Kontakt z torre.pl (pon.-pt. 9-17)

Botswana Zimbabwe Delta Okavango, Victoria Falls, Moremi, Chobe, Makgadikgadi

Makgadikgadi Pans, wycieczka mokoro rozlewiskami Okavango, safari w Moremi, Savuti i Chobe (tu 130 tys słoni!), rejs Chobe i Wodospady Wiktorii

Pakistan Karakorum Highway

NOWOŚĆ Bajeczne krajobrazy Karakorum. Passu - najpiękniejsza góra świata. Dolina Hunzy

Libia Tuareskim Szlakiem + Rzymskie Miasta

NOWOŚĆ Wracamy do najpiękniejszych miejsc na Saharze. Magatgat, Acacuc, jeziora Ubari, Erg Murzuk, Ghadames + rzymskie miasta Leptis Magna i Sabratha

Indie Ludy Orissy

Indie nieoczywiste, czyli grupy etniczne Orissy

Jemen Sokotra. Wyspa Skarbów

Drzewa butelkowe i z krwi smoczej. Bajeczne plaże, krystalicznie czysty Ocean Rejs z jemeńskimi rybakami z pląsającymi delfinami wokół. Idylla i szczęście :)))

Madagaskar Baobaby Lemury Tsigny

W programie min Tsigny de Bemaraha - największa atrakcja Madagaskaru, rzadka w programach ze względu na koszt i trudnośc dotarcia. Wycieczka w dobrym standardzie.

Bhutan Ostatnie wolne królestwo buddyjskie

Niezwykłe festiwale buddyjskie Thimpu Tsechu i Gamgtey Tsechu, Klasztor Takstang

Wybrzeże Kości Słoniowej Serce Afryki Zachodniej

Święte totemy i królestwa plemienne., od kolorowych masek po tańce inicjacyjne, od tradycyjnych wiosek myśliwskich po katedry, od lasów po sawannę, od mostów z lian po Ocean

Sudan Południowy Afryka prawdziwa. Ludy Sudanu Południowego

Ludy Jie, Toposa, Laarim, Lotuko, Mundari

Papua Nowa Gwinea Ekspedycja rzeką Sepik i festiwale ludów papuaskich Goroka i Mt Hagen

Wioski Papuasów nad rzeką Sepik. Goroka show, Mt Hagen Show - festiwall gromadzące niemal 100 miejscowych ludów

Togo, Benin, Ghana Festiwal VooDoo. Festiwal Akwasidae

Festiwal Akwasidae w Ghanie, Voodoo, Taniec Ognia, maski, ceremonie, rytuały, wróżbici, szamani....

Uganda Rwanda W cieniu Gór Księżycowych

Permity na obserwację goryli i szympansów w cenie!

MJANMA (Birma): Birmańska Mozaika

Pagody Baganu, złoty Szwedagon, plaże Ngapali, turkusowe wody Zatoki Bengalskiej, jezioro Inle, Mandalaj, ludy Intha Pa-o, Pa-dong

Czad: Za horyzontem. Toubou, Ennedi, Ounianga. Ekspedycja saharyjska

Wspaniała wyprawa do najpiękniejszych miejsc w Afryce! Bajeczne krajobrazy Ennedi... labirynt Oyo, guelta Archei, d'Aloba - najwyższy naturalny łuk na świecie, jeziora Ounianga, jeepy 4x4

CZAD: GEREWOL - święto piękności i miłości nomadów Wooddabe

Festiwal piękności ludu Wodaabe w Nigrze i ceremonia Bianou u Tuaregów

Meksyk Święto Zmarłych w Meksyku

Niezwykłe obchody Dnia Zmarłych, wpisane na listę UNESCO. Bardzo radosna fiesta z wesołymi „czaszeczkami” - calaveritas. Jedyna taka wycieczka w Polsce

RPA, Zimbabwe, Botswana Africa Explorer

Piesze tropienie nosorożców w Matopos, Victoria Falls,delta Okavango, PN Krugera, Blyde RIver Canyon, Midlands w Zimbabwe, rejs po rzece Chobe
PROSIMY O PRZECZYTANIE ORAZ AKCEPTACJĘ POLITYKI OCHRONY DANYCH TORRE POPRZEZ ZAZNACZENIE POWYŻSZEGO OKIENKA (CHECKBOXU)
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera. Prosimy sprawdzić konto email. Za chwilę otrzyma Pan/Pani link do potwierdzenia subskrypcji.

