Kontakt z torre.pl (pon.-pt. 9-17)

PROSIMY O PRZECZYTANIE ORAZ AKCEPTACJĘ POLITYKI OCHRONY DANYCH TORRE POPRZEZ ZAZNACZENIE POWYŻSZEGO OKIENKA (CHECKBOXU)
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera. Prosimy sprawdzić konto email. Za chwilę otrzyma Pan/Pani link do potwierdzenia subskrypcji.

Jemen: Sokotra. Wyspa Skarbów

Sokotra. Wyspa Skarbów

Termin(y):

 • 22-31.01.2023 (ostanie miejsca)
 • 16-25.04.2023 (brak miejsc)

Trasa:

Sana’a, Hadibo, kanion Ayhfat, Deliseh, Decsome, plaża Amak, jaskinia Dogub, Qalansia, laguna Datwah, rejs do Ras Shuab, Homhil, Ras Dihamri, jaskinie Hok, Hadibo, Sana’a

Kod wyjazdu:

YEM1230122
(0)

Sokotra –jedyny fragment Jemenu do którego można bezpiecznie podróżować

Sokotra - „wyspa błogosławiona/wyspa rozkoszy” (z sanskrytu) wpisana na listę biologicznego światowego dziedzictwa UNESCO to jedno z najbardziej izolowanych i najrzadziej odwiedzanych przez turystów miejsc na świecie (mogą przyjeżdżać od 1999r, najwięcej było ich w 2006r – 4 tys, teraz przyjeżdżają nieliczni!). Do 1967 była częścią państwa Mahrański Sułtanat Gajdy i Sokotry. 1/3 występujących roślin to endemity, z których najbardziej znanym jestdrzewo z krwi smoczej” (dracaena cinnabari). Nawet mieszkańcy (kobiety) mają sekwencje kodu DNA niewystępujące nigdzie indziej na świecie. 

 

Dzień 1

Wylot z Warszawy. Przesiadka na jednym z lotnisk europejskich. Przelot do Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Posiłki: -

Nocleg: -

Dzień 2 Sokotra: Archer

Przelot do Hadibo na Sokotrę - wyspę na Oceanie Indyjskim z unikalną florą i fauną. Przejazd na plażę Archer, gdzie będziemy podziwiać ogromne wydmy z jednej strony przyklejone do wapiennych klifów, a z drugiej wpadające bezpośrednio do turkusowego morza. Następnie przejazd na plażę Delisha. Plażowanie i kąpiele w Oceanie Indyjskim. Błogi relaks.
Nocleg w namiotach na plaży Archer.
Posiłki: LD

Dzień 3 Homhil

Dzisiaj eksplorujemy wschodnią cześć Sokotry. Stromymi  serpentynami dojeżdżamy na górski płaskowyż Rezerwatu Homhil, który słynie z różnych unikatowych gatunków drzew rosnących w jednym miejscu. Podziwiamy niesamowite okazy endemicznej draceny (Cinnabari), której  żywica utleniając się przyjmuje czerwonawy kolor i jest nazywana ,,smoczą krwią”. Zobaczymy drzewa kadzidłowca Boswellia serrata. Ich aromatyczna żywica rozsławiła Sokotrę już w starożytności, nie tylko ze względu na intensywny zapach, ale również właściwości lecznicze. W rezerwacie spotkamy również niezwykłe drzewa butelkowe. Relaksująca kąpiel w rajskich okolicznościach przyrody. Powrót do obozu na plaży Archer.

Nocleg w namiotach.
Posiłki: BLD

Dzień 4 Jaskinie Hoq, Dihamri

Po śniadaniu wyruszamy w kierunku  jaskiń Hoq. To jeden z największych na Bliskim Wschodzie systemów jaskiń z ciekawą szatą naciekową. W jaskini tej odkryto nie tak dawno starożytne piktogramy oraz inskrypcje w wielu językach: m.in. bramińskim, arabskim, baktryjskim i greckim, które są datowane od I w.p.n.e. do 6 w. n .e.   Spacer i eksploracja jaskiń zajmie nam łącznie około 5h. Następnie przejeżdżamy przez Ras Dihamri, aby udać się do morskiego obszaru chronionego Dihamri.  To właśnie tutaj znajduje się jedna z najbogatszych raf koralowych Sokotry. Czas na relaksującą kąpiel, czy podziwianie kolorowego, morskiego świata podczas nurkowania. Możliwość wynajęcia sprzętu do nurkowania i snorkellingu.
Nocleg w namiocie
Posiłki: BLD

