Kontakt z torre.pl (pon.-pt. 9-17)

Botswana Zimbabwe Delta Okavango, Victoria Falls, Moremi, Chobe, Makgadikgadi

Makgadikgadi Pans, wycieczka mokoro rozlewiskami Okavango, safari w Moremi, Savuti i Chobe (tu 130 tys słoni!), rejs Chobe i Wodospady Wiktorii

Pakistan Karakorum Highway

NOWOŚĆ Bajeczne krajobrazy Karakorum. Passu - najpiękniejsza góra świata. Dolina Hunzy

Libia Tuareskim Szlakiem + Rzymskie Miasta

NOWOŚĆ Wracamy do najpiękniejszych miejsc na Saharze. Magatgat, Acacuc, jeziora Ubari, Erg Murzuk, Ghadames + rzymskie miasta Leptis Magna i Sabratha

Indie Ludy Orissy

Indie nieoczywiste, czyli grupy etniczne Orissy

Jemen Sokotra. Wyspa Skarbów

Drzewa butelkowe i z krwi smoczej. Bajeczne plaże, krystalicznie czysty Ocean Rejs z jemeńskimi rybakami z pląsającymi delfinami wokół. Idylla i szczęście :)))

Madagaskar Baobaby Lemury Tsigny

W programie min Tsigny de Bemaraha - największa atrakcja Madagaskaru, rzadka w programach ze względu na koszt i trudnośc dotarcia. Wycieczka w dobrym standardzie.

Bhutan Ostatnie wolne królestwo buddyjskie

Niezwykłe festiwale buddyjskie Thimpu Tsechu i Gamgtey Tsechu, Klasztor Takstang

Wybrzeże Kości Słoniowej Serce Afryki Zachodniej

Święte totemy i królestwa plemienne., od kolorowych masek po tańce inicjacyjne, od tradycyjnych wiosek myśliwskich po katedry, od lasów po sawannę, od mostów z lian po Ocean

Sudan Południowy Afryka prawdziwa. Ludy Sudanu Południowego

Ludy Jie, Toposa, Laarim, Lotuko, Mundari

Papua Nowa Gwinea Ekspedycja rzeką Sepik i festiwale ludów papuaskich Goroka i Mt Hagen

Wioski Papuasów nad rzeką Sepik. Goroka show, Mt Hagen Show - festiwall gromadzące niemal 100 miejscowych ludów

Togo, Benin, Ghana Festiwal VooDoo. Festiwal Akwasidae

Festiwal Akwasidae w Ghanie, Voodoo, Taniec Ognia, maski, ceremonie, rytuały, wróżbici, szamani....

Uganda Rwanda W cieniu Gór Księżycowych

Permity na obserwację goryli i szympansów w cenie!

MJANMA (Birma): Birmańska Mozaika

Pagody Baganu, złoty Szwedagon, plaże Ngapali, turkusowe wody Zatoki Bengalskiej, jezioro Inle, Mandalaj, ludy Intha Pa-o, Pa-dong

Czad: Za horyzontem. Toubou, Ennedi, Ounianga. Ekspedycja saharyjska

Wspaniała wyprawa do najpiękniejszych miejsc w Afryce! Bajeczne krajobrazy Ennedi... labirynt Oyo, guelta Archei, d'Aloba - najwyższy naturalny łuk na świecie, jeziora Ounianga, jeepy 4x4

CZAD: GEREWOL - święto piękności i miłości nomadów Wooddabe

Festiwal piękności ludu Wodaabe w Nigrze i ceremonia Bianou u Tuaregów

Meksyk Święto Zmarłych w Meksyku

Niezwykłe obchody Dnia Zmarłych, wpisane na listę UNESCO. Bardzo radosna fiesta z wesołymi „czaszeczkami” - calaveritas. Jedyna taka wycieczka w Polsce

RPA, Zimbabwe, Botswana Africa Explorer

Piesze tropienie nosorożców w Matopos, Victoria Falls,delta Okavango, PN Krugera, Blyde RIver Canyon, Midlands w Zimbabwe, rejs po rzece Chobe
PROSIMY O PRZECZYTANIE ORAZ AKCEPTACJĘ POLITYKI OCHRONY DANYCH TORRE POPRZEZ ZAZNACZENIE POWYŻSZEGO OKIENKA (CHECKBOXU)
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera. Prosimy sprawdzić konto email. Za chwilę otrzyma Pan/Pani link do potwierdzenia subskrypcji.

Gwatemala Hondurs Belize: Semana Santa. Święta Wielkanocne w Gwatemali

Semana Santa. Święta Wielkanocne w Gwatemali

Termin(y):

 • 14-29.04.2025

Trasa:

Gwatemala City, Antigua, Panajachel, jezioro Atitlan, San Pedro La Laguna, San Juan Laguna, Chichicastenango, Antigua, wulkan Pacaya (opcjonalnie), Copan,Rio Dulce, Flores, Tikal, Belize City, Caye Caulker, Belize City

Kod wyjazdu:

GTM1240325
(0)

Najpiękniejsze obchody Świąt Wielkanocnych na świecie.