Algieria: Tuaregowie. Podróż Muzyczna. Assekrem & Tassili Ahnet

Tuaregowie. Podróż Muzyczna. Assekrem & Tassili Ahnet

Termin(y):

 • 19-29.10.2024
 • 19-29.10.2025

Trasa:

Tamanrasset, Assekrem, Arak, Tikoukene, Erg Belgourdane, Tassili Arakoukam, Wydmy Tihoulaouen, Tizenfelawens, Erg Mehajebat, Tin Meskis, Diuny Oulawens, Ignougane, Tizelkoutatine, Tamanrasset

Kod wyjazdu:

ALG1241019
(0)

Nowa wersja naszej bajecznej wyprawy muzycznej z Tuaregami do Tadrartu. Tym razem wyprawa wiedzie na obszary na północ od Tamamrasset - m.in. do Assekrem, Tassili Ahnet, ergu Mehajebat.
Wyprawie towarzyszą tuarescy muzycy, którzy każdego wieczora dają koncerty przy ogniskach, pod niebem upstrzonym miliardami gwiazd...

Nowa wersja naszej bajecznej wyprawy muzycznej z Tuaregami do Tadrartu. Tym razem wyprawa wiedzie na obszary na północ od Tamamrasset - m.in. do Assekrem, Tassili Ahnet, ergu Mehajebat.
Wyprawie towarzyszą tuarescy muzycy, którzy każdego wieczora dają koncerty przy ogniskach, pod niebem upstrzonym miliardami gwiazd...

Autorem programu jest Artur Urbański

Dzień 1 Tamanrasset

Przelot z Warszawy do Algieru. Zmiana terminala na lotnisku i  dalszy przelot do  Tamanrasset. Transfer do hotelu na nocleg.
Tamanrasset to jedno z najważniejszych miast na Saharze. Pełni kluczową rolę dla Tuaregów w Algierii. Niegdyś, przed kolonizacją francuską, było tu zaledwie kilka domostw. Po przybyciu Francuzów nazwano je Fort Laperrine, na cześć jednego z głównych eksploratorów i zdobywców francuskiej eksploracji Sahary. Obecnie miasto jest zamieszkane przez ok 80 000 mieszkańców. W samym Tamanrasset jest niewiele do zobaczenia i zrobienia, poza chłonięciem saharyjskiej atmosfery, ale stanowi ono doskonałą bazę wypadową do odkrywania wspaniałej scenerii okolicy.
Nocleg w hotelu, pokoje 2-3os

Posiłki: --

Dzień 2 Assekrem

Rano poznamy naszych przewodników i kierowców, którzy będą nam towarzyszyć podczas całej podróży. Wyruszymy w stronę pustelni francuskiego mnicha, brata Karola de Foucauld, który założył samotnię w tej części Sahary. Mijamy szczyt Iharen (nazwany inaczej Pic Laperrine w 1935 roku przez Frison-Roche'a, autora pierwszego wejścia na szczyt), Adouda - górę w kształcie wulkanicznej kopuły. Zatrzymamy się przy rytach skalnych Akar-Akar. Pójdziemy do guelty Affilal -niezwykłej w tej okolicy ze względu na bujną roślinność i wiele ryb. Takie miejsce na Saharze to niczym mały raj na ziemi!

Jesteśmy teraz w Atakor - centralnej i najwyższej części Gór Hoggar. Jedziemy na północ w kierunku Tizouyadj ("Bliźniaki") – to dwie bliźniacze kopuły bazaltowe w pobliżu Assekrem - płaskowyżu położonego na wysokości 2700 m, pośrodku lasu szczytów, wież, igieł, kopuł, miejsca schronienia pustelni ojca Karola de Foucauld, który spędził tu dwa razy po kilka miesięcy w 1911 r. Pustelnię założył w tym miejscu, ponieważ „Zawsze, każdego ranka, chciał widzieć najpiękniejsze miejsce na Ziemi stworzone przez Boga”. Zachód słońca w tym niezwykłym miejscu. Po obejrzeniu spektakularnego zachodu słońca, spędzimy noc na biwaku.
Nocleg w namiotach
Posiłki: BLD
Czas przejazdu: 3-4h
Przejścia: 2h

Assekrem i brat Karol de Foucauld. Karol de Foucauld urodził się w 1858 roku w zamożnej rodzinie arystokratycznej. Krótką służbę wojskową odbył w Algierii i Maroko. Następnie udał się w góry Hoggar, aby zanurzyć się w modlitwie i nawrócić lokalne plemiona Tuaregów. Spędził dziesięć lat badając i opisując ich zwyczaje i język.  Odrzuciwszy tradycyjne europejskie wygody, zbudował erem w Assekrem, gdzie prowadził ascetyczny tryb życia. Został zamordowany w 1916 roku przez Tuaregów sprzeciwiających się francuskiej okupacji ich ziem. Jego pustelnia pozostaje do dziś niesamowitym miejscem do oglądania zachodów i wschodów słońca nad fascynującą panoramą okolicznych szczytów.