Dzień 5 Wadi Kalysan, plaża Aomak

Po śniadaniu pojedziemy około godziny do Wadi  Kalysan. Ta dolina ma największe i najładniejsze jeziorka na wyspie, w których można się kąpać podziwiając niezwykłe widoki. Dojście do nich zajmuje ok. pół godziny. Po południu pojedziemy na południowy kraniec wyspy, gdzie rozbijemy obóz na dzikiej malowniczej plaży Aomak.
Nocleg pod namiotami.
Posiłki: BLD

Dzień 6 Diksam, Wadi Dirhur

Przejazd do górskiego wnętrza wyspy (średnie położenie 1000-1500 m. n.p.m.). Eksploracja  wapiennego płaskowyżu Diksam, gdzie znajduje się można rzec -  ,,las” niezwykłych dracen - symbolu Sokotry.  Region jest zamieszkały przez Beduinów-nomadów, potomków pierwotnych mieszkańców wyspy. Przejazd do Wadi Dirhur, który jest najbardziej spektakularnym kanionem Sokotry. Następnie udamy się na południowe wybrzeże wyspy – do Nawgad, gdzie rozbijemy obóz przy plaży.
Nocleg w nammiotach
Posiłki: BLD

Dzień 7 Jaskinia Dogub, Qalansiyah

Dzień rozpoczniemy od eksploracji jaskini Dogub (dojście ok. 40min). Następnie jedziemy na zachodnie wybrzeże wyspy do przyjemnego rybackiego miasteczka Qalansiyah, położonego nad laguną Datwah. Wokół miasteczka czekają na nas piękne plaże i przejrzyste, lazurowe wody Oceanu Indyjskiego. Nocleg - camping na plaży.
Posiłki: BLD

Nocleg: namioty

Dzień 8 Ras Shuab

Dzisiaj płyniemy arabską żaglówką - dhow z miejscowymi rybakami wzdłuż wysokich klifów i plaż zachodniego wybrzeża Sokotry do Ras Shuab. To szansa na spotkanie z delfinami, które często pojawiają się w tej okolicy.  Po rejsie z Ras Shuab wracamy jeepami do Qalansia a stamtąd do Hadibo, gdzie nocujemy w hotelu.
Posiłki: BLD

Nocleg: Hotel w Hadibo; standard podstawowy

Dzień 9

Rano transfer z hotelu na lotnisko i przelot do Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Posiłki: B

Dzień 10

Wylot z Abu Dhabi. Przylot do Polski

 

B - śniadania, L - lunche  D-kolacje

Zgłoszenie

Grupa: 7-11 osób

Koszt: 2450 usd + przelot

Koszt obejmuje:

 • noclegi w hotelach na Sokotrze (1x) i w namiotach (pozostałe)
 • przelot Abu Dhabi - Sokotra - Abu Dhabi (ok. 860usd)
 • ubezpieczenie MULTIRAVEL UNIQA 100 tys eur KL + NW
 • przewodnicy lokalni Torre na Sokotrze
 • opieka polskiego przewodnika
 • przejazdy na Sokotrze wynajętymi jeepami 4x4 
 • posiłki opisane w programie (pełne wyżywienie na Sokotrze ; woda butelkowana w cenie)
 • rejs dhow - typową lokalną łodzią
 • wymagane permity
 • obowiązkową składkę na TFG i TFP

Koszt nie obejmuje:

 • wydatków o charakterze osobistym, tipów dla obsługi
 • wiza jemeńska 120usd
 • przelot Warszawa - Abu Dhabi - Warszawa 
 • noclegi w hotelach w Abu Dhabi, jeśli tak ułożą się przeloty
 • testów covid19
 • wydatków innych niż wymienione

Informacje o Imprezie dla Klienta i Podróżnego

Niniejszy dokument realizuje obowiązki Organizatora wynikające z art. 40 Ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych


Nazwa handlowa Organizatora: Torre Sp. z o.o.
Adres Organizatora: ul.Szlak 77/222, 31-153 Kraków
Numery telefonów Organizatora: +48 12 444 78 80 ; +48 22 350 72 85
Adres poczty elektronicznej Organizatora: biuro@torre.pl
Dane kontaktowe osoby reprezentującej Organizatora:
Artur Urbański, torre@torre.pl, tel 698 900 885

W trakcie imprezy turystycznej należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, potencjalnym obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

Numer Imprezy: YEM1230122

Nazwa Imprezy: JEMEN. SOKOTRA. Wyspa Skarbów

 

 1.Informacje ogólne :

Czas trwania Imprezy: 2023/01/22 - 2023/01/31

Miejsca pobytu: Hadibo, interior na jemeńskiej wyspie Sokotra

Liczba noclegów zapewnianych w trakcie Imprezy: 7

Środki transportu: auta 4x4- 4 osoby w aucie +kierowca

Informacje dotyczące przejazdów: przejazdy drogami szutrowymi- trasa wiedzie wokół wyspy.

Obiekty zakwaterowania: 1 noc w hotelu w Hadibo (pokój 2 os), 6 nocy w namiotach w interiorze ( plaża – piękne miejsca :)

Namioty dwuosobowe, noclegi na materacach. Trzeba zabrać ze sobą śpiwór o komforcie ok +5-+10 stopni.

Posiłki w cenie:  pełne wyżywienie na Sokotrze począwszy od lunchu 2 dnia do śniadania 9 dnia

Szczegółowy program zwiedzania:

Dzień 1

Wylot z Warszawy. Przesiadka na jednym z lotnisk europejskich. Przelot do Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Posiłki: -

Nocleg: -

Dzień 2 Sokotra: Archer

Przelot do Hadibo na Sokotrę - wyspę na Oceanie Indyjskim z unikalną florą i fauną. Przejazd na plażę Archer, gdzie będziemy podziwiać ogromne wydmy z jednej strony przyklejone do wapiennych klifów, a z drugiej wpadające bezpośrednio do turkusowego morza. Następnie przejazd na plażę Delisha. Plażowanie i kąpiele w Oceanie Indyjskim. Błogi relaks.
Nocleg w namiotach na plaży Archer.
Posiłki: LD

Dzień 3 Homhil

Dzisiaj eksplorujemy wschodnią cześć Sokotry. Stromymi  serpentynami dojeżdżamy na górski płaskowyż Rezerwatu Homhil, który słynie z różnych unikatowych gatunków drzew rosnących w jednym miejscu. Podziwiamy niesamowite okazy endemicznej draceny (Cinnabari), której  żywica utleniając się przyjmuje czerwonawy kolor i jest nazywana ,,smoczą krwią”. Zobaczymy drzewa kadzidłowca Boswellia serrata. Ich aromatyczna żywica rozsławiła Sokotrę już w starożytności, nie tylko ze względu na intensywny zapach, ale również właściwości lecznicze. W rezerwacie spotkamy również niezwykłe drzewa butelkowe. Relaksująca kąpiel w rajskich okolicznościach przyrody. Powrót do obozu na plaży Archer.

Nocleg w namiotach.
Posiłki: BLD

Dzień 4 Jaskinie Hoq, Dihamri

Po śniadaniu wyruszamy w kierunku  jaskiń Hoq. To jeden z największych na Bliskim Wschodzie systemów jaskiń z ciekawą szatą naciekową. W jaskini tej odkryto nie tak dawno starożytne piktogramy oraz inskrypcje w wielu językach: m.in. bramińskim, arabskim, baktryjskim i greckim, które są datowane od I w.p.n.e. do 6 w. n .e.   Spacer i eksploracja jaskiń zajmie nam łącznie około 5h. Następnie przejeżdżamy przez Ras Dihamri, aby udać się do morskiego obszaru chronionego Dihamri.  To właśnie tutaj znajduje się jedna z najbogatszych raf koralowych Sokotry. Czas na relaksującą kąpiel, czy podziwianie kolorowego, morskiego świata podczas nurkowania. Możliwość wynajęcia sprzętu do nurkowania i snorkellingu.
Nocleg w namiotach
Posiłki: BLD