Procesje, korowody, misteria, alfombras – wielobarwne dywany…
Wielkanoc (Semana Santa) jest ważnym i uroczystym czasem w Gwatemali. Święta obchodzone są ze splendorem i radością i trwają przez cały okres Wielkiego Tygodnia. Głównym elementem są procesje religijne, w których wierni wyruszają z figurami Świętych nosząc je na gigantycznych platformach przez ulice miast. Procesje te są bardzo widowiskowe i przyciągają wielu turystów. Główne obchody skupione są w Antigua i właśnie tam spędzimy ten wyjątkowy czas.
Zapraszamy na wyjątkowy wyjazd do Gwatemali, Hondurasu i Belize podczas Semana Santa.

Najpiękniejsze obchody Świąt Wielkanocnych na świecie.

Procesje, korowody, misteria, alfombras – wielobarwne dywany…
Wielkanoc (Semana Santa) jest ważnym i uroczystym czasem w Gwatemali. Święta obchodzone są ze splendorem i radością i trwają przez cały okres Wielkiego Tygodnia. Głównym elementem są procesje religijne, w których wierni wyruszają z figurami Świętych nosząc je na gigantycznych platformach przez ulice miast. Procesje te są bardzo widowiskowe i przyciągają wielu turystów. Główne obchody skupione są w Antigua i właśnie tam spędzimy ten wyjątkowy czas.
Zapraszamy na wyjątkowy wyjazd do Gwatemali, Hondurasu i Belize podczas Semana Santa.

Bardzo bogaty program wycieczki do Gwatemali, Hondurasu i Belize:

 • Spotkania z Indianami Maya
 • Blisko natury: las tropikalny, las mangrowy, wulkany, kaldery, jeziora, gorące źródła termalne, mnogość flory i fauny
 • Targi indiańskie: największy targ w Chichicastenango, w wioskach nad jeziorem Atitlan, w Antigua. Mnóstwo okazji do zakupu pięknych gwatemalskich tekstyliów i pamiątek.
 • Ruiny miast Majów: potężne, ukryte w dżungli miasto Tikal
 • Antigua: przepiękna, kolonialna starówka z licznymi kościołami i urokliwymi zabytkami
 • „Czarni Karibowie”: Garifuna, potomkowie afrykańskich niewolników
 • Naturalne zbiorniki wodne: jezioro Peten Iza, jezioro Izabal, rejsy po rzece Dulce oraz jeziorze Atitlan, położonym w olbrzymiej kalderze
 • Czas na zadumę i fotografię. To nie jest „japońska”, szybka wycieczka. To wyjazd dla pragnących wschodu i zachodu słońca w wyjątkowych miejscach, kontaktu z rdzenną ludnością, chwili czasu na samodzielne powłóczenie się i okazję do unikalnych zdjęć.
 • Coś dla aktywnychwejście na Cerro de la Cruz, trekking na wulkan Pacaya
 • Gwatemalska kuchnia: gwarantujemy posmakowanie tradycyjnych potraw i napojów, nie tylko w restauracjach ale przygotowanych przez Indian
 • Dla Państwa wygody na całą trasę wycieczki mamy wynajęty prywatny bus. Nie jeździmy kursowymi autobusami by uniknąć męczących przesiadek, czekania i nocnych podróży. Łodzie na jeziorze nie są dzielone, tylko do naszej wyłącznej dyspozycji.

Autorką programu jest Marta Podleśna  poznaj Martę...

BEZ TESTU Gwatemala Honduras i Belize zniosły wymogi covidowe.

Dzień 1

Wylot z Warszawy. Przelot do Guatemala City. Przejazd do Antigua. Nocleg w hotelu.

Dzień 2 Antigua

Zwiedzanie miasta Antigua (lista UNESCO), położonego w górzystym regionie Gwatemali, pomiędzy trzema wulkanami. W XVI wieku miasto zostało stolicą hiszpańskich posiadłości kolonialnych w Ameryce Środkowej nosząc wówczas nazwę „Najbardziej Zaszczytne i Najwierniejsze Miasto Świętego Jakuba od Rycerzy Gwatemali”. Pomimo zniszczeń spowodowanych przez trzęsienia ziemi zachował się kolonialny, krzyżowy układ ulic, wiele budowli w stylu baroku kolonialnego oraz kościołów. Miasto ma niepowtarzalny klimat, uwielbiane jest przez obcokrajowców, którzy przesiadują tu tygodniami.
Przejazd do Chichicastenango, gdzie nocleg.

Dzień 3 Wielka Środa: Chichicastenango – jezioro Atitlan

Tradycyjny targ przed Wielkanocą to wyjątkowe wydarzenie, na którym warto być. Chichicastenango to malownicze miasteczko pełne jest tradycyjnie ubranych mieszkańców sprzedających wyroby rękodzielnicze, artykuły spożywcze, które można tu nabyć w dobrych cenach.
Wizyta w Chichicastenango na niecodziennym cmentarzu. Niektórzy twierdzą, że jest on najbardziej kolorowym na świecie. Czas na zrobienie zakupów rękodzielniczych na słynnym targu.
Przejazd do Panajachel. Rejs po jednym z najpiękniejszych zbiorników naturalnych na świecie – jeziorze Atitlan – wypełniającym olbrzymią kalderę, powstałą podczas wybuchu wulkanu 84 tys. lat temu. Dopłynięcie do wioski Santiago Atitlan, gdzie znajduje się kaplica czczonego tu miejscowego bóstwa - Maximóna. Dalszy rejs i zwiedzanie wioski San Pedro la Laguna. Przepłynięcie do San Juan la Laguna na nocleg. Nocleg w hotelu.