Dzień 3 – Assekrem – Maniet

Wczesnym rankiem wrócimy do Tamanrasset, a następnie udamy się na północ w kierunku wioski Arak i rozbijemy obóz w miejscu zwanym Maniet.
Nocleg w namiotach
Posiłki: BLD
Czas przejazdu: 6-7h

Dystans: ok. 400km

Dzień 4 – Maniet – Tihoukene – Erg Belgourdane

Rano dotrzemy do Tihoukene, gdzie zobaczymy fantastyczne granitowe skały w kształcie kopuł. Po południu będziemy mijali wioskę Arak, gdzie możemy zaopatrzyć się w wodę i paliwo. Na koniec dnia rozbijemy nasz obóz na miękkich piaskach ergu Belgourdane
Nocleg w namiotach.
Posiłki: BLD
Czas przejazdu: ok 4h

Dystans: ok. 120 km

Dzień 5 – Tassili Arakoukam – Wydmy Tihoulaouen

Wczesnym rankiem wejdziemy na szczyt przełęczy, by dotrzeć na płaskowyż Arakoukam. Odkryjemy tam rysunki ukryte w jaskiniach, będziemy wędrować wśród wydm i skał. Następnie pojedziemy do pięknych diun Tihoulaouen. Po spacerze rozbijemy obóz.
Dzisiejszego dnia czeka nas wpierw krótki przejazd – ok. 30km,  a następnie łatwy trekking ok. 13km/4-5h po Arakoukam aż do studni Takembaret. Następnie krótki przejazd do diun Tihoulaouen , gdzie rozbijemy obóz.
Nocleg w namiotach

Posiłki: BLD
Czas przejazdu: 1h
Trekking: ok. 4-5h

Dzień 6 – Tizenfelawens – Diuny Itelen

Rano pojedziemy do Tizenfelawens i będziemy pieszo odkrywać tę malowniczą okolicę, bogatą w starożytną sztukę naskalną i prehistoryczne groby. Następnie udamy się do studni Tin Khalifa i dalej w rejon diun Itelen, oszałamiającego obszaru wydm, gdzie rozbijemy obóz.
Nocleg w namiotach
Posiłki: BLD
Czas przejazdu: 50km/3- 4h z przystankami
Trekking: ok. 1-2h

Dzień 7 – Tin Meskis – Erg Mehajebat

Po krótkiej przejażdżce przez imponujący krajobraz wydm i skał wulkanicznych dotrzemy do kanionu Inanna, prawdziwego muzeum na otwartym powietrzu z licznymi neolitycznymi rzeźbami i starożytnymi inskrypcjami. Stąd udamy się na erg Mehajebat – krainy niesamowitych wydm.
Nocleg w namiotach
Posiłki: BLD
Czas przejazdu: 65km, 3h
Trekking i spacery: ok. 2h

Dzień 8 - Erg Mehajebat – Ahtes – diuny Oulawens

Po krótkiej przejażdżce przez imponujący krajobraz wydm i skał wulkanicznych, docieramy do Wadi Ahtes. Stąd udajemy się na wydmy Oulawens. Oulawens oznacza serca – to nazwa przyjęta od ich charakterystycznych kształtów. Spacerujemy i nocujemy po wydmach.
Nocleg w namiotach
Posiłki: BLD
Czas przejazdu: 3h
Trekking i spacery: ok. 2h

Dzień 9  – Ignougane – Tizelkoutatine

Budzimy się wśród cudownych pól wydm i wyruszamy do kanionu Ignougane, odwiedzając po drodze starożytne miejsca sztuki naskalnej. Po południu będziemy odkrywać uroki i piękno Tizelkoutatine.
Nocleg w namiotach
Posiłki: BLD
Czas przejazdu: 60km, 3h
Trekking: ok. 2-3h

Dzień 10 – Tamanrasset

Czas wracać do cywlizacji - wracamy do Tamanrasset, gdzie czeka na nas prysznic! Wieczorem odpowczynek w hotelu, a później transfer na lotnisko, skąd wylod jest po północy.
Posiłki: BLD
Czas przejazdu: 300km/5-6h

Dzień 11 – Tamanrasset

Przelot do Algieru i dalej do Polski
 
B – śniadanie   L-lunch   D-kolacja

Zgłoszenie

Grupa: 10-15 osób

Koszt: 3800zł (+900eur przekazywane na miejscu)

Terminarz płatności:

 • zaliczka: 2000zł
 • do 40-u dni przed wylotem: 1800zł
 • na miejscu przekazywane Tuaregom: 900eur