Dzień 5 Wadi Kalysan, plaża Aomak

Po śniadaniu pojedziemy około godziny do Wadi  Kalysan. Ta dolina ma największe i najładniejsze jeziorka na wyspie, w których można się kąpać podziwiając niezwykłe widoki. Dojście do nich zajmuje ok. pół godziny. Po południu pojedziemy na południowy kraniec wyspy, gdzie rozbijemy obóz na dzikiej malowniczej plaży Aomak.
Nocleg pod namiotami.
Posiłki: BLD

Dzień 6 Diksam, Wadi Dirhur

Przejazd do górskiego wnętrza wyspy (średnie położenie 1000-1500 m. n.p.m.). Eksploracja  wapiennego płaskowyżu Diksam, gdzie znajduje się można rzec -  ,,las” niezwykłych dracen - symbolu Sokotry.  Region jest zamieszkały przez Beduinów-nomadów, potomków pierwotnych mieszkańców wyspy. Przejazd do Wadi Dirhur, który jest najbardziej spektakularnym kanionem Sokotry. Następnie udamy się na południowe wybrzeże wyspy – do Nawgad, gdzie rozbijemy obóz przy plaży.
Nocleg w namiotach
Posiłki: BLD

Dzień 7 Jaskinia Dogub, Qalansiyah

Dzień rozpoczniemy od eksploracji jaskini Dogub (dojście ok. 40min). Następnie jedziemy na zachodnie wybrzeże wyspy do przyjemnego rybackiego miasteczka Qalansiyah, położonego nad laguną Datwah. Wokół miasteczka czekają na nas piękne plaże i przejrzyste, lazurowe wody Oceanu Indyjskiego. Nocleg - camping na plaży.
Posiłki: BLD
Nocleg: namioty

Dzień 8 Ras Shuab

Dzisiaj płyniemy arabską żaglówką - dhow z miejscowymi rybakami wzdłuż wysokich klifów i plaż zachodniego wybrzeża Sokotry do Ras Shuab. To szansa na spotkanie z delfinami, które często pojawiają się w tej okolicy.  Po rejsie z Ras Shuab wracamy jeepami do Qalansia a stamtąd do Hadibo, gdzie nocujemy w hotelu.
Posiłki: BLD
Nocleg: Hotel w Hadibo; standard podstawowy

Dzień 9

Rano transfer z hotelu na lotnisko i przelot do Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Posiłki: B
Dzień 10

Wylot z Abu Dhabi. Przylot do Polski

Przybliżona liczebność grupy:  7-11 osób

Wymagania językowe uczestników: poprawne i kulturalne posługiwanie się językiem polskim

Informacja o dostępności usług turystycznych dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej: Impreza nie jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach. Potrzebna jest sprawność fizyczna pozwalająca na kilkugodzinne trekkingi i spacery w górach i na plażach.

 

2. Informacje na temat ceny i sposobu płatności


Cena Imprezy: jak podano w tekście głównym umowy

Terminy płatności: jak podano w tekście głównym umowy

Sposób płatności: Przelew bankowy

Kwoty walutowe należy przeliczyć na złotówki według kursu sprzedaży danej waluty ogłoszonego przez NBP  w dniu wpłaty podwyższonego o 3 grosze. Tabele kursów walut NBP są publikowane na stronie internetowej banku pod adresem: www.nbp.pl

W przypadku, gdy bank publikuje wiele tabel w ciągu dnia, decyduje pierwsza tabela opublikowana w danym dniu.

Kwoty wyrażone w EURO (EUR) oraz w dolarach USA (USD) można również wpłacać bezpośrednio na poniższe rachunki walutowe

Numery rachunków bankowych Organizatora:

Numer rachunku dla wpłat złotówkowych (PLN): 14 1750 0012 0000 0000 3984 6578

Numer rachunku dla wpłat w EUR (Euro): 89 1750 0012 0000 0000 3984 6586

Numer rachunku dla wpłat w USD (dolarach USA): 67 1750 0012 0000 0000 3984 6594

kod SWIFT banku: PPABPLPKXXX BNP Paribas Bank Polska

 

