Kontakt z torre.pl (pon.-pt. 9-17)

PROSIMY O PRZECZYTANIE ORAZ AKCEPTACJĘ POLITYKI OCHRONY DANYCH TORRE POPRZEZ ZAZNACZENIE POWYŻSZEGO OKIENKA (CHECKBOXU)
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera. Prosimy sprawdzić konto email. Za chwilę otrzyma Pan/Pani link do potwierdzenia subskrypcji.

Jemen: Sokotra. Wyspa Skarbów

Sokotra. Wyspa Skarbów

Termin(y):

 • 20-29.03.2022
 • 16-25.10.2022
 • 22-31.01.2023

Trasa:

Sana’a, Hadibo, kanion Ayhfat, Deliseh, Decsome, plaża Amak, jaskinia Dogub, Qalansia, laguna Datwah, rejs do Ras Shuab, Homhil, Ras Dihamri, jaskinie Hok, Hadibo, Sana’a

Kod wyjazdu:

YEM1220320
(0)

Sokotra –jedyny fragment Jemenu do którego można bezpiecznie podróżować

Sokotra - „wyspa błogosławiona/wyspa rozkoszy” (z sanskrytu) wpisana na listę biologicznego światowego dziedzictwa UNESCO to jedno z najbardziej izolowanych i najrzadziej odwiedzanych przez turystów miejsc na świecie (mogą przyjeżdżać od 1999r, najwięcej było ich w 2006r – 4 tys, teraz przyjeżdżają nieliczni!). Do 1967 była częścią państwa Mahrański Sułtanat Gajdy i Sokotry. 1/3 występujących roślin to endemity, z których najbardziej znanym jestdrzewo z krwi smoczej” (dracaena cinnabari). Nawet mieszkańcy (kobiety) mają sekwencje kodu DNA niewystępujące nigdzie indziej na świecie. 

 

Dzień 1

Wylot z Warszawy. Przesiadka na jednym z lotnisk europejskich. Przelot do Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Posiłki: -

Nocleg: -

Dzień 2 Sokotra: Archer

Przelot do Hadibo na Sokotrę - wyspę na Oceanie Indyjskim z unikalną florą i fauną. Przejazd na plażę Archer, gdzie będziemy podziwiać ogromne wydmy z jednej strony przyklejone do wapiennych klifów, a z drugiej wpadające bezpośrednio do turkusowego morza. Następnie przejazd na plażę Delisha. Plażowanie i kąpiele w Oceanie Indyjskim. Błogi relaks.
Nocleg w namiotach na plaży Archer.
Posiłki: LD

Dzień 3 Homhil

Dzisiaj eksplorujemy wschodnią cześć Sokotry. Stromymi  serpentynami dojeżdżamy na górski płaskowyż Rezerwatu Homhil, który słynie z różnych unikatowych gatunków drzew rosnących w jednym miejscu. Podziwiamy niesamowite okazy endemicznej draceny (Cinnabari), której  żywica utleniając się przyjmuje czerwonawy kolor i jest nazywana ,,smoczą krwią”. Zobaczymy drzewa kadzidłowca Boswellia serrata. Ich aromatyczna żywica rozsławiła Sokotrę już w starożytności, nie tylko ze względu na intensywny zapach, ale również właściwości lecznicze. W rezerwacie spotkamy również niezwykłe drzewa butelkowe. Relaksująca kąpiel w rajskich okolicznościach przyrody. Powrót do obozu na plaży Archer.

Nocleg w namiotach.
Posiłki: BLD

Dzień 4 Jaskinie Hoq, Dihamri

Po śniadaniu wyruszamy w kierunku  jaskiń Hoq. To jeden z największych na Bliskim Wschodzie systemów jaskiń z ciekawą szatą naciekową. W jaskini tej odkryto nie tak dawno starożytne piktogramy oraz inskrypcje w wielu językach: m.in. bramińskim, arabskim, baktryjskim i greckim, które są datowane od I w.p.n.e. do 6 w. n .e.   Spacer i eksploracja jaskiń zajmie nam łącznie około 5h. Następnie przejeżdżamy przez Ras Dihamri, aby udać się do morskiego obszaru chronionego Dihamri.  To właśnie tutaj znajduje się jedna z najbogatszych raf koralowych Sokotry. Czas na relaksującą kąpiel, czy podziwianie kolorowego, morskiego świata podczas nurkowania. Możliwość wynajęcia sprzętu do nurkowania i snorkellingu.
Nocleg w namiocie
Posiłki: BLD