Swiadczenia w cenie:

 • transport  w Algierze i Tamanrasset
 • noclegi w Tamanrasset – 2x hotel (pokoje 2-3os., turystyczny, czysty); pozostałe  noclegi – namioty
 • polski przewodnik
 • ubezpieczenie UNIQA KL 100.000eur + NW 4000eur
 • obowiązkowa składka na TFG i TFP

Świadczenia nie będące w cenie:

 • zorganizowana na miejscu przez Tuaregów ekspedycja – pakiet  900 eur przekazywany bezpośrednio Tuaregom na  przejazdy, noclegi w namiotach, wyżywienie 3 posiłki dziennie w trakcie ekspedycji po Saharze
 • wiza Algierii  (koszt ok. 80eur; wbijana na granicy)
 • przeloty Warszawa-Algier-Tamanrasset-Algier-Warszawa
 • wydatki osobiste
 • tipy dla Tuaregów – ok. 50-70 euro

Bilety lotnicze aranżujemy

Informacje o Imprezie dla Klienta i Podróżnego

Niniejszy dokument realizuje obowiązki Organizatora wynikające z art. 40 Ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych

Nazwa handlowa Organizatora: Torre Sp. z o.o.
Adres Organizatora: ul.Szlak 77/222, 31-153 Kraków
Numery telefonów Organizatora: +48 12 444 78 80 ; +48 22 350 72 85
Adres poczty elektronicznej Organizatora: biuro@torre.pl
Dane kontaktowe osoby reprezentującej Organizatora:
Artur Urbański, torre@torre.pl, tel 698-900885

Numer Imprezy: ALG1241019

Nazwa Imprezy: ALGIERIA. Tuaregowie. Podróż muzyczna. Assekrem

W trakcie imprezy turystycznej należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, potencjalnym obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

 1. Informacje ogólne

Czas trwania Imprezy: 2024/10/19-2024/10/29

Miejsca pobytu: Tamanrasset, Assekrem, Arak, Tikoukene, Erg Belgourdane, Tassili Arakoukam, Wydmy Tihoulaouen, Tizenfelawens, Itelen, Erg Mehajebat, Ahtes, Tin Meskis, Diuny Oulawens, Ignougane, Tizelkoutatine, Tamanrasset

Trasa: Tamanrasset, Assekrem, Arak, Tikoukene, Erg Belgourdane, Tassili Arakoukam, Wydmy Tihoulaouen, Tizenfelawens, Itelen, Erg Mehajebat, Ahtes, Tin Meskis, Diuny Oulawens, Ignougane, Tizelkoutatine, Tamanrasset

Liczba noclegów zapewnianych w trakcie Imprezy: 10

Środki transportu: auta 4x4,

Informacje dotyczące przejazdów: Toyoty Landcruiser. W aucie kierowca tuareski + 3 turystów. Łącznie do przejechania ok. 1400km. Czasy przejazdów są podane w programie.

Obiekty zakwaterowania: 2x pokoje 2-3os w hotelu w Tamanrasset, 8x namioty 2os.

Posiłki w cenie:  9 śniadań, 9 lunchów, 9 kolacji

Szczegółowy program zwiedzania:

Dzień 1 Tamanrasset
Przelot z Warszawy do Algieru. Zmiana terminala na lotnisku i  dalszy przelot do  Tamanrasset. Transfer do hotelu na nocleg.
Tamanrasset to jedno z najważniejszych miast na Saharze. pełni kluczową rolę dla Tuaregów
w Algierii. Niegdyś, przed kolonizacją francuską, było tu zaledwie kilku domostw. Po przybyciu Francuzów nazwano je Fort Laperrine, na cześć jednego z głównych eksploratorów i zdobywców francuskiej eksploracji Sahary. Obecnie miasto jest zamieszkane przez ok 80 000 mieszkańców. W samym Tamanrasset jest niewiele do zobaczenia i zrobienia, poza chłonięciem saharyjskiej atmosfery, ale stanowi ono doskonałą bazę wypadową do odkrywania wspaniałej scenerii okolicy.
Nocleg w hotelu, pokoje 2-3os

Posiłki: --

Dzień 2 Assekrem

Rano poznamy naszych przewodników i kierowców, którzy będą nam towarzyszyć podczas całej podróży. Wyruszymy w stronę pustelni francuskiego mnicha, brata Karola de Foucauld, który założył samotnię w tej części Sahary. . Mijamy szczyt Iharen (nazwany inaczej Pic Laperrine w 1935 roku przez Frison-Roche'a, autora pierwszego wejścia na szczyt), Adouda - górę w kształcie wulkanicznej kopuły. Zatrzymamy się przy rytach skalnych Akar-Akar. Pójdziemy do guelty Affilal -niezwykłej w tej okolicy ze względu na bujna roślinnośći wiele ryb. Takie miejsce na Sharze to niczym mały raj na ziemi!