Świadczenia zawarte w cenie:

noclegi w hotelu na Sokotrze (1x) i w namiotach (pozostałe-6)
przelot Abu Dhabi – Hadibo – Abu Dhabi
ubezpieczenie MULTIRAVEL UNIQA 100 tys eur KL + NW
przewodnicy lokalni Torre na Sokotrze
opieka polskiego przewodnika
przejazdy na Sokotrze wynajętymi jeepami 4x4 
posiłki opisane w programie (pełne wyżywienie na Sokotrze ; woda butelkowana w cenie)
rejs dhow - typową lokalną łodzią
wymagane permity
obowiązkowa składka na TFG i TFP

Usługi nie zawarte w cenie:

 • wydatki o charakterze osobistym, tipy dla obsługi(ok 70usd)
 • wiza jemeńska 120usd
 • przelot Warszawa - Abu Dhabi - Warszawa
 • noclegi w hotelach w Abu Dhabi, jeśli tak ułożą się przeloty
 • testy covid19
 • wydatki inne niż wymienione
   

Sposób płatności za usługi nie zawarte w cenie:

 • bilet lotniczy – przelewem agentowi lotniczemu
 • Wiza – płatna na granicy
 • tipy – gotówką

W przypadku, gdy płatność w walucie obcej następuje gotówką w kraju docelowym, Podróżny powinien przekazać gotówkę w określonej wyżej walucie lokalnym usługodawcom za usługi przez nich świadczone.

 

Realizacja Imprezy jest uzależniona od liczby zgłoszeń

Minimalna liczba osób wymaganych, aby Impreza się odbyła: 7

Termin powiadomienia podróżnego na piśmie o ewentualnym odwołaniu Imprezy z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń:

a) 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej ponad 6 dni,

b) 7 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej 2–6 dni,

c) 48 godzin przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej krócej niż 2 dni.

W przypadku odwołania Imprezy z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń Organizator pisemnie zawiadamia Klienta oraz Podróżnego o fakcie odwołania Imprezy poprzez wysłanie wiadomości na adres poczty elektronicznej lub listownie.

Podróżny posiada prawo do rozwiązania umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.

Wysokość opłaty za rozwiązanie przez Podróżnego Umowy: do 40 dni przed rozpoczęciem imprezy – kwota zaliczki. Na krócej niż 40 dni przed rozpoczęciem imprezy – cena odpłatności za imprezę pomniejszona o kwoty zaoszczędzone

Informacje o przepisach paszportowych: Paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty ponownego wjazdy na obszar Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Posiadanie wizy izraelskiej w paszporcie wyklucza możliwość uzyskania wizy jemeńskiej. 

Informacje o przepisach wizowych: Wizę otrzymuje się na granicy – koszt 120 USD (100usd wiza +20usd pomoc wizowa)

Informacje o przepisach sanitarnych:
Obowiązkowe szczepienie przeciwko covid19 – nie mniej niż 14 dni od przyjęcia ostatniej dawki. Zalecane szczepienia to: tężec , WZW („żółtaczka”) A i B. Konieczny certyfikat negatywnego wyniku testu na wirusa SARS_CoV2 (covid19)

Wymagania zdrowotne dotyczące udziału w Imprezie: Potrzebna jest sprawność fizyczna pozwalająca na ok 15h łącznie lekkich trekkingów po górach i spacerów po plażach

Informacje praktyczne w zakresie ochrony zdrowia przed i w czasie podróży, w tym zalecenia dotyczące szczepionek można sprawdzić na stronach internetowych Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni ( www.ucmmit.gdynia.pl). Jeśli Podróżny choruje na choroby przewlekłe, to aby ubezpieczenie było skuteczne Podróżny powinien wykupić dodatkową opcję ubezpieczenia uwzględniającą ten fakt.
 Profilaktyka przed zatruciami pokarmowymi:
- mycie rąk wodą z mydłem przed jedzeniem (jeśli woda i mydło nie są dostępne, stosować żele, chusteczki ze środkiem dezynfekcyjnym),
- picie tylko butelkowanej lub przegotowanej wody,
- unikanie spożycia napojów z lodem niewiadomego pochodzenia,
- unikanie spożycia żywności pochodzącej od ulicznych sprzedawców,
- unikanie spożycia produktów mlecznych, jeśli nie mamy pewności, czy były pasteryzowane.

