchajcie o buddyjskich festiwalach, najświętszych miejscach oraz fliozofii Szczęścia Narodowego Brutto.

(czytaj dalej)
30.09.2021

Radio Kielce - Mirosław Lubarski o wyprawie saharyjskiej do Algierii

O naszej wyprawie saharyjskiej do Algierii opowiada Mirosław Lubarski (2-a część audycji) 

(czytaj dalej)
03 marca 2022

Artur Urbański w „Brzmienie świata z Lotu Drozda”- O gorączce złota w Sahelu

Afrykańskie złoto od dziesięcioleci zasila bankowe skarbce na całym świecie. Najbardziej znane jest to z RPA, jednak wkrótce może się okazać, że palmę pierwszeństwa przejmą państwa Sahelu. Tam, w cieniu największej pustyni świata, górnicy od kilku lat przekopują ziemię w nadziei na życiową zmianę. O gorączce złota w Sahelu i na Saharze w programie Pawła Drozda opowiada Artur Urbański.

 

(czytaj dalej)
12.01.2022

Polskie Radio 3 „Zagadkowa niedziela”

Anna Olej-Kobus opowiadała dzieciom o symbolice znaków adinkra i tkanin kente z Ghany, koralikach korobo z recyclingu, glinianych zamkach z Togo i afrykańskiej Wenecji w Beninie

(czytaj dalej)
03.03.2022

RMF Classic „Twarze Afryki"

W rozmowie z Markiem Tomalikiem nasza pilotka Anna Olej-Kobus opowiada o niezwykłych zwierzętach Afryki.

(czytaj dalej)
02 marca 2022

„Brzmienie świata z lotu Drozda" - O Namibii

Nasza pilotka, Anna Olej-Kobus opowiada u Pawła Drozda o najpiękniejszej pustyni świata, relacjach Namibijczyków z Niemcami, skąd wzięły się niezwykłe suknie Herero (i co łączy ten lud z Masajami) i dlaczego kłusownicy zaczęli chronić przyrodę.

 

(czytaj dalej)
05.02.2022

Radio Kielce - Sudan Południowy, czyli historie z innego świata

Uczestnik naszej wyprawy do Sudanu Południowego, Mirosław Lubarski opowiada o najmłodszym państwie świata i jego mieszkańcach.

 

 

(czytaj dalej)
26 grudnia 2021

Artur Urbański opowiadał o tuareskiej muzyce, muzykach i najciekawszych nagraniach-. Radio 3/5/7 aud

W audycji "Na dachu świata"prowadzonej przez Michała Żakowskiego  Artur Urbański opowiadał o tuareskiej muzyce, muzykach i najciekawszych nagraniach. A sporo o tym wiemy bo od lat TORRE organizuje wyprawy do Algierii "Tuaregowie. Muzyczna podróż" z koncertami przy ogniskach.

18.07.2021

Polskie Radio 3 - Pustynie, czyli miejsca poza czasem

W pustyniach jest jakaś magia, one dokładnie tak samo wyglądały sto i dwieście, i tysiąc lat temu – opowiada w "Zagadkowej niedzieli" PR3 nasza pilotka Anna Olej-Kobus.

(czytaj dalej)
14.04.2021

TOK FM z Ewą Podolską - Życie pilotki

Z życia pilotki" czyli opowieści z pracy w terenie Anny Olej-Kobus.

(czytaj dalej)
08.05.2021

National Geographic Traveler - Anna Jaklewicz opowiada o naszych wyprawach do Mongolii

W National Geographic Traveler Anna Jaklewicz opowiada o naszych wyprawach do Mongolii. Pustynia, stepy i smocze kości. Prawdziwa Mongolia jest poza Ułan Bator!

(czytaj dalej)