Dzień 4 Wielki Czwartek: San Juan la Laguna- Indianie Tzutujil

San Juan la Laguna to urokliwa wioska nad jeziorem Atitlan, która w ciągu Semana Santa tętni życiem. Mieszkańcy przygotowują piękne alfombras - dywany wykonane z kwiatów, piasku i liści, którymi dekorują ulice przed przejściem procesji, dekorują rogi głównych ulic kwiatami i owocami. Nie tylko pięknie pachnie, ale też uroczyście to wygląda. Odbywa się też „przynoszenie owoców” z różnych stron wioski, zebrane podarki są umieszczane w koszach i przynoszone przez kobiety do kościoła.
Eksploracja San Juan la Laguna, zamieszkałej przez Indian Maya Tzutujil – jedną z rdzennych grup etnicznych, potomków Majów. Dzięki lokalnemu przewodnikowi ze stowarzyszenia Rupalaj K’istalin będzie okazja do przyjrzenia się życiu mieszkańców z bliska.
Po południu czas wolny na samodzielną eksplorację wioski i przyjrzeniu się z bliska przygotowaniem do świąt.

Dzień 5 Wielki Piątek: Antigua

Rejs do Panajachel i przejazd do Antigua. Wielki Piątek to czas licznych procesji przechodzących ulicami miast. To dzień kulminacyjny pod względem liczby korowodów i procesji, trwających od godzin porannych do późnych godzin nocnych. Spędzenie tego dnia w Antigua Guatemala to bycie w centrum wydarzeń Wielkiej Nocy i okazja do wspaniałych zdjęć ukazujących koloryt tego święta.
Nocleg w hotelu

Dzień 6 Wielka Sobota: Antigua wulkan Pacaya

Czas wolny w Antigua - najpiękniejszym mieście Ameryki Środkowej, pełnym zabytków, straganów, sklepików z rękodziełem i stylowych kawiarni. Dla chętnych wyprawa (dodatkowo płatna ok. 60 usd) na aktywny wulkan Pacaya, gdzie można zobaczyć ciepłe pola świeżej lawy. Nocleg w hotelu.

Dzień 7 Wielka Niedziela: Antigua

Dodatkowy dzień w Antigua na nasycenie się lokalnym kolorytem i radosnymi świętami Wielkiej Nocy. Nocleg w hotelu.

Dzień 8 Transfer do Copán (Honduras)

Przejazd do granicy z Hondurasem, po formalnościach granicznych dalszy przejazd do miasta Copán. Po południu czas na spacer po mieście i odpoczynek po podróży. Nocleg w hotelu.

Dzień 9 Ruiny Copán

Zwiedzanie ruin miasta Copán (lista UNESCO), jednego z największych i najważniejszych miast Majów. Centrum ceremonialne otoczone było świątyniami, zespołami pałacowymi, wielkimi dziedzińcami i dzielnicami mieszkalnymi. Najbardziej charakterystyczne są jednak stele– pomniki kolejnych władców. W ruinach znajduje się również najdłuższy zabytek piśmiennictwa Majów – Schody Hieroglifów z wyrytymi 2500 znakami. Za dopłatą 15 usd możliwość wejścia do podziemnych tuneli Rosalilla i Los Jaguares. Transfer do Rio Dulce. Nocleg w okolicach Rio Dulce.

Dzień 10 Rio Dulce

Rejs rzeką Dulce, położoną na terenie pięknego Parku Narodowego Rio Dulce. Po drodze wizyta w forcie San Felipe, będącym bazą hiszpańską do obrony przed piratami atakującymi wybrzeże w XVII i XVIII wieku. Wizyta w obiektach Ak Tenamit – projektu realizowanego od lat 90-tych XX wieku w okolicach Rio Dulce mającym na celu pomoc lokalnej społeczności w zakresie edukacji i zdrowia. Transfer do Flores, położonego nad jeziorem Peten Itza. Nocleg w hotelu.

Dzień 11 Tikal

Zwiedzanie ruin dawnej stolicy państwa Majów - Tikal (lista UNESCO). To najpiękniejsze miasto Majów. Pozostałości miasta ukryte w dżungli robią niesamowite wrażeni. Rozłożone są na powierzchni ok. 60 km2. Odkryte zostały w XVII wieku przez hiszpańskich misjonarzy ale wykopaliska prowadzone są do dziś. Odkryto sześć wysokich piramid schodkowych typu talud – tablero, ale to nie wszystkie odsłonięte piramidy – gołym okiem widać mniejsze i większe pagórki porośnięte dżunglą, spod których wystają kamienie – ruiny majańskiego miasta. Powrót do Flores. Nocleg w hotelu we Flores.

Dzień 12 Belize – Caye Caulker

Transfer do Belize City. Przekroczenie granicy z Gwatemalą. Dalszy rejs łodzią motorową na małą wyspę Caye Caulker, bez dróg asfaltowych gdzie jedyny środek transportu to rower, melex lub własne nogi. Przybysze szybko dostosowują się do motta wyspy „Go Slow” (zwolnij). Możliwość skosztowania świeżych owoców morza, homara, barakudy lub krewetek. Nocleg w hotelu.