Dzień 5 Wadi Kalysan, plaża Aomak

Po śniadaniu pojedziemy około godziny do Wadi  Kalysan. Ta dolina ma największe i najładniejsze jeziorka na wyspie, w których można się kąpać podziwiając niezwykłe widoki. Dojście do nich zajmuje ok. pół godziny. Po południu pojedziemy na południowy kraniec wyspy, gdzie rozbijemy obóz na dzikiej malowniczej plaży Aomak.
Nocleg pod namiotami.
Posiłki: BLD

Dzień 6 Diksam, Wadi Dirhur

Przejazd do górskiego wnętrza wyspy (średnie położenie 1000-1500 m. n.p.m.). Eksploracja  wapiennego płaskowyżu Diksam, gdzie znajduje się można rzec -  ,,las” niezwykłych dracen - symbolu Sokotry.  Region jest zamieszkały przez Beduinów-nomadów, potomków pierwotnych mieszkańców wyspy. Przejazd do Wadi Dirhur, który jest najbardziej spektakularnym kanionem Sokotry. Następnie udamy się na południowe wybrzeże wyspy – do Nawgad, gdzie rozbijemy obóz przy plaży.
Nocleg w nammiotach
Posiłki: BLD

Dzień 7 Jaskinia Dogub, Qalansiyah

Dzień rozpoczniemy od eksploracji jaskini Dogub (dojście ok. 40min). Następnie jedziemy na zachodnie wybrzeże wyspy do przyjemnego rybackiego miasteczka Qalansiyah, położonego nad laguną Datwah. Wokół miasteczka czekają na nas piękne plaże i przejrzyste, lazurowe wody Oceanu Indyjskiego. Nocleg - camping na plaży.
Posiłki: BLD

Nocleg: namioty

Dzień 8 Ras Shuab

Dzisiaj płyniemy arabską żaglówką - dhow z miejscowymi rybakami wzdłuż wysokich klifów i plaż zachodniego wybrzeża Sokotry do Ras Shuab. To szansa na spotkanie z delfinami, które często pojawiają się w tej okolicy.  Po rejsie z Ras Shuab wracamy jeepami do Qalansia a stamtąd do Hadibo, gdzie nocujemy w hotelu.
Posiłki: BLD

Nocleg: Hotel w Hadibo; standard podstawowy

Dzień 9

Rano transfer z hotelu na lotnisko i przelot do Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Posiłki: B

Dzień 10

Wylot z Abu Dhabi. Przylot do Polski

 

B - śniadania, L - lunche  D-kolacje

Zgłoszenie

Grupa: 7-11 osób

Koszt: 1690usd 1590usd + loty (ok. 2600zł + 860usd)

Koszt obejmuje:

 • noclegi w hotelach na Sokotrze (1x) i w namiotach (pozostałe)
 • ubezpieczenie MULTIRAVEL UNIQA 100 tys eur KL + NW
 • przewodnicy lokalni Torre na Sokotrze
 • opieka polskiego przewodnika
 • przejazdy na Sokotrze wynajętymi jeepami 4x4 
 • posiłki opisane w programie (pełne wyżywienie na Sokotrze ; woda butelkowana w cenie)
 • rejs dhow - typową lokalną łodzią
 • wymagane permity
 • obowiązkową składkę na TFG i TFP

Koszt nie obejmuje:

 • wydatków o charakterze osobistym, tipów dla obsługi
 • wiza jemeńska 120usd
 • przelot Warszawa - Abu Dhabi - Warszawa (przeciętnie ok. 2600zł)
 • przelot Abu Dhabi - Sokotra - Abu Dhabi (ok. 860usd)
 • noclegi w hotelach w Abu Zabi, jeśli tak ułożą się przeloty
 • testów covid19
 • wydatków innych niż wymienione
Miejscowość i kod pocztowy *

Masz pytania dotyczące wyjazdu? Napisz do nas.