Jesteśmy teraz w Atakor - centralnej i najwyższej części Gór Hoggar. Jedziemy na północ w kierunku Tizouyadj ("Bliźniaki") – to dwie bliźniacze kopuły bazaltowe w pobliżu Assekrem - płaskowyżu położonego na wysokości 2700 m, pośrodku lasu szczytów, wież, igieł, kopuł, miejsca schronienia pustelni ojca Karola de Foucauld, który spędził tu dwa razy po kilka miesięcy w 1911 r. Pustelnię założył w tym miejscu, ponieważ „Zawsze, każdego ranka, chciał widzieć najpiękniejsze miejsce na Ziemi stworzone przez Boga”. Zachód słońca w tym niezwykłym miejscu. Po obejrzeniu spektakularnego zachodu słońca, spędzimy noc na biwaku.
Nocleg w namiotach
Posiłki: BLD
Czas przejazdu: 3-4h
Przejścia: 2h

Assekrem  i brat Karol de Foucauld. Karol de Foucauld urodził się w 1858 roku w zamożnej rodzinie arystokratycznej. Krótką służbę wojskową odbył w Algierii i Maroko. Następnie udał się w góry Hoggar, aby zanurzyć się w modlitwie i nawrócić lokalne plemiona Tuaregów. Spędził dziesięć lat badając i opisując ich zwyczaje i język.  Odrzuciwszy tradycyjne europejskie wygody, zbudował erem w Assekrem, gdzie prowadził ascetyczny tryb życia. Został zamordowany w 1916 roku przez Tuaregów sprzeciwiających się francuskiej okupacji ich ziem. Jego pustelnia pozostaje do dziś niesamowitym miejscem do oglądania zachodów i wschodów słońca nad fascynującą panoramą okolicznych szczytów.

Dzień 3 – Assekrem – Maniet

Wczesnym rankiem wrócimy do Tamanrasset, a następnie udamy się na północ w kierunku wioski Arak i rozbijemy obóz w miejscu zwanym Maniet.
Nocleg w namiotach
Posiłki: BLD
Czas przejazdu: 6-7h

Dystans: ok. 400km

Dzień 4 – Maniet – Tihoukene – Erg Belgourdane

Rano dotrzemy do Tihoukene, gdzie zobaczymy fantastyczne granitowe skały w kształcie kopuł. Po południu będziemy mijali wioskę Arak, gdzie możemy zaopatrzyć się w wodę i paliwo. Na koniec dnia rozbijemy nasz obóz na miękkich piaskach ergu Belgourdane
Nocleg w namiotach
Posiłki: BLD
Czas przejazdu: ok 4h

Dystans: ok. 120 km

Dzień 5 – Tassili Arakoukam – Wydmy Tihoulaouen

Wczesnym rankiem wejdziemy na szczyt przełęczy, by dotrzeć na płaskowyż Arakoukam. Odkryjemy tam rysunki ukryte w jaskiniach, będziemy wędrować wśród wydm i skał. Następnie pojedziemy do pięknych diun Tihoulaouen. Po spacerze rozbijemy obóz.
Dzisiejszego dnia czeka nas wpierw krótki przejazd – ok. 30km,  a następnie łatwy trekking ok. 13km/4-5h po Arakoukam aż do studni Takembaret. Następnie krótki przejazd do diun Tihoulaouen , gdzie rozbijemy obóz.
Nocleg w namiotach

Posiłki: BLD
Czas przejazdu: 1h
Trekking: ok. 4-5h

Dzień 6 – Tizenfelawens – Diuny Itelen

Rano pojedziemy do Tizenfelawens i będziemy pieszo odkrywać tę malowniczą okolicę, bogatą w starożytną sztukę naskalną i prehistoryczne groby. Następnie udamy się do studni Tin Khalifa i dalej w rejon diun Itelen, oszałamiającego obszaru wydm, gdzie rozbijemy obóz.
Nocleg w namiotach
Posiłki: BLD
Czas przejazdu: 50km/3- 4h z przystankami
Trekking: ok. 1-2h

Dzień 7 – Tin Meskis – Erg Mehajebat

Po krótkiej przejażdżce przez imponujący krajobraz wydm i skał wulkanicznych dotrzemy do kanionu Inanna, prawdziwego muzeum na otwartym powietrzu z licznymi neolitycznymi rzeźbami i starożytnymi inskrypcjami. Stąd udamy się na erg Mehajebat – krainy niesamowitych wydm.
Nocleg w namiotach
Posiłki: BLD
Czas przejazdu: 65km, 3h
Trekking i spacery: ok. 2h