Dzień 13 Rezerwat morski Hol Chan - rejs

Rejs łodziami motorowymi do rezerwatu morskiego Hol Chan, gdzie będzie możliwość pływania z rurką na rafie koralowej. Przystanek w Alei Rekinów, na rafie Coral Gardens, w okolicy Chatos oraz wraku małego statku. Możliwość zobaczenia koników morskich, manata karaibskiego (ssak), wielkiej ryby – tarpon i rekinów (spokojnie prosimy - małe osobniki). Lunch, muzyka i karaibski klimat na pokładzie. Ok. 16.00 powrót na wyspę. Czas wolny. Nocleg w hotelu.

Dzień 14 Wyspa Caye Caulker

Odpoczynek na wyspie. Możliwość wycieczek fakultatywnych: nurkowanie, snorkelling, sportowy połów ryb (rezerwacje na miejscu).

Dzień 15 Belize City

Rejs na ląd, do Belize City. Spacer po mieście i lot powrotny do Europy.

Dzień 16

Przylot do Polski

Zgłoszenie

Grupa: 8-16 osób

Cena: 3900zł + 1890usd

Terminarz płatności

 • zaliczka 3900zł
 • do 40 dni przed wylotem - 1890usd

Świadczenia zawarte w cenie:

 • pilot polski
 • lokalni przewodnicy w wybranych miejscach
 • przejazdy wg programu: w Gwatemali (prywatny bus),
 • łodzie motorowe na jeziorze Atitlan i Rio Dulce (prywatne), łódź rejsową na wyspę Caye Caulker, taxi w Belize
 • noclegi w pokojach 2os. w hotelach o standardzie 3* (Gwatemala, Honduras) i turystycznych (Belize), w niektórych hotelach śniadania w cenie
 • ubezpieczenie Multitravel UNIQA KL 100 tys euro  + NNW 4 tys euro
 • obowiązkowa składka na TFG i TFP

Usługi nie zawarte w cenie:

 • przelot Warszawa – Gwatemala City i Belize City – Warszawa
 • wyżywienie (w niektórych hotelach śniadania w cenie noclegu) – przeciętnie dziennie 25-30 usd w Gwatemali i Hondurasie i ok. 40usd w Belize
 • bilety wstępu (ok. 75 usd)
 • napiwki ok. 30 usd

Bilety lotnicze aranżujemy

Informacje o Imprezie dla Klienta i Podróżnego

Niniejszy dokument realizuje obowiązki Organizatora wynikające z art. 40 Ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych

Nazwa handlowa Organizatora: Torre Sp. z o.o.
Adres Organizatora: ul.Szlak 77/222, 31-153 Kraków
Numery telefonów Organizatora: +48 12 444 78 80 ; +48 22 350 72 85
Adres poczty elektronicznej Organizatora: biuro@torre.pl
Dane kontaktowe osoby reprezentującej Organizatora:
Artur Urbański, torre@torre.pl, tel +48 12 444 78 80

Numer Imprezy: GTM1240326

Nazwa Imprezy: GWATEMALA HONDURAS BELIZE Semana Santa. Święta Wielkanocne w Gwatemali

 1. Informacje ogólne

Czas trwania Imprezy: 2024/03/26-2024/04/10   2025/04/14-2024/04/29

Miejsca pobytu: Gwatemala City, Antigua, Panajachel, jezioro Atitlan, San Pedro La Laguna, San Juan Laguna, Chichicastenango, Antigua, wulkan Pacaya (opcjonalnie), Copan,Rio Dulce, Flores, Tikal, Belize City, Caye Caulker, Belize City

Trasa: Gwatemala City, Antigua, Panajachel, jezioro Atitlan, San Pedro La Laguna, San Juan La Laguna, Chichicastenango, ANtigua, wulkan Pacaya (opcjonalnie), Copan,Rio Dulce, Flores, Tikal, Belize City, Caye Caulker, Belize City

Liczba noclegów zapewnianych w trakcie Imprezy: 14

Środki transportu: wynajęty bus na wszystkie przejazdy w Gwatemal, Hondurasie i dojazd do Belize City, łodzie motorowe na jeziorze Atitlan i Rio Dulce (prywatne), łódź rejsową na wyspę Caye Caulker, taxi w Belize

Informacje dotyczące przejazdów: Transport wynajętym busem i łodziami motorowymi (jez. Atitlan, Rio Dulce, wyspa Caye Caulker). Jest dużo przejazdów. Odległości w godzinach jazdy na trasach:

 • Gwatemala City – Antigua (1.5h)
 • Antigua – Panajachel (2,5h)
 • Panajachel – Chichicastenango (1,5h)
 • Chichicastenango – Antigua (3.5h)
 • jezioro Atitlan – Antigua (2,5h)
 • Antigua – Copan (6h) + postój na przejściu granicznym
 • Copan – Rio Dulce (4h) + postój na przejściu granicznym
 • Rio Dulce – Flores (5h)
 • Flores - Tikal (1,5h)
 • Tikal – Flores (1.5h)
 • Flores – Belize City (4h) + postój na przejściu granicznym
 • Belize City – wyspa Caye Caulker (łódż, 45 min)
 • wyspa Caye Caulker - Belize City (łódż, 45 min)

Ze względu na zły stan dróg w Gwatemali czasy przejazdów są orientacyjne. Góry w Gwatemali są bardzo spektakularne i widokowe, ale przez to drogi tam są bardzo kręte. W górach może wystąpić nieprzejezdność niektórych odcinków z powodów naturalnych (np lawiny błotne) - wtedy występuje konieczność objazdów, bądź przeformatowania trasy wycieczki.