 

3. Informacje o ubezpieczeniach

Nazwa Ubezpieczyciela: Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA

Adres Ubezpieczyciela: 00-867 Warszawa, ul. Chłodna 51

Informacje o ubezpieczeniach obowiązkowych, zapewnianych przez Organizatora: Na mocy umowy generalnej ubezpieczenia nr 5142270 z dnia 28.05.2018 roku, zawartej pomiędzy Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA a Organizatorem, Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA zgodnie z postanowieniami umowy generalnej i objęty jest ubezpieczeniem od kosztów leczenia (KL) oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) zaistniałych w czasie trwania Imprezy.

Suma ubezpieczenia kosztów leczenia (KL): 100 000 euro

Suma ubezpieczeniowa następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW): 4 000 euro

Informacje o ubezpieczeniach dobrowolnych, które może wykupić Podróżny:

Jeśli Podróżny choruje na choroby przewlekłe lub zamierza (we własnym zakresie) uprawiać sporty ekstremalne, to aby ubezpieczenie było skuteczne Podróżny powinien wykupić dodatkowe opcje obejmujące powyższe ryzyka. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy. Ogólne warunki tego ubezpieczenia stanowią załącznik nr 4 do Umowy

 

4. Podmiot zapewniający ochronę na wypadek niewypłacalności

Nazwa: Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA

Adres: 00-867 Warszawa, ul. Chłodna 51

Numer rejestrowy: KRS 271543

Dane kontaktowe: Telefon: +48 22 599 95 22  www.uniqa.pl

 
5. Informacje dodatkowe

Charakter wyprawy:
Wyjazd ma charakter eksploracji. Poruszamy się wynajętymi jeepami z napędem na cztery koła i docieramy do trudno dostępnych miejsc. 1 nocleg jest w hotelu, pozostałe na biwakach na plażach Oceanu Indyjskiego. W programie są 3 trekkingi których łączny czas to ok 11-14h, z reguły łatwe – plus krótkie dojścia do atrakcji

Klimat:

Okres listopad-marzec to pora sucha.  Można spodziewać się temperatur rzędu ok. 24-29 stopni za dnia i ok. 15-24 w nocy. Ze względu na pogodę przede wszystkim ubrania lekkie, ale ze względu na możliwe chłodne noce przyda się polar i długie spodnie. Okres od marca do maja to czas kwitnienia roślin,  w tym nieziemsko wyglądających drzew butelkowych.

Bezpieczeństwo:
Sokotra położona jest 350 km od kontynentalnej części Jemenu, dlatego ominęły ją działania wojenne. Sokotra jest dosyć bezpieczna, do tego mało uczęszczana przez turystów. Informacje i zalecenia polskiego MSZ: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/jemen

Ubiór:

Odzież powinna być dostosowana do zróżnicowanych temperatur. Konieczna będzie przede wszystkim lekka odzież ze względu na ciepło i gorąco. Zalecane zabranie lekkich ubrań z długimi rękawami, kołnierzem, cienkich długich spodni i obowiązkowo nakrycia głowy chroniącego przed słońcem. Przydadzą się również sandały i klapki pod prysznic. Niezbędne są również wygodne buty do trekkingu po górach (w programie jest szereg trekkingów, z reguły niezbyt trudnych). Ponieważ Jemen to kraj tradycyjnie muzułmański należy ubierać się tak, aby zakryte były kolana i ramiona. W wypadku gdy będziemy sami w interiorze można ubierać się swobodniej.

Wyposażenie:
Wyposażenie campingowe dostarczone (namioty, materace, wyposażenie kuchni, etc..). Z takowego należy mieć ze sobą jedynie śpiwór. Ponadto warto zabrać: kremy z wysokim filtrem, repelenty, latarkę, papier toaletowy, buty do trekkingu, kijki do nordic walking, mały plecaczek, strój kąpielowy, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy.

Noclegi: 1 nocleg w hotelu w pokojach 2os. Pozostałe noclegi w namiotach 2 osobowych przy plaży

Wyżywienie: 3 posiłki dziennie w cenie na Sokotrze

Pieniądze:
Ok. 50-70usd na tipy dla obsługi. Banknoty muszą być nowe i nie zniszczone (wyłącznie z nowych emisji, tzw. „duże głowy” wydrukowane najlepiej po 2006 roku). W Jemenie obowiązująca walutą są riale. Kursy: 1 USD= ok

Miejscowość i kod pocztowy *

Masz pytania dotyczące wyjazdu? Napisz do nas.