Dzień 8 - Erg Mehajebat – Ahtes – diuny Oulawens

Po krótkiej przejażdżce przez imponujący krajobraz wydm i skał wulkanicznych, docieramy do Wadi Ahtes. Stąd udajemy się na wydmy Oulawens. Oulawens oznacza serca – to nazw przyjęta od ich charakterystycznych kształtów. Spacerujemy i nocujemy po wydmach.
Nocleg w namiotach
Posiłki: BLD
Czas przejazdu: 3h
Trekking i spacery: ok. 2h

Dzień 9  – Ignougane – Tizelkoutatine

Budzimy się wśród cudownych pól wydm i wyruszamy do kanionu Ignougane, odwiedzając po drodze starożytne miejsca sztuki naskalnej. Po południu będziemy odkrywać uroki i piękno Tizelkoutatine.
Nocleg w namiotach
Posiłki: BLD
Czas przejazdu: 60km, 3h
Trekking: ok. 2-3h

Dzień 10 – Tamanrasset
Powoli wracamy do cywilizacji - przejazd do Tamanrasset, gdzie czeka na nas prysznic!  Wieczorem odpoczynek w hotelu, a następnie transfer na lotnisko, skąd jest odlot po północy do Algieru. .
Posiłki: BLD
Czas przejazdu: 300km/5-6h

Dzień 11 – Tamanrasset

Przelot do Algieru i dalej do Polski
 
B – śniadanie   L-lunch   D-kolacja

Przybliżona liczebność grupy: 10-15 osób

Wymagania językowe uczestników: poprawne i kulturalne posługiwanie się językiem polskim. Zakazane jest używane wulgaryzmów.

Informacja o dostępności usług turystycznych dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej: Impreza nie jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach

2. Informacje na temat ceny i sposobu płatności

Cena Imprezy: jak podano w tekście głównym umowy

Terminy płatności: jak podano w tekście głównym umowy.

Sposób płatności: Przelew bankowy

Kwoty walutowe należy przeliczyć na złotówki według średniego kursu NBP www.nbp.pl. Kwoty wyrażone w EURO (EUR) oraz w dolarach USA (USD) można również wpłacać bezpośrednio na poniższe rachunki walutowe

Numery rachunków bankowych Organizatora:

 • Numer rachunku dla wpłat złotówkowych (PLN): 14 1750 0012 0000 0000 3984 6578
 • Numer rachunku dla wpłat w EUR (Euro): 89 1750 0012 0000 0000 3984 6586
 • Numer rachunku dla wpłat w USD (dolarach USA): 67 1750 0012 0000 0000 3984 6594
 • kod SWIFT banku: PPABPLPKXXX Bank: BNP Paribas Bank Polska

Świadczenia zawarte w cenie:

 • transport  w Algierze i Tamanrasset
 • noclegi w Tamanrasset – 2x hotel (pokoje 2-3os., turystyczny, czysty); pozostałe  noclegi – namioty
 • polski pilot
 • ubezpieczenie UNIQA KL 100.000eur + NW 4000eur
 • obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Usługi nie zawarte w cenie:

 • zorganizowana na miejscu przez Tuaregów ekspedycja – pakiet 900 eur przekazywany bezpośrednio Tuaregom na  przejazdy, noclegi w namiotach, wyżywienie 3 posiłki dziennie w trakcie ekspedycji po Saharze
 • wiza Algierii  (koszt ok. 80eur)
 • przeloty Warszawa-Algier-Tamanrasset-Algier-Warszawa
 • wydatki osobiste
 • tipy dla Tuaregów – ok. 50-70 euro

Sposób płatności za usługi nie zawarte w cenie:

 • pakiet płatności dla Tuaregów – gotówką Tuaregom w Tamanrasset
 • bilet lotniczy – przelewem agentowi lotniczemu
 • tipy – gotówką

W przypadku, gdy płatność w walucie obcej następuje gotówką w kraju docelowym, Podróżny powinien przekazać gotówkę w określonej wyżej walucie lokalnym usługodawcom za usługi przez nich świadczone.

Realizacja Imprezy jest uzależniona od liczby zgłoszeń. Minimalna liczba osób wymaganych, aby Impreza się odbyła: 10

Termin powiadomienia podróżnego na piśmie o ewentualnym odwołaniu Imprezy z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń:

a) 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej ponad 6 dni,

b) 7 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej 2–6 dni,

c) 48 godzin przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej krócej niż 2 dni.