Obiekty zakwaterowania: Noclegi w hotelach o standardzie 3* w Gwatemali i Hondurasie, klasy turystycznej w Belize. Przyjemne. Pokoje 2-osobowe (wyjątkowo może być 3os) z łazienkami.

Posiłki w cenie: nie ma posiłków w cenie, w niektórych hotelach w cenie noclegu jest śniadanie

Szczegółowy program zwiedzania:

Dzień 1
Wylot z Warszawy. Przelot do Guatemala City. Przejazd do Antigua. Nocleg w hotelu.

Dzień 2 Antigua
Zwiedzanie miasta Antigua (lista UNESCO), położonego w górzystym regionie Gwatemali, pomiędzy trzema wulkanami. W XVI wieku miasto zostało stolicą hiszpańskich posiadłości kolonialnych w Ameryce Środkowej nosząc wówczas nazwę „Najbardziej Zaszczytne i Najwierniejsze Miasto Świętego Jakuba od Rycerzy Gwatemali”. Pomimo zniszczeń spowodowanych przez trzęsienia ziemi zachował się kolonialny, krzyżowy układ ulic, wiele budowli w stylu baroku kolonialnego oraz kościołów. Miasto ma niepowtarzalny klimat, uwielbiane jest przez obcokrajowców, którzy przesiadują tu tygodniami. Przejazd do Chichicastenango, gdzie nocleg.

Dzień 3 Wielka Środa: Chichicastenango – jezioro Atitlan
Tradycyjny targ przed Wielkanocą to wyjątkowe wydarzenie, na którym warto być. Chichicastenango. to malownicze miasteczko pełne jest tradycyjnie ubranych mieszkańców sprzedających wyroby rękodzielnicze, artykuły spożywcze, które można tu nabyć w dobrych cenach. Wizyta w Chichicastenango na niecodziennym cmentarzu. Niektórzy twierdzą, że jest on najbardziej kolorowym na świecie. Czas na zrobienie zakupów rękodzielniczych na słynnym targu.
Przejazd do Panajachel. Rejs po jednym z najpiękniejszych zbiorników naturalnych na świecie – jeziorze Atitlan – wypełniającym olbrzymią kalderę, powstałą podczas wybuchu wulkanu 84 tys. lat temu. Dopłynięcie do wioski Santiago Atitlan, gdzie znajduje się kaplica czczonego tu miejscowego bóstwa - Maximóna. Dalszy rejs i zwiedzanie wioski San Pedro la Laguna. Przepłynięcie do San Juan la Laguna na nocleg. Nocleg w hotelu.

Dzień 4 Wielki Czwartek: San Juan la Laguna- Indianie Tzutujil
San Juan la Laguna to urokliwa wioska nad jeziorem Atitlan, która w ciągu Semana Santa tętni życiem. Mieszkańcy przygotowują piękne alfombras - dywany wykonane z kwiatów, piasku i liści, którymi dekorują ulice przed przejściem procesji, dekorują rogi głównych ulic kwiatami i owocami. Nie tylko pięknie pachnie, ale też uroczyście to wygląda. Odbywa się też „przynoszenie owoców” z różnych stron wioski, zebrane podarki są umieszczane w koszach i przynoszone przez kobiety do kościoła.

Eksploracja San Juan la Laguna, zamieszkałej przez Indian Tzutujil – jedną z rdzennych grup etnicznych, potomków Majów. Dzięki lokalnemu przewodnikowi ze stowarzyszenia Rupalaj K’istalin będzie okazja do przyjrzenia się życiu mieszkańców z bliska. Po południu czas wolny na samodzielną eksplorację wioski i przyjrzeniu się z bliska przygotowaniem do świąt.

Dzień 5 Wielki Piątek: Antigua
Rejs do Panajachel i przejazd do Antigua. Wielki Piątek to czas licznych procesji przechodzących ulicami miast. To dzień kulminacyjny pod względem liczby korowodów i procesji, trwających od godzin porannych do późnych godzin nocnych. Spędzenie tego dnia w Antigua Guatemala to bycie w centrum wydarzeń Wielkiej Nocy i okazja do wspaniałych zdjęć ukazujących koloryt tego święta. Nocleg w hotelu

Dzień 6 Wielka Sobota: Antigua wulkan Pacaya
Czas wolny w Antigua - najpiękniejszym mieście Ameryki Środkowej, pełnym zabytków, straganów, sklepików z rękodziełem i stylowych kawiarni. Dla chętnych wyprawa (dodatkowo płatna ok. 60 usd) na aktywny wulkan Pacaya, gdzie można zobaczyć ciepłe pola świeżej lawy. Nocleg w hotelu.

Dzień 7 Wielka Niedziela: Antigua
Dodatkowy dzień w Antigua na nasycenie się lokalnym kolorytem i radosnymi świętami Wielkiej Nocy. Nocleg w hotelu.

Dzień 8 Transfer do Copán (Honduras)
Przejazd do granicy z Hondurasem, po formalnościach granicznych dalszy przejazd do miasta Copán. Po południu czas na spacer po mieście i odpoczynek po podróży. Nocleg w hotelu.