W przypadku odwołania Imprezy z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń Organizator pisemnie zawiadamia Klienta oraz Podróżnego o fakcie odwołania Imprezy poprzez wysłanie wiadomości na adres poczty elektronicznej lub listownie.

Podróżny posiada prawo do rozwiązania umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.

Wysokość opłaty za rozwiązanie przez Podróżnego Umowy: Przy rezygnacji do 40 dni przed wylotem – kwota zaliczki; na 39 i mniej dni przed wylotem – kwota całej odpłatności, pomniejszona o kwoty zaoszczędzone

Informacje o przepisach paszportowych: Paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu z Algierii

Informacje o przepisach wizowych: Wiza jest wymagana. Promesę wizy aranżujemy, a sama wiza jest wbijana na granicy (lotnisko w Algierze). Teoretyczny koszt wozy to ok. 80-100eur, ale np. w 2023 i na początku 2024 roku opłata za nie nie była przez algierskie władze pobierana

Informacje o przepisach sanitarnych: Nie ma szczepień obowiązkowych.  Zalecane szczepienia to: tężec + błonica, WZW („żółtaczka”) A i B.

Wymagania zdrowotne dotyczące udziału w Imprezie: Wymagana jest normalna sprawność fizyczna pozwalająca na wędrówki po diunach i kanionach. Ich długość można dostosować do swoich możliwości. Szacunkowy czas wędrówek jest podany w programie. Jeden dzień jest stricte trekkingowy po ergu Mehajebat – wędrówka ok. 6h (nie jest obowiązkowa).
Informacje praktyczne w zakresie ochrony zdrowia przed i w czasie podróży, w tym zalecenia dotyczące szczepionek można sprawdzić na stronach internetowych Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni ( www.ucmmit.gdynia.pl). Jeśli Podróżny choruje na choroby przewlekłe, to aby ubezpieczenie było skuteczne Podróżny powinien wykupić dodatkową opcję ubezpieczenia uwzględniającą ten fakt.
 Profilaktyka przed zatruciami pokarmowymi:
- mycie rąk wodą z mydłem przed jedzeniem (jeśli woda i mydło nie są dostępne, stosować żele, chusteczki ze środkiem dezynfekcyjnym),
- picie tylko butelkowanej lub przegotowanej wody,
- unikanie spożycia napojów z lodem niewiadomego pochodzenia,
- unikanie spożycia żywności pochodzącej od ulicznych sprzedawców,
- unikanie spożycia produktów mlecznych, jeśli nie mamy pewności, czy były pasteryzowane.

3. Informacje o ubezpieczeniach

Nazwa Ubezpieczyciela: Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA

Adres Ubezpieczyciela: 00-867 Warszawa, ul. Chłodna 51

Informacje o ubezpieczeniach obowiązkowych, zapewnianych przez Organizatora: Na mocy umowy generalnej ubezpieczenia nr 5142270 z dnia 28.05.2018 roku, zawartej pomiędzy Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA a Organizatorem, Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA zgodnie z postanowieniami umowy generalnej i objęty jest ubezpieczeniem od kosztów leczenia (KL) oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) zaistniałych w czasie trwania Imprezy.

Suma ubezpieczenia kosztów leczenia (KL): 100 000 euro

Suma ubezpieczeniowa następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW): 4 000 euro

Informacje o ubezpieczeniach dobrowolnych, które może wykupić Podróżny: Jeśli Podróżny choruje na choroby przewlekłe lub zamierza (we własnym zakresie) uprawiać sporty ekstremalne, to aby ubezpieczenie było skuteczne Podróżny powinien wykupić dodatkowe opcje obejmujące powyższe ryzyka. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy. Ogólne warunki tego ubezpieczenia stanowią załącznik nr 4 do Umowy