Dzień 9 Ruiny Copán
Zwiedzanie ruin miasta Copán (lista UNESCO), jednego z największych i najważniejszych miast Majów. Centrum ceremonialne otoczone było świątyniami, zespołami pałacowymi, wielkimi dziedzińcami i dzielnicami mieszkalnymi. Najbardziej charakterystyczne są jednak stele– pomniki kolejnych władców. W ruinach znajduje się również najdłuższy zabytek piśmiennictwa Majów – Schody Hieroglifów z wyrytymi 2500 znakami. Za dopłatą 15 usd możliwość wejścia do podziemnych tuneli Rosalilla i Los Jaguares. Transfer do Rio Dulce. Nocleg w okolicach Rio Dulce.

Dzień 10 Rio Dulce
Rejs rzeką Dulce, położoną na terenie pięknego Parku Narodowego Rio Dulce. Po drodze wizyta w forcie San Felipe, będącym bazą hiszpańską do obrony przed piratami atakującymi wybrzeże w XVII i XVIII wieku. Wizyta w obiektach Ak Tenamit – projektu realizowanego od lat 90-tych XX wieku w okolicach Rio Dulce mającym na celu pomoc lokalnej społeczności w zakresie edukacji i zdrowia. Transfer do Flores, położonego nad jeziorem Peten Itza. Nocleg w hotelu.

Dzień 11 Tikal
Zwiedzanie ruin dawnej stolicy państwa Majów - Tikal (lista UNESCO). To najpiękniejsze miasto Majów. Pozostałości miasta ukryte w dżungli robią niesamowite wrażeni. Rozłożone są na powierzchni ok. 60 km2. Odkryte zostały w XVII wieku przez hiszpańskich misjonarzy ale wykopaliska prowadzone są do dziś. Odkryto sześć wysokich piramid schodkowych typu talud – tablero, ale to nie wszystkie odsłonięte piramidy – gołym okiem widać mniejsze i większe pagórki porośnięte dżunglą, spod których wystają kamienie – ruiny majańskiego miasta. Powrót do Flores. Nocleg w hotelu we Flores.

Dzień 12 Belize – Caye Caulker
Transfer do Belize City. Przekroczenie granicy z Gwatemalą. Dalszy rejs łodzią motorową na małą wyspę Caye Caulker, bez dróg asfaltowych gdzie jedyny środek transportu to rower, melex lub własne nogi. Przybysze szybko dostosowują się do motta wyspy „Go Slow” (zwolnij). Możliwość skosztowania świeżych owoców morza, homara, barakudy lub krewetek. Nocleg w hotelu.

Dzień 13 Rezerwat morski Hol Chan - rejs
Rejs łodziami motorowymi do rezerwatu morskiego Hol Chan, gdzie będzie możliwość pływania z rurką na rafie koralowej. Przystanek w Alei Rekinów, na rafie Coral Gardens, w okolicy Chatos oraz wraku małego statku. Możliwość zobaczenia koników morskich, manata karaibskiego (ssak), wielkiej ryby – tarpon i rekinów (spokojnie prosimy - małe osobniki). Lunch, muzyka i karaibski klimat na pokładzie. Ok. 16.00 powrót na wyspę. Czas wolny. Nocleg w hotelu.

Dzień 14 Wyspa Caye Caulker
Odpoczynek na wyspie. Możliwość wycieczek fakultatywnych: nurkowanie, snorkelling, sportowy połów ryb (rezerwacje na miejscu).

Dzień 15 Belize City
Rejs na ląd, do Belize City. Spacer po mieście i lot powrotny do Europy.

Dzień 16
Przylot do Polski

 

Przybliżona liczebność grupy: 8-16 osób

Wymagania językowe uczestników: poprawne i kulturalne posługiwanie się językiem polskim

Informacja o dostępności usług turystycznych dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej: Impreza nie jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach

2. Informacje na temat ceny i sposobu płatności

Cena Imprezy: jak podano w tekście głównym umowy

Terminy płatności: jak podano w tekście głównym umowy.

Sposób płatności: Przelew bankowy

Kwoty walutowe należy przeliczyć na złotówki według kursu średniego NBP podanego na stronie internetowej www.nbp.pl

Kwoty wyrażone w EURO (EUR) oraz w dolarach USA (USD) można również wpłacać bezpośrednio na poniższe rachunki walutowe

Numery rachunków bankowych Organizatora:

 • Numer rachunku dla wpłat złotówkowych (PLN): 14 1750 0012 0000 0000 3984 6578
 • Numer rachunku dla wpłat w EUR (Euro): 89 1750 0012 0000 0000 3984 6586
 • Numer rachunku dla wpłat w USD (dolarach USA): 67 1750 0012 0000 0000 3984 6594

kod SWIFT banku: PPABPLPKXXX Bank: BNP Paribas Bank Polska SA

Świadczenia zawarte w cenie:

 • pilot polski
 • lokalni przewodnicy w wybranych miejscach
 • przejazdy wg programu: w Gwatemali (prywatny bus),
 • łodzie motorowe na jeziorze Atitlan i Rio Dulce (prywatne), łódź rejsową na wyspę Caye Caulker, taxi w Belize
 • noclegi w pokojach 2os. w hotelach o standardzie 3* (Gwatemala, Honduras) i miłych hotelach turystycznych (Belize), w niektórych hotelach śniadania w cenie
 • ubezpieczenie Multitravel UNIQA KL 100 tys euro  + NNW 4 tys euro
 • obowiązkowa składka na TFG i TFP

Usługi nie zawarte w cenie:

 • przelot Warszawa – Gwatemala City i Belize City – Warszawa
 • wyżywienie (w niektórych hotelach śniadania w cenie noclegu) – przeciętnie dziennie 25-30 usd w Gwatemali i Hondurasie i ok. 40usd w Belize
 • bilety wstępu (ok. 75 usd)
 • napiwki ok. 30 usd

Sposób płatności za usługi nie zawarte w cenie:

 • przelot Warszawa – Gwatemala City i Belize City – Warszawa – przelew agentowi lotniczemu
 • posiłki – gotówką w restauracjach
 • bilety wstępu - gotówką
 • napiwki - gotówką

W przypadku, gdy płatność w walucie obcej następuje gotówką w kraju docelowym, Podróżny powinien przekazać gotówkę w określonej wyżej walucie lokalnym usługodawcom za usługi przez nich świadczone.

Realizacja Imprezy jest uzależniona od liczby zgłoszeń

Minimalna liczba osób wymaganych, aby Impreza się odbyła: 8

Termin powiadomienia podróżnego na piśmie o ewentualnym odwołaniu Imprezy z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń:

a) 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej ponad 6 dni,

b) 7 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej 2–6 dni,

c) 48 godzin przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej krócej niż 2 dni.

W przypadku odwołania Imprezy z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń Organizator pisemnie zawiadamia Klienta oraz Podróżnego o fakcie odwołania Imprezy poprzez wysłanie wiadomości na adres poczty elektronicznej lub listownie.

Podróżny posiada prawo do rozwiązania umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.

Wysokość opłaty za rozwiązanie przez Podróżnego Umowy: do 40 dni przed wylotem – kwota zaliczki; na 39 dni przed wylotem i krócej – całą kwota odpłatności, pomniejszona o kwoty zaoszczędzone

Informacje o przepisach paszportowych: Paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu z Belize

Informacje o przepisach wizowych: Wizy nie są wymagane

Informacje o przepisach sanitarnych: Nie ma szczepień obowiązkowych. Zalecane szczepienia to: tężec + błonica, WZW („żółtaczka”) A i B.

Wymagania zdrowotne dotyczące udziału w Imprezie: Impreza nie jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach. Nie jest wymagana dobra kondycja fizyczna. Szczegółowe informacje dotyczące szczepionek można sprawdzić na stronach internetowych Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni ( www.ucmmit.gdynia.pl). Jeśli Podróżny choruje na choroby przewlekłe, to aby ubezpieczenie było skuteczne, Podróżny powinien wykupić dodatkową opcję ubezpieczenia uwzględniającą ten fakt.
Profilaktyka przed zatruciami pokarmowymi:
- mycie rąk wodą z mydłem przed jedzeniem (jeśli woda i mydło nie są dostępne, stosować żele, chusteczki ze środkiem dezynfekcyjnym),
- picie tylko butelkowanej lub przegotowanej wody,
- unikanie spożycia napojów z lodem niewiadomego pochodzenia,
- unikanie spożycia żywności pochodzącej od ulicznych sprzedawców,
- unikanie spożycia produktów mlecznych, jeśli nie mamy pewności, czy były pasteryzowane.

W krajach Ameryki Środkowej zalecamy picie wody tylko butelkowanej.

3. Informacje o ubezpieczeniach

Nazwa Ubezpieczyciela: UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Adres Ubezpieczyciela: 00-867 Warszawa, ul. Chłodna 51

Informacje o ubezpieczeniach obowiązkowych, zapewnianych przez Organizatora: Na mocy umowy generalnej ubezpieczenia nr 5142270 z dnia 28.05.2018 roku, zawartej pomiędzy UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń  SA a Organizatorem, każdy Podróżny jest zgłoszony do UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń SA, zgodnie z postanowieniami umowy generalnej i objęty jest ubezpieczeniem od kosztów leczenia (KL) oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) zaistniałych w czasie trwania Imprezy.

Suma ubezpieczeniowa kosztów leczenia (KL): 100 000 euro

Suma ubezpieczeniowa następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW): 4 000 euro

Inne ubezpieczenia objęte dodatkowo polisą:

 • Opóźnienie lotu / Flight delay insurance 200 EUR
 • Bagaż / Baggage 400 EUR
 • Odpowiedzialność cywilna / Third party liability 50 000 EUR
 • OC związane z amatorskim uprawianiem sportów / Third party liability related to amateur practicing of sports 10 000 EUR
 • Sprzęt sportowy / Sports equipment 500 EUR
 • Utrata wypłaconej gotówki (kradzież z włamaniem lub rabunek) / Lost of cash 150 EUR
 • Ubezpieczenie mienia ruchomego od kradzieży z włamaniem 3 500 EUR

Informacje o ubezpieczeniach dobrowolnych, które może wykupić Podróżny:

Jeśli Podróżny choruje na choroby przewlekłe lub zamierza (we własnym zakresie) uprawiać sporty ekstremalne, to aby ubezpieczenie było skuteczne Podróżny powinien wykupić dodatkowe opcje obejmujące powyższe ryzyka. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy. Ogólne warunki tego ubezpieczenia stanowią załącznik nr 4 do Umowy