4. Podmiot zapewniający ochronę na wypadek niewypłacalności

Nazwa: Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA

Adres: 00-867 Warszawa, ul. Chłodna 51

Numer rejestrowy: KRS 271543

Dane kontaktowe: Telefon: +48 22 599 95 22  www.uniqa.pl

5. Informacje dodatkowe

Charakter wyjazdu. Wyprawa ta to nowa wersja naszej bajecznej wyprawy saharyjskiej do Tadrartu – tym razem jedziemy w okolice Tamanrasset, gór Hoggar i Assekrem. Wyjazd ma charakter ekspedycji. Jeździmy jeepami z Tuaregami po Saharze, po terenach położonych na północ od stolicy algierskiej Sahary  Tamanrasset. Posiłki w kuchni obozowej. Noclegi generalnie w namiotach, 2 noclegi w hotelu w Tamanrasset, pozostałe pod namiotami. Diuny, Tuaregowie, ogniska, miliardy gwiazd nocą… W wyjeździe będą towarzyszyć nam muzycy tuarescy, którzy każdego wieczora będą dawać koncerty przy ognisku.
Rozkład każdego dnia jest podobny. Wstaje się ok. 7ej, pakowanie, śniadanie, ok. 8-8h30 wyjazd. Jedzie się do ok. 12h30, lunch i sjesta do 15ej. Jazda od 15ej do ok. 17ej i postój, rozbicie obozu. Każdy dzień będzie miał zbliżony do powyższego rozkład. Dziennie przejeżdża się w granicach 50-100 km. Wyjątkiem są dwa dni, kiedy pokonujemy 300-400km. Na Saharze algierskiej nie można pokonać dużych odległości w ciągu jednego dnia i jeździ się tylko za dnia według podanego powyżej rytmu.
Wyjazdy pustynne bardzo różnią się od typowych wyjazdów turystycznych. Oprócz zobaczenia różnych miejsc pozostaje też kwestia powiedzmy, hmmm... psychologiczna. Bo pustynia, ogrom, piękno, ale też surowość w połączeniu z namiotami, niebem, ogniskami, Tuaregami to jest to, co w nim najfajniejsze.
Trasa na północ od Tamanrasset to surowa pustynie z ergami.
Namioty (+ po 1 materacu na osobę) do dyspozycji.
Prawdopodobieństwo deszczu jest małe, ale istnieje. Jest stosunkowo duża amplituda temperatur pomiędzy dniem a nocą ( za dnia może być 20-35 stopni a w nocy może być 2-5 stopni – szczególnie Assekrem, który jest położony wysoko w górach) i dlatego śpiwór powinien być z komfortem 2 stopni i konieczne są ciepłe ubrania.
Ekipa tuareska francuskojęzyczna z anglojęzycznym tłumaczem.

Bezpieczeństwo. Informacje o bezpieczeństwie zalecamy śledzić na bieżąco na stronie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych https://www.gov.pl/web/algieria
Nasz MSZ daje dla rejonu wyprawy rekomendację "Nie podróżuj". Generalnie na trasie naszej wyprawy w przeciągu ostatnich 10 lat nikomu nic się nie stało. Realnie obszary Sahary algierskiej przezywają teraz turystyczny boom i jest tam bezpiecznie.

Co zabrać. Chustka na głowę lub kaszkiet lub bandana lub tagelmoust (turban tuareski) kupiony na miejscu, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV, ciepły śpiwór (komfort w okolicach 2 stopni), pastylki lub proszek do rozpuszczania w wodzie uzupełniający minerały tracone przez pot, krople do oczu i nosa, pomadka do ust, latarka czołówka, worek ochronny na plecak/torbę, mokre chusteczki dla niemowląt, żel antybakteryjny do rąk, leki, wygodne buty trekkingowe, najlepiej takie nad kostkę (ale nie górskie), dezodorant w sztyfcie, t-shirty, długie spodnie, przegryzki, batony energetyczne, czapka zimowa, kurtka/polar

Szczepienia Nie są wymagane. Zalecane są szczepienia:

 • BTP - błonica, tężec, polio
 • WZW A - wirusowe zapalenie wątroby typu A
 • WZW B - wirusowe zapalenie wątroby typu B

Szczegółowych informacji można zasięgnąć w Poradni Chorób Tropikalnych lub w Wojewódzkich Stacjach Sanepidu. Podawane przez nas wskazówki mają jedynie charakter informacyjny i przed wyjazdem należy skonsultować się z lekarzem.

Bagaż Zdecydowanie polecamy spakowanie się do jednej torby. Ze względu na fakt, że podróżować będziemy w trudnym piaszczystym terenie, prosimy bagaż zapakować w dodatkowy worek w celu zabezpieczenia przed zniszczeniem i kurzem. Dodatkowo na pewno przyda się mały, podręczny plecak na dzienne wypady i na pieniądze i dokumenty.

Miejscowe obyczaje Podróżujemy po kraju świeckim, ale z dominującą pozycję religii muzułmańskiej. Dlatego prosimy o stosowny ubiór w Djanet i w miejscowościach przez które przejeżdżamy (strój zasłaniający kolana i ramiona). W interiorze nie jest to konieczne. Alkohol w Algierii jest dozwolony, ale w Djanet nie można go kupić.

Prąd Ponieważ w interiorze nie będzie możliwość doładowania akumulatorów do aparatów. Należy mieć odpowiedni ich zapas (na co najmniej 6 dni) lub zabrać ładowarkę samochodową.

Miejscowość i kod pocztowy *

Masz pytania dotyczące wyjazdu? Napisz do nas.