4. Podmiot zapewniający ochronę na wypadek niewypłacalności

Nazwa: Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA

Adres: 00-867 Warszawa, ul. Chłodna 51

Numer rejestrowy: KRS 271543

Dane kontaktowe: Telefon: +48 22 599 95 22 www.uniqa.pl

5. Informacje dodatkowe

Informacje o Belize na stronie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych:

https://www.gov.pl/web/panama/belize-idp

Informacje o Gwatemali na stronie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych:

https://www.gov.pl/web/panama/gwatemala-idp

Informacje o Hondurasie na stronie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych:

https://www.gov.pl/web/panama/honduras-idp

Charakter wyjazdu Wyjazd ma charakter wycieczki objazdowej. Podczas objazdu krajów przemieszczamy się wynajętym busem, co daje komfort podróżowania. Nie można jednak zapomnieć, że drogi w krajach Ameryki Środkowej są fatalne, poza tym to kraje górzyste więc przejazdy są znacznie dłuższe niż w standardach europejskich. Wycieczka ta jest również w szczególnym czasie – Semana Santa, świętach Wielkiej Nocy i daje możliwość przyjrzenia się lokalnym tradycjom. Są aż dwa 2 wolne w centrum wydarzeń – w Antigua, to doskonały czas na zdjęcia i zanurzenie się w miejscowy koloryt.

Klimat Od stycznia do połowy kwietnia trwa lato. Od kwietnia do czerwca zaczyna się pora deszczowa, zaś czerwiec – październik to okres huraganów. Najlepsza pora na zwiedzanie rozpoczyna się w listopadzie i trwa do kwietnia. Jest to przeważnie czas z dużą ilością słońca, chociaż jeszcze mogą zdarzyć się opady. W górach pogoda zmienna i niestabilna. Gwatemala –na  terenach górzystych, na których będziemy się znajdować  średnia miesięczna temp. dla marca to 23-25°C.

Ubiór Wersja na upały (Belize): krótkie spodenki, T-shirty, sandały (wygodne), czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, klapki pod prysznic i na plażę, kostium kąpielowy/ kąpielówki. Bawełniana koszula z długim rękawem do okrycia przed słońcem, komarami lub chłodem porannym.

Wersja na regiony górskie i przejazdy klimatyzowanym autobusem: polar, długie spodnie (nie jeansy ale szybkoschnące), przydatne są takie z odpinanymi nogawkami; t-shirty, zakryte buty z podeszwą trekkingową, chustka na szyję. Dobrze wziąć proszek lub płyn do prania oraz sznurek do rozwieszenia. Jest możliwość zlecenia prania w niektórych miejscach (tam gdzie spędzamy minimum dwa noclegi).

Wyposażenie We wszystkich miejscach noclegowych jest pościel i ręczniki. Warto wziąć jednak ze sobą mały, szybkoschnący ręcznik. Śpiwór nie jest konieczny.

Obsługa Turystom na całej trasie  towarzyszy polski pilot i gwatemalski kierowca (ten od Guatemala City do Belize City), w niektórych miejscach lokalny przewodnik.

Wyżywienie Wyżywienie płatne we własnym zakresie. Śniadania można zamawiać w hotelach. Ceny śniadań hotelowych ok. 5-7 usd, ciepłe posiłki w restauracjach lub hotelach (lunch, kolacja) ok. 8-12 usd. Możliwość skosztowania tańszych posiłków na targach, na ulicy. W Belize drożej.

Bezpieczeństwo Gwatemala, Honduras, Belize - wysokie zagrożenie przestępczością; szczególnie niebezpieczne są gangi młodzieżowe. Odradza się podróżowanie nocą (czego nie robimy) mało uczęszczanymi drogami, samotne podróżowanie po zmroku, noszenie przy sobie gotówki i biżuterii. Zaleca się zachować zdrowy rozsądek, nie obnosić się z biżuterią, drogimi zegarkami, aparatami fotograficznymi, nosić pieniądze i paszport w ukrytych schowkach, pod ubraniami.

Pieniądze Należy zabrać dolary amerykańskie, tylko te z „dużymi głowami”, z nowych serii. Ważne by nie były zniszczone, naderwane czy sklejone. Warto mieć ze sobą małe nominały (do 20 -dolarówek). Duże nominały wzbudzają podejrzenie, poza tym jest problem z ich wymianą. Na dzień 1 sierpnia 2023 przelicznik walut:
10 GTQ (gwatemalski quetzal) = 1,27 USD // 1 USD = 7,87 GTQ
10 HNL (hondureński lempira) = 0,41 USD // 1 USD = 24,63 HNL
10 BZD (belizyjski dolar) = 4,95 USD // 1 USD = 2,02 BZD

Co warto zabrać Ciepłą odzież, lekką odzież, lekkie nakrycie głowy chroniące od słońca, okulary przeciwsłoneczne, kremy z wysokim filtrem, repelenty przeciw komarom – np. MUGGA, latarka (czołówka), turystyczny scyzoryk, aparat fotograficzny z zapasową baterią, lornetka, chusteczki nawilżane, przejściówki do wtyczek brytyjskich, apteczka, poncho przeciwdeszczowe.

 

 

Miejscowość i kod pocztowy *

Masz pytania dotyczące wyjazdu? Napisz